اعتبارنامه تاجگردون تأیید شد
کد خبر: 1006202
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Dl4
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۲۵
رئیس شعبه ۱۲ مجلس شورای اسلامی از اتمام بررسی اعتبارنامه منتخب مردم گچساران خبر داد.
سرویس سیاسی جوان آنلاین: سیدناصر موسوی لارگانی در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به جلسه دیروز شعبه ۱۲ مجلس برای بررسی اعتبارنامه منتخب مردم گچساران و باشت در مجلس یازدهم، گفت: در جریان بررسی اعتبار نامه غلامرضا تاجگردون، دو استعلام از شورای نگهبان صورت گرفت، این شورا در پاسخ به استعلام مجلس بیان داشت که موارد در زمان تأیید صلاحیت این منتخب در زمان انتخابات مجلس یازدهم بررسی شده است. نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: از این رو در نشست شعبه ۱۲، اعتبارنامه منتخب مردم گچساران به رأی گذاشته شد که ۹ رأی موافق و ۷ رأی مخالف تأیید اعتبار نامه بود، بنابراین اعتبارنامه تاجگردون مورد تأیید قرار گرفت. محمد علیپور، سخنگوی شعبه بررسی اعتبارنامه غلامرضا تاجگردون نماینده گچساران هم در گفتگو با مهر اظهار داشت: اعتبارنامه تاجگردون امروز در صحن علنی مجلس قرائت خواهد شد، اما به رأی نمایندگان گذاشته نمی‌شود.

علیپور در گفتگو با فارس نیز در تشریح جزئیات نامه شورای نگهبان در پاسخ به نامه دوم معترضان به اعتبارنامه تاجگردون که به امضای هیئت رئیسه مجلس رسیده است، اظهار داشت: این نامه دیروز در جلسه شعبه در جریان بررسی اعتبارنامه غلامرضا تاجگردون قرائت شد. وی افزود: در یکی از بند‌های نامه شورای نگهبان به مدرک دکتری تاجگردون اشاره شده که معترضان در نامه خود به احتمال جعلی بودن مدرک دکترای وی اعتراض کرده بودند، اما شورای نگهبان طی این نامه عنوان کرده است که تاجگردون با مدرک کارشناسی ارشد در انتخابات ثبت نام کرده است بنابراین موضوع جعلی بودن سایر مدارک وی برای شورای نگهبان مطرح نیست. علیپور در ادامه عنوان کرد: در بند دوم نیز به اسناد و مدارک پیوست نشده به نامه معترضان نیز اشاره شده است که برخی موارد در نامه عنوان شده که اسناد و مدارکی به پیوست این نامه به شورای نگهبان ارسال نشده است بنابراین موارد وارد نیست.

سخنگوی شعبه ۱۲ مجلس شورای اسلامی در ادامه تصریح کرد: در یکی دیگر از بند‌های نامه و پاسخ شورای نگهبان، موضوع معرفی به دستگاه‌ها از سوی تاجگردون نیز مطرح شده است که شورای نگهبان در پاسخ به این موضوع عنوان کرده که همه نمایندگان ممکن است افراد را به دستگاه‌های مختلف معرفی کنند و این چیز جدیدی نیست. وی در ادامه عنوان کرد که بسیاری از افراد روزانه به دفاتر ما نمایندگان مراجعه می‌کنند و مراجعات زیادی در این خصوص داریم که نامه می‌گیرند و از سوی نماینده برای حل مشکلات‌شان معرفی می‌خواهند؛ حال به درست یا غلط جزو بخشی از وظایف تعریف شده نمایندگان معرفی افراد به دستگاه‌هاست. علیپور ادامه داد: در خصوص اسناد و مدارکی که به نامه پیوست نشده است هم گویا نامه از هیئت رئیسه ارسال شده است، اما باید مدارک را پیوست می‌کردند که این اتفاق نیفتاده و ما نمی‌دانیم که چه اتفاقی افتاده است.

چندی پیش تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی با تأیید اعتبارنامه تاجگردون در مجلس مخالفت کردند و شکایتی روی اعتبارنامه وی گذاشتند، در این زمینه استعلامی از شورای نگهبان گرفته شد که نهایتاً در جلسه دیروز شعبه ۱۲ اعتبارنامه مورد بررسی مجدد قرار گرفت.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار