پیشنهاد تشکیل مجمع مشورتی بانوان خبرنگار
کد خبر: 1006126
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Djq
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۳
با حضور مدیر کل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری برگزار شد
نشست هم اندیشی بانوان خبرنگار با مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری برگزار و تشکیل مجمع مشورتی بانوان خبرنگار به عنوان یک پیشنهاد برای گام‌های بعدی نشست‌ مشورتی مطرح شد.
طاهره طهماسبی بر ساماندهی، راهبری، حمایت و نظارت بر امور فرهنگی اجتماعی، سیاسی و اقتصادی از سوی این دفتر تاکید کرد و یادآور شد: نرخ بیکاری بانوان استان طی سال‌های ۹۷ و ۹۸ کاهش و نرخ مشارکت اقتصادی، تعداد بیمه شدگان و تعاونی‌ها نیز طی همین دو سال افزایش یافته است.
وی بر طرح دغدغه‌ها و دیدگاه‌های بانوان خبرنگار تاکید کرد و افزود:‌ بخشی از دغدغه‌‌های شما صنفی است و بخشی
سرپرست اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری خراسان رضوی نیز به همگرایی به وجود آمده در استان به خاطر نگاه وحدت‌گرایانۀ استاندار اشاره کرد و افزود: ما در مشورت با دفتر امور بانوان و خانواده تصمیم گرفتیم این وحدت را به بخش رسانه در حوزه بانوان هم تعمیم دهیم.
حسن گوهرپور به اهمیت برگزاری نشست هم اندیشی بانوان با مدیرکل امور بانوان و خانواده نیز پرداخت و گفت: این جلسه به عنوان گام اول، ماهیت مشورتی دارد، می‌خواستیم دغدغه بانوان خبرنگار را به عنوان افرادی که در لایه‌های مختلف جامعه زنان حضور و کندوکاو می‌کنند؛ بشنویم و ان‌شاءلله در صورت تمایل خبرنگاران و دفتر امور بانوان و خانواده این نشست‌های هم‌اندیشی می‌تواند در گام‌های بعدی به صورت زمانمند برگزار شود.
رئیس مجمع مشورتی زنان خراسان رضوی نیز از ایده طرح تشکیل این مجمع با محوریت خراسان رضوی گفت و افزود: مجمع مشورتی زنان سه سال است به صورت رسمی در استان فعالیت می‌کند و  از خراسان رضوی به کل کشور توسعه پیدا کرده است.
فاطمه علمداری کارآفرین و معین اقتصاد مقاومتی، از بهینه‌سازی فعالیت‌های مرتبط با زنان و تاثیر مثبت آن بر اقتصاد و آسیب‌های اجتماعی یاد کرد و گفت: طرح شورای حکمیت مجمع باعث کاهش ۱۰ درصدی نرخ طلاق در شهرستان رشتخوار شد و حالا در دیگر شهرستان‌های استان نیز اجرا می‌شود.
نائب رئیس کانون زنان بازرگان خراسان رضوی نیز در این نشست به تشریح فعالیت‌های این کانون پرداخت و تاکید کرد: کانون زنان بازرگان وابسته به اتاق بازرگانی است و وظیفه آن ایجاد ارتباط میان بانوان کارآفرین است.
آذر کیانی‌نژاد به کمیسیون‌های این کانون اشاره کرد و گفت: روابط عمومی و امور بین‌الملل، آموزش و فرهنگ‌سازی و صنعت از جمله فعالیت‌های کانون برای استفاده از پتانسیل بانوان استان است.
نسرین یوسفی عارفی نیز در این نشست به عنوان یکی از نمایندگان معین‌های اقتصادی خراسان رضوی به مثلث توسعه اقتصادی اشاره کرد و افزود: این مثلث توسعه کسب و کارها را در پی داشته و اتفاق‌های خوبی را رقم زده است.
افضلی به عنوان دیگر نماینده معین‌های اقتصاد مقاومتی استان هم از شبکه‌سازی تولیدکنندگان روستا به عنوان یکی از بهترین فعالیت‌های صورت گرفته یاد کرد و گفت: اتصال این شبکه به تولیدکنندگان بزرگ از جمله اقدامات مثبت صورت گرفته است.
در ادامه این جلسه نمایندگان رسانه‌ها و خبرنگاران مختلف به ارائه دیدگاه‌ها و نقطه نظرات خود پرداختند و انتقادات و پیشنهادات خود را بیان کردند. مردسالاری، تبعیض جنسیتی، امنیت شغلی، حضور زنان در مشاغل مدیریتی، بیمه، حقوق و مزایا از جمله مهم‌ترین موضوعاتی بود که نمایندگان رسانه‌های استان به آن‌ها اشاره کردند.
 
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار