۱۵۰۰ خانواده دارای ۲ معلول و بیشتر صاحب‌خانه می‌شوند
کد خبر: 1005246
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004DVe
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۳:۰۰
طی تفاهم سه‌جانبه بنیاد مسکن، قرارگاه خاتم و بهزیستی صورت می‌گیرد
تفاهمنامه سه‌جانبه مشارکت در ساخت مسکن برای خانواده‌های دارای معلول و زنان سرپرست خانوار بین سه نهاد بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا و سازمان بهزیستی به امضا رسید.
سرویس جامعه جوان آنلاین: تفاهمنامه سه‌جانبه مشارکت در ساخت مسکن برای خانواده‌های دارای معلول و زنان سرپرست خانوار بین سه نهاد بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا و سازمان بهزیستی به امضا رسید.

در این تفاهمنامه سه‌جانبه برای ساخت مسکن ۱۵۰۰ خانوار دارای عضو معلول و زنان سرپرست خانوار سه نهاد مذکور به توافق رسیدند.

در این مراسم علیرضا تابش، رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با بیان اینکه بنیاد مسکن در مشارکت در این پروژه برای ساخت ۱۵۰۰ واحد ارائه زمین برای ساخت یک سوم این واحد‌ها را پذیرفته‌است.

وی ادامه داد: تمام خانوار‌های واجد شرایط برای ساخت مسکن می‌توانند نسبت به دریافت تسهیلات ۴۰ میلیون تومانی با سود ۴ درصد اقدام کنند.

همچنین قبادی رئیس سازمان بهزیستی درباره عملکرد این سازمان جهت تأمین مسکن مددجویان گفت: تاکنون ۱۲۳ هزار واحد مسکن برای واجدان شرایط و مددجویان احداث شده‌است که حدود ۷۸ هزار واحد مسکونی از این تعداد در دو دولت یازدهم و دوازدهم تحویل شده‌است. وی ادامه داد: در ۱۶ ماه اخیر ۲۱ هزار واحد مسکونی در اختیار مددجویان سازمان بهزیستی قرار گرفته‌است.

قبادی با اشاره به تعداد خانوار‌های دارای دو معلول اظهار داشت: ۱۴ هزار خانواده دارای دو عضو معلول و بیشتر در کشور وجود دارد که به ۸ هزار و ۷۰۰ خانوار واحد مسکونی تحمیل داده شده‌است.

به گزارش ایلنا، قبادی تأکید کرد: باقیمانده خانوار‌های دارای دو عضو معلول یا بیشتر تا پایان سال جاری صاحب مسکن می‌شوند که در این امر بنیاد مستضعفان با سازمان بهزیستی همکاری خواهد کرد.

قبادی درباره ارزش ریالی این پروژه‌ها تأکید کرد: هزینه ساخت هر مترمربع از این ۱۵۰۰ واحد حدود یک میلیون و ۵۵۰ هزار تومان است که ۷۵ درصد این هزینه را بهزیستی و ۲۵ درصد باقیمانده را قرارگاه خاتم‌الانبیا پرداخت می‌کند. وی ادامه داد: مشارکت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در این پروژه تأمین زمین مورد نیاز است. همچنین هزینه پروانه ساخت هم از سوی بنیاد مسکن پرداخت می‌شود.

در ادامه این مراسم سردار سعید محمد فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا با بیان اینکه در ۱۸۵ نقطه کشور پروژه عمرانی در دست ساخت داریم، گفت: در کنار پروژه‌های عمرانی بحث محرومیت‌زدایی و کمک به محرومان و همچنین افزایش اشتغال در مناطق محروم را دنبال می‌کنیم. وی ادامه داد: سال گذشته تفاهمنامه ساخت ۱۵۰۰ واحد مسکونی برای خانوار‌های دارای دو عضو معلول و بیشتر به امضا رسید که امسال فاز اول آن یعنی ساخت ۱۵۰۰ واحد انجام و تحویل داده می‌شود.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار