آغاز بزرگترین آزمون فدراسیون کشتی برای اثبات قاطعیت
کد خبر: 1003960
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004DAu
تاریخ انتشار: ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۸
فدراسیون کشتی با تصویب قاطع چرخه انتخابی تیم‌های ملی توانست نیمی از راه پر فراز و نشیب این طرح را طی کند، اما آیا این مسیر همچنان برای متولیان کشتی هموار است؟
سرویس ورزشی جوان آنلاین: روند تدوین و بررسی چرخه انتخابی تیم ملی‌های ملی کشتی، روز یکشنبه هفته جاری با تصویب این طرح در سمینار عمومی هیأت‌های کشتی سراسر کشور به پایان رسید. روندی پر فراز و نشیب که از مدت‌ها پیش آغاز شده بود و اتفاقات مختلفی از جمله عیان شدن اختلاف نظر سرمربی تیم ملی کشتی آزاد و رئیس فدراسیون را به همراه داشت.

به هر حال متولیان فدراسیون کشتی پس از برگزاری چندین نشست هم اندیشی با کارشناسان، پیشکسوتان، اعضای کادر فنی و اصحاب رسانه، توانستند طرح تدوین شده از سوی انستیتو کشتی را تشریح و تصویب کنند. این پروسه که گفته می‌شود از مدت‌ها قبل در ذهن رئیس فدراسیون کشتی بوده و بسیاری از اهالی کشتی آنرا بسیار مهم و حیاتی می‌دانستند در نهایت، به تصویب قاطع روسای هیات‌های کشتی رسید تا از همین ابتدا، امید فراوانی به اجرای بی، چون و چرای آن بوجود آید.

اما در کنار نیمه پُر لیوان، باید با احتمالات و تجربیات قبلی طرح‌های مشابه از جمله فرایند انتخابی تیم ملی در دوران ریاست رسول خادم در فدراسیون کشتی هم نیم نگاهی داشت. در آن زمان اکثریت جامعه «گوش‌شکسته» از جمله روسای هیات ها، اعضای کادر فنی تیم‌های ملی و کشتی گیران و مربیان با تصویب این طرح موافق و همراه بودند، اما در فاز بعدی آن، یعنی اجرای طرح، اتفاقات و حواشی فراوانی رخ داد. اتفاقاتی که برخی معتقد بودند فرایند انتخابی به درستی اجرا نشده و یا در طول روند اجرا با مصوبات و مصلحت اندیشی همراه شده که با اصل فرایند در تضاد بوده است.

به هر حال متولیان کنونی فدراسیون کشتی می‌توانند از آن دوران، درس بگیرند و حالا که طرح انستیتو کشتی به نام چرخه انتخابی تیم‌های ملی با قاطعیت به تصویب رسیده، به درستی در مرحله اجرا قرار گیرد.

فدراسیون کشتی در مرحله نخست یعنی، تدوین، دفاع از اهداف و در نهایت تصویب چرخه انتخابی، گام محکمی برداشت، اما آیا متولیان کشتی همچنان می‌توانند اینگونه پیش بروند؟ مطمئنا فدراسیون نشین‌ها از این پس در آستانه آزمون بزرگی قرار دارند. آزمونی به نام اجرای دقیق و قاطع و بی قید و شرط چرخه انتخابی که شاید تبعات فراوان و تاوان سنگینی برای مجریانش به همراه داشته باشد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار