تخصیص ۲۵۰ میلیارد ریال از صندوق توسعه ملی برای آبخیزداری
کد خبر: 1003727
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004D79
تاریخ انتشار: ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۲
معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری
معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری گفت: امسال ۲۵۰ میلیارد ریال اعتبار از محل صندوق توسعه ملی به منظور اجرای پروژه‌های مکانیکی، بیومکانیکی و بیولوژیکی در بخش‌های آبخیزداری، جنگل و مرتع در این استان اختصاص یافت.

علی‌محمد محمدی  گفت: این تعداد پروژه در ۴۵ حوضه آبخیز با مساحت حدود ۴۳۷ هزار هکتار اجرا می‌شود.

محمدی افزود: حدود ۷۰ درصد این اعتبارات برای اجرای پروژه مکانیکی همچون بندهای سنگی ملاتی، سدهای خاکی، بندهای گابیونی، دیواره‎‌های ساحلی رودخانه و سازه‌های تورکینست هزینه خواهد شد.

وی کنترل فرسایش خاک، کاهش رسوب، تقویت سفره‌های آب زیرزمینی، کنترل سیل و تقویت پوشش گیاهی و... را از اهداف اجرای این پروژه‌ها عنوان کرد.

معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تصریح کرد: همچنین در بخش‌های حمایت و پشتیبانی شامل حفاظت و حمایت، یگان حفاظت، ممیزی اراضی، آموزش و ترویج و روابط عمومی اعتباراتی از محل صندوق توسعه ملی تخصیص خواهد یافت.

وی در ادامه گفت: سال گذشته بیش از ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار از محل صندوق توسعه ملی به منظور اجرای پروژه های آبخیزداری و آبخوانداری به این استان اختصاص یافت.

محمدی خاطرنشان کرد: سال گذشته ۱۳۵ مورد سازه مکانیکی با حجم ۱۳۸ هزار و ۲۷۳ متر مکعب و تعداد ۲۳ عملیات بیومکانیک در سطح معادل یک هزار و ۳۲۸ هکتار اجرا شد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی