بنیاد مستضعفان ۱۴ هزار معلول را صاحب خانه می‌کند
کد خبر: 1003516
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004D3k
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۲۲:۲۹
بیش از ۷۰ درصد هزینه خانوار‌های کم‌درآمد صرف هزینه مسکن می‌شود. از ابتدای سال ۱۳۸۵ با تشکیل ستادی به نام ستاد مسکن مددجویان در سازمان بهزیستی کشور، فعالیت تأمین ۵۰ هزار مسکن معلولین و نیازمندان تحت پوشش در دستور کار بهزیستی قرار گرفته‌است و از آن زمان، طرح‌هایی در ارتباط با خانه‌دار شدن جامعه هدف بهزیستی آغاز شده‌است که تاکنون ادامه دارد. رئیس بنیاد مستضعفان هم روز گذشته از حمایت ۳۶۰ میلیارد تومانی این بنیاد برای خانه‌دار شدن ۱۴هزار خانواده دارای دو معلول و بیشتر خبر داد.
سرویس جامعه جوان آنلاین: برقراری عدالت و ریشه‌کنی فقر از مهم‌ترین اهداف انقلاب اسلامی ایران است که حضرت امام خمینی (ره) و رهبر انقلاب بر آن تأکید ویژه‌ای داشته‌اند، برای حل مشکل فقر دو راهکار اساسی مطرح است. افزایش سطح درآمد و کاهش هزینه نیاز‌های اساسی خانوار؛ در شرایطی که ساختار هزینه‌های خانوار اصلاح نشده باشد، مهم‌ترین مسائل اساسی و از جمله ابتدایی‌ترین نیاز‌های بشری تأمین مسکن است؛ اصول ۳، ۳۱ و ۴۳ قانون اساسی ضمن اینکه مسکن را حق مسلم هر فرد و خانواده ایرانی می‌داند، تأمین این حق به‌ویژه برای اقشار کم‌درآمد را جزء‌لاینفک وظایف دولت برشمرده‌است. بر اساس مطالعات به عمل آمده بیش از ۷۰ درصد از هزینه ماهانه خانوار‌های دهک‌های پایین‌درآمدی را هزینه‌های مسکن شامل می‌شود؛ تأمین مسکن و حذف هزینه‎های سرسام‌آور مسکن از سبد هزینه خانوار می‌تواند منجر به توانمندسازی خانوار‌های نیازمند شود.

از ابتدای سال ۱۳۸۵ با تشکیل ستادی به نام ستاد مسکن مددجویان در سازمان بهزیستی کشور، فعالیت تأمین مسکن معلولین و نیازمندان تحت پوشش در دستور کار بهزیستی قرار گرفته است و از آن زمان این سازمان، طرح‌هایی را در ارتباط با خانه‌دار‌شدن جامعه هدف بهزیستی آغاز کرد. در همین راستا سید پرویز فتاح، رئیس بنیاد مستضعفان در حاشیه جلسه تکمیل احداث ۱۴ هزار واحد مسکونی دو معلول و بیشتر که با حضور وزیر تعاون، رئیس سازمان بهزیستی و رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی برگزار شد با اشاره به نتایج این جلسه اظهار کرد: پیش از این، توافق چند‌جانبه‌ای به منظور احداث مسکن برای خانواده‌های دارای دو معلول و بیشتر منعقد شده‌بود که بر اساس آن توافق، تا کنون بیش از ۸ هزار واحد مسکونی تکمیل و به خانواده‌های این عزیزان تحویل داده شده‌است.

کمک ۱۴۰ میلیاردی تومانی برای مسکن معلولان

به گفته فتاح سهم بنیاد مستضعفان در توافق چندجانبه منعقد شده، حدود ۱۴۰ میلیارد تومان است که احداث ۱۴ هزار واحد مسکن خانواده‌های دارای دو معلول و بیشتر را تشکیل می‌دهد. رئیس بنیاد مستضعفان افزود: در حال حاضر از میان حدود ۵ هزار واحد مسکونی باقیمانده در این توافق چند‌جانبه، ۱۶۰۰ واحد روستایی تکمیل‌نشده باقی است و ۳۵۰۰ واحد شهری که حدود ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند؛ لذا مقرر شد بنیاد مستضعفان مبلغ ۱۵۰ میلیارد تومان را به صورت نقدی و بلاعوض و همچنین ۷۰ میلیارد تومان را به صورت وام قرض‌الحسنه برای تکمیل این واحد‌ها اختصاص دهد.

تحویل منازل مسکونی تا پایان سال

فتاح با ابراز امیدواری نسبت به تکمیل احداث تمامی ۱۴ هزار واحد مسکونی خانواده‌های دارای دو معلول و بیشتر گفت: امیدواریم با توجه به توافقات صورت گرفته، تمامی واحد‌های باقیمانده نیز تا پایان سال جاری تکمیل و به خانواده‌های این عزیزان تحویل داده شود.

پیشقدم شدن بنیاد برای احداث واحد‌های مسکونی این نوید را به معلولان می‌دهد که بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی منابع و مصارف خود را در جهت نیازمندان هزینه می‌کند تا دردی از این دردمندان جامعه درمان کند. گفتنی است رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی تأکید کرده «بر اساس برآورد سازمان بهزیستی لازم است ۴ هزار واحد مسکونی دیگر برای خانواده‌های دارای دو معلول و بیشتر احداث شود که ما در جلسه با افتخار اعلام کردیم حاضریم برای خانه‌دار شدن این عزیزان که مسئولیت بزرگی در قبالشان داریم، نقش قابل‌توجهی داشته باشیم».
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار