سبک‌زندگی - اخبار کلی
اخبار کلی
نقطه تعادل درس و استراحت بچه‌ها در تابستان کجاست؟
در آن‌هایی که سه ماه تابستان را به جای استراحت و تفریح، یکسره و حتی شاید بیشتر از دوران مدرسه درس خوانده‌اند، در سال تحصیلی جدید نوعی بی‌انگیزگی برای درس خواندن به وجود می‌آید. با این تفاسیر برنامه‌ریزی والدین در تمام موارد درست از آب درنمی‌آید و همین قضیه باعث کم‌کاری دانش‌آموز در طول سال تحصیلی و حصول نتیجه عکس می‌شود.
بگذاریم بچه‌ها در تعطیلات تابستانی نفسی تازه کنند
برنامه‌ریزی برای تابستان بچه‌ها قطعاً لازم و ضروری است، ولی نه یک دنیا کلاس و آموزش که از صبح تا شب بچه‌ها را درگیر کند.
نگاهی به مصادیق پنهان و آشکار بدرفتاری با همسر
وقتی مردی از زنی خوشش می‌آید، نهایت ابراز علاقه را در تمامی رفتارهایش به کار می‌گیرد تا از عرصه عشق جا نماند، تا بتواند زن را جذب خود کند، تا بتواند او را برای همیشه همسر خود کند، تا بتواند از او برای یک عمر زندگی مشترک دعوت کند و جواب مثبت بگیرد. اما برخی مرد‌ها به محض اینکه به مقصود رسیدند، رفتار‌هایی مغایر با آنچه پیش از این داشته‌اند از خود بروز می‌دهند.
روایت‌هایی از نامهربانی مردان به زنان
به نظر برخی مردان به نقل از عباس آقای مرد سالار: زن باید خانه‌داری کند، بشوید، جارو بزند، در همین حال خورشت را هم روی اجاق مراقب باشد نسوزد، در همین حین به تلفن جواب هم بدهد، در همین حال در را برای مرد خانه باز کند. تازه باید جلوی شوهرش خوش‌عطر و زیبا ظاهر بشود. مردش هنوز ننشسته، پس از خوشامدگویی چای دست او بدهد که لب‌سوز و لب‌دوز باشد. لباس فردای ایشان را اتو بزند، جوراب‌هایش را بشوید. تازه این‌ها فقط بخشی از وظایف زن‌ها در خانه است! باقی‌اش بماند
نگاهی به تبعات منفی اعتیاد به بازی‌های رایانه‌ای
بازی‌های رایانه‌ای و محبوبیت بسیار زیاد این بازی‌ها و زمان زیادی که کودکان و نوجوانان به این بازی‌ها اختصاص می‌دهند، باعث نادیده انگاشتن دیگر فعالیت‌های آموزشی و اجتماعی شده و عدم فراگیری مهارت‌های دیگر را سبب می‌شود. بازی‌های قدیم به دلیل تحرک بالایی که داشتند باعث افزایش شادی و نشاط در کودکان می‌شدند و چون تخلیه انرژی در این بازی‌ها صورت می‌گرفت، از مشکلات بعدی مانند پرخاشگری، تندخویی کودک و حالت‌های افسردگی جلوگیری به عمل می‌آورد.
وسایل بازی کودکان را چگونه انتخاب کنیم؟
مراحل رشد کودک از همان ابتدای دوران کودکی باید جدی گرفته شود وگرنه در مراحل بعدی و در سنین بالاتر کودک دچار اختلال خواهد شد. همبازی شدن با کودک از سوی پدر و مادر یا خواهر و برادر و همسالان، خود بهتر از هر نوع وسیله بازی برای او محسوب می‌شود
حرف نزدن و یک گوشه نشستن به معنی کودک خوب بودن نیست
کودکی در گوشه تاریکی از اتاق افکار خود نشسته است و با صدایی خسته سر غصه‌ها و تنهایی‌هایش داد می‌زند. کودک از ندیده شدن، نامرئی بودن، خاموش بودن و تنها ماندن خسته شده است.
نگاهی به ۷ رفتار مخرب کنترلگرایانه در روابط زوجین
افراد کنترلگر هم خود در رنج هستند و هم عزیزان خود را متحمل رنج بسیار می‌کنند و آنچه تجربه نشان داده این است که کنترلگری جز به سردی و تلخی رابطه، راه به جایی نمی‌برد. فرد کنترلگر بر این باور است که با نظارت دقیق بر رفتار‌های همسر می‌تواند او را به انجام آنچه خود نمی‌خواهد مجبور کند و او را مطابق الگوی ذهنی خود شکل دهد تا بیشتر دوستش بدارد، اما نمی‌داند کنترلگری یک توهم است. چون ممکن است فردی مدتی این نظارت و کنترل شدید را بپذیرد و رفتار مورد نظر دیگری را انجام دهد، اما به محض آنکه این نظارت حذف شود، فرد به رفتار پیشین خود باز می‌گردد.
نقش خلق و خوی خوش در پایداری روابط
یکی از عوامل بدخلقی در زندگی غافل شدن از اثرات آن است. کسانی که زندگی خود و خانواده و دیگران را با بداخلاقی خود سرد می‌کنند، باید متوجه باشند که هر اخلاق بدی آثاری کوتاه مدت و بلند‌مدت در زندگی از خود بر جای می‌گذارد.
مغز انسان مرکز دستگاه عصبی است. دستگاه عصبی مرکزی در درون حفاظی استخوانی به نام جمجمه و ستون فقرات قرار گرفته و شامل مغز و نخاع می‌باشد. سیستم اعصاب مرکزی در زبان عام به دو قسمت با نام‌های مادهٔ سفید و مادهٔ خاکستری تقسیم می‌شود.