سبک‌زندگی - اخبار کلی
اخبار کلی
ویدئو منتشر شده توسط شرکت جگوار، نحوه قرارگیری درست پشت فرمان را از نظر ایمنی و ارگونومی شرح می‌دهد.
چرا مد و فشن برای آقایان جذاب است؟
دکتر فردین علیخواه، جامعه‌شناس، طی یادداشتی تلگرامی به تحلیل تغییرات مدل در بین آقایان و توجه بیش از اندازه مردان به پوشش و مد پرداخته است. متن کامل یادداشت او در ادامه آمده است.
گفت‌وگوی خودمانی با یک جوان مجرد درباره ازدواج
اگر کسی بخواهد ازدواج آسان را در جامعه ترویج کند، باید به جوانان امید درست بدهد و زمینه این ازدواج را با حداقل‌ترین امکانات فراهم کند. امروزه جوانان زیادی در انتظار ازدواج و تشکیل کانون گرم خانواده نشسته‌اند.
روایت مردی که خودش بیکار و ذهنش بیمار شد، اما با تغییر نگاه به ریل زندگی بازگشت
زیربار شکست و خرد شدن تدریجی نروید. خودتان آستین بالا بزنید. دیگر به خودتان تلقین نکنید فقط یک کار یا حرفه بلدید. اجازه ندهید روزگار شما را از ریل خارج کند. با جسارت و خط ریل خود را عوض کنید. هر کس به وسع و جنم و توانایی خودش مسیر بهتری را انتخاب کند. اگر خودتان بخواهید محال است نشود!
چرا فکر می‌کنیم لازم است بچه‌ها مداوماً سرگرم باشند؟
اگر دور و برتان بچه‌ای باشد، با این معضل به خوبی آشنایید: پیش شما می‌آیند و می‌گویند که حوصله‌شان سر رفته و نمی‌دانند چکار کنند. اگر سرتان خلوت باشد شاید مشغول بازی‌کردن با آن‌ها شوید و اگر نتوانید با آن‌ها وقت بگذرانید احتمالاً برایشان انیمیشنی می‌گذارید یا راه دیگری پیدا می‌کنید تا سرگرم شوند. اما چه بسا راه درست‌تری هم باشد: ولشان کنید تا کم کم بیاموزند که زندگی چیزی است که در آن اغلب اوقات حوصلۀ آدم سر می‌رود.
اگر امسال در کار یا اهدافتان موفق نبودید شادی را بر خود حرام نکنید
اگر موفقیت الزاماً به شادی منجر می‌شد، آیا نباید ثروتمندترین و موفق‌ترین افرادی که می‌شناسیم، جزو خوشحال‌ترین مردمان بودند؟ آیا کسانی که شهرت، ثروت و موفقیت را انتخاب می‌کنند نباید در منتهای درجه رضایتمندی باشند؟ واقعیت این است که موفق‌ترین و ثروتمندترین‌ها همیشه شادترین‌ها نیستند
سال جدید را با تمرین مسئولیت‌پذیری آغاز کنیم
مسئولیت‌پذیری به معنی تعهدی درونی از سوی فرد برای انجام مطلوب تمام فعالیت‌هایی است که به دوش او گذاشته شده است. این مفهوم در ابتدای تولد در انسان وجود ندارد، اما همزمان با بزرگ شدن کودک و انجام کار‌ها و وظایف متفاوت، والدین و اطرافیان به کودک باز‌خورد می‌دهند
مناطق گردشگری معروف را برای سفر انتخاب نکنیم
برخی از ما ابتدا نگاهی به جیب خود کرده و سرانگشتی محاسبه‌ای می‌کنیم و اگر ببینیم دخل و خرجمان به‌هم نمی‌خورد، بی‌خیال سفر شده و ترجیح می‌دهیم در خانه مانده و با تماشای برنامه‌های تلویزیون تعطیلات خود را سپری کنیم.
چگونه درآمد خود را با دقت و عاقلانه مدیریت کنیم؟
دریافتی و درآمد شما تنها برای نیاز‌های امروز نیست. شما ناگزیرید به فکر روز‌های آینده هم باشید؛ هزینه‌ها و خرج‌های پیش‌بینی نشده و بزرگ‌تری سر پیچ بعدی زندگی در انتظار شماست!
چند پیشنهاد برای مدیریت بودجه در تعطیلات سال نو
خانواده‌ها باید با رعایت نکاتی درآمد و مخارج خود را در ایام تعطیلات و تا پایان ماه جدید در سال نو به نحوی مدیریت کنند تا اگر خواستند هزینه‌ای را در ایام تعطیل متحمل شوند، به اصطلاح دستشان نلرزد و همچنین بتوانند مبلغ پول در اختیارشان را به نحو مناسبی تقسیم‌بندی کنند تا برای آغاز سال مالی بعد دچار چالش‌های مالی جدید نشوند.