سبک‌زندگی - اخبار کلی
اخبار کلی
راز‌های موفقیت جوان انقلابی در گفت‌وگو با 3 تن از رویش‌های نسل سوم انقلاب
شاهین ایزدیار: بی‌تردید هموار ساختن مسیر پیشرفت توسط مسئولان مربوطه برای جوانان در راه رسیدن به اهداف آن‌ها تأثیرگذار است، اما شرط اصلی و زمینه ابتدایی برای بستر پیشرفت تلاش خود جوانان است. لازمه رسیدن به آرمان‌ها و امیال جوانان علاقه، انگیزه، کوشش و پشتکار است. پس تمام وقت خود را صرف انتظار جهت حمایت شدن از سوی مسئولان نکنیم. اولین لازمه تحقق موفقیت ما، همت خود ماست.
کلام راهگشای رهبر با جوانان ایران
محصول تلاش ۴۰ ساله، اکنون برابر چشم ماست: کشور و ملتی مستقل، آزاد، مقتدر، باعزت، متدین، پیشرفته در علم، انباشته از تجربه‌هایی گرانبها، مطمئن و امیدوار، دارای تأثیر اساسی در منطقه و دارای منطق قوی در مسائل جهانی، رکورددار در شتاب پیشرفت‌های علمی، رکورددار در رسیدن به رتبه‌های بالا در دانش‌ها و فناوری‌های مهم.
گرفتار آنومی مصرف‌گرایی شده‌ایم
مشکل در طرز فکر ماست. تفکر‌های مسمومی که گرفتار تقلیدمان کرده و هر مدل و برندی که به اصطلاح مد می‌شود را می‌پسندیم و به قول خودمان سخت‌پسند شده‌ایم. باید اعتراف کنیم ما امروز گرفتار آنومی اجتماعی در مدپرستی و تجمل‌گرایی هستیم. از غربی‌ها در نحوه زندگی کردن الگو گرفته‌ایم، اما افراط کردیم و از آن‌ها هم جلو زدیم.
دوری از زندگی سالم با چشم و هم‌چشمی
تجمل‌گرایی به دو اقتصاد ضرر جدی وارد می‌کند: اقتصاد سالم خانواده و اقتصاد جامعه.
آسیب‌های تجمل‌گرایی از نگاه قرآن
ما در تفکر معنویت‌گرا شاهد هستیم کسانی که بر اساس اعتقاد به خدا و معاد، زندگی را پایه‌ریزی کرده‌اند، هر چه ایمان و باورشان به معاد قوی‌تر باشد، آسیب‌های آنان در زندگی کمتر است چراکه بی‌شک آرامش انسان‌ها در پرتو ایمان به مبدأ و معاد به دست می‌آید...
توصیه‌هایی به آنان که ۲۴ ساعت شبانه‌روز برایشان کم است
اهمال‌کاری به معنای انجام ندادن کار‌ها در زمان مناسب و موکول کردن آن به فرصت‌های آتی است.
نگاهی به موانع شخصی در بی‌برنامگی و به‌هم ریختگی امور روزانه
یکی از دلایلی که ما با کمبود وقت مواجه می‌شویم، داشتن معیار‌های سختگیرانه و قوانین سفت و سختی است که برای خود یا حتی اطرافیان وضع می‌کنیم.
آیا زمان خود را خوب مدیریت می‌کنیم؟
خیلی وقت‌ها پیش می‌آید که برنامه‌ریزی می‌کنیم و از نظر خودمان بهترین زمانبندی ممکن را داریم، اما نکته مهم این است که آیا واقعاً معنی مدیریت زمان را می‌دانیم یا نه؟ مدیریت زمان یعنی ثانیه به ثانیه راه را مشخص کنیم و برای تمامی مشکل‌های احتمالی که باعث توقف ما می‌شوند یک راه حل از پیش تعیین شده داشته باشیم. البته هیچ وقت نمی‌توانیم زمانبندی صد در صدی داشته باشیم، چون فکر بشر عاری از خطا نیست.
۴ تصویر درباره چالش ازدواج؛ از دیروز تا امروز
با هم مقرر می‌کنند مدت‌ها دوست اجتماعی باشند! بعد کم کم که علاقه به وجود آمد فکر می‌کنند عاشق یکدیگر شده معایب یکدیگر را نمی‌بینند. در نهایت موضوع را با خانواده این‌گونه مطرح می‌کنند: «در این مدت که با هم بوده‌ایم فقط با من بوده و از وی بدی ندیده‌ام!»
ماجرا‌های ریز و درشت از احوالات این روز‌های ازدواج
در اینستاگرام فقط او را لایک کرده است. با هم قرار گذاشته و در همان جلسه اول نام دخترشان را هم انتخاب می‌کنند یا تو یا هیچ کس دیگه‌ام از ورد زبانشان نمی‌افتد.