سبک‌زندگی - اخبار کلی
اخبار کلی
دور زدن صبر، ما را به مقصد نمی‌رساند
اگر ما بیاموزیم که به صبر احترام بگذاریم خیلی از مشکلاتمان نیز از بین خواهد رفت. در این صورت راننده راه آمبولانسی را در راه‌بندان نمی‌بندد، نانی خارج از نوبت به دست خریداری نمی‌رسد و درختان ثمر بهتر و مفیدتری خواهند داد. خیلی‌ها دست به گریز می‌زنند. درواقع با انتخاب راه‌ها یا انجام کار‌هایی می‌خواهند صبر را دور بزنند و راحت‌تر به نتیجه برسند.
آنان که صبر را موهبت می‌دانند
می‌گویند میوه صبر شیرین است. داستان‌ها، روایت‌ها و سخن‌های زیادی درباره صبر گفته شده است. شعر‌ها و پند‌های حکیمانه بسیاری درباره‌اش گفته‌اند. شاید نه تنها آدم‌ها که تمام خلایق و تمام هستی به نوعی صبر را تجربه می‌کنند.
اندر حکایت قول‌های آبکی و حرف‌های هوایی این روز‌ها
قول دادن مسئولیت بسیار سنگینی است. چون اگر به آنچه گفته‌اید عمل نکنید، فقط بدقولی نکرده‌اید، بلکه دروغ هم گفته‌اید و دلی را هم شکسته‌اید.
راز‌های موفقیت جوان انقلابی در گفت‌وگو با 3 تن از رویش‌های نسل سوم انقلاب
شاهین ایزدیار: بی‌تردید هموار ساختن مسیر پیشرفت توسط مسئولان مربوطه برای جوانان در راه رسیدن به اهداف آن‌ها تأثیرگذار است، اما شرط اصلی و زمینه ابتدایی برای بستر پیشرفت تلاش خود جوانان است. لازمه رسیدن به آرمان‌ها و امیال جوانان علاقه، انگیزه، کوشش و پشتکار است. پس تمام وقت خود را صرف انتظار جهت حمایت شدن از سوی مسئولان نکنیم. اولین لازمه تحقق موفقیت ما، همت خود ماست.
کلام راهگشای رهبر با جوانان ایران
محصول تلاش ۴۰ ساله، اکنون برابر چشم ماست: کشور و ملتی مستقل، آزاد، مقتدر، باعزت، متدین، پیشرفته در علم، انباشته از تجربه‌هایی گرانبها، مطمئن و امیدوار، دارای تأثیر اساسی در منطقه و دارای منطق قوی در مسائل جهانی، رکورددار در شتاب پیشرفت‌های علمی، رکورددار در رسیدن به رتبه‌های بالا در دانش‌ها و فناوری‌های مهم.
گرفتار آنومی مصرف‌گرایی شده‌ایم
مشکل در طرز فکر ماست. تفکر‌های مسمومی که گرفتار تقلیدمان کرده و هر مدل و برندی که به اصطلاح مد می‌شود را می‌پسندیم و به قول خودمان سخت‌پسند شده‌ایم. باید اعتراف کنیم ما امروز گرفتار آنومی اجتماعی در مدپرستی و تجمل‌گرایی هستیم. از غربی‌ها در نحوه زندگی کردن الگو گرفته‌ایم، اما افراط کردیم و از آن‌ها هم جلو زدیم.
دوری از زندگی سالم با چشم و هم‌چشمی
تجمل‌گرایی به دو اقتصاد ضرر جدی وارد می‌کند: اقتصاد سالم خانواده و اقتصاد جامعه.
آسیب‌های تجمل‌گرایی از نگاه قرآن
ما در تفکر معنویت‌گرا شاهد هستیم کسانی که بر اساس اعتقاد به خدا و معاد، زندگی را پایه‌ریزی کرده‌اند، هر چه ایمان و باورشان به معاد قوی‌تر باشد، آسیب‌های آنان در زندگی کمتر است چراکه بی‌شک آرامش انسان‌ها در پرتو ایمان به مبدأ و معاد به دست می‌آید...
توصیه‌هایی به آنان که ۲۴ ساعت شبانه‌روز برایشان کم است
اهمال‌کاری به معنای انجام ندادن کار‌ها در زمان مناسب و موکول کردن آن به فرصت‌های آتی است.