سبک‌زندگی - اخبار کلی
اخبار کلی
توصیه‌هایی به آنان که ۲۴ ساعت شبانه‌روز برایشان کم است
اهمال‌کاری به معنای انجام ندادن کار‌ها در زمان مناسب و موکول کردن آن به فرصت‌های آتی است.
نگاهی به موانع شخصی در بی‌برنامگی و به‌هم ریختگی امور روزانه
یکی از دلایلی که ما با کمبود وقت مواجه می‌شویم، داشتن معیار‌های سختگیرانه و قوانین سفت و سختی است که برای خود یا حتی اطرافیان وضع می‌کنیم.
آیا زمان خود را خوب مدیریت می‌کنیم؟
خیلی وقت‌ها پیش می‌آید که برنامه‌ریزی می‌کنیم و از نظر خودمان بهترین زمانبندی ممکن را داریم، اما نکته مهم این است که آیا واقعاً معنی مدیریت زمان را می‌دانیم یا نه؟ مدیریت زمان یعنی ثانیه به ثانیه راه را مشخص کنیم و برای تمامی مشکل‌های احتمالی که باعث توقف ما می‌شوند یک راه حل از پیش تعیین شده داشته باشیم. البته هیچ وقت نمی‌توانیم زمانبندی صد در صدی داشته باشیم، چون فکر بشر عاری از خطا نیست.
۴ تصویر درباره چالش ازدواج؛ از دیروز تا امروز
با هم مقرر می‌کنند مدت‌ها دوست اجتماعی باشند! بعد کم کم که علاقه به وجود آمد فکر می‌کنند عاشق یکدیگر شده معایب یکدیگر را نمی‌بینند. در نهایت موضوع را با خانواده این‌گونه مطرح می‌کنند: «در این مدت که با هم بوده‌ایم فقط با من بوده و از وی بدی ندیده‌ام!»
ماجرا‌های ریز و درشت از احوالات این روز‌های ازدواج
در اینستاگرام فقط او را لایک کرده است. با هم قرار گذاشته و در همان جلسه اول نام دخترشان را هم انتخاب می‌کنند یا تو یا هیچ کس دیگه‌ام از ورد زبانشان نمی‌افتد.
آیا خودتحقیرکنی و مقایسه‌های مداوم با ملیت‌های دیگر، تغییر و تحولی در ما ایجاد می‌کند؟
متأسفانه گاه فعالیت‌های ما در شبکه‌های اجتماعی و محتواسازی در این شبکه‌ها کاملاً بر اساس هیجان‌ها و احساسات صورت می‌گیرد و از بستر زیرین این محتوا‌ها کاملاً غفلت می‌کنیم. چندین سال است که جو بسیار مسمومی در شبکه‌های اجتماعی علیه ایرانی بودن به راه افتاده است، اینکه من مدام در حال مقایسه‌ام، درحقیقت شبانه‌روزی در حال سمپاشی هستم.
چرا تقصیر همه مشکلات را گردن دیگران می‌اندازیم؟
اگر ما عمیق شویم متوجه می‌شویم که جلیقه نجات نه در بیرون که از درون به سمت ما پرتاب می‌شود. گاهی ما از دیگران انتظار داریم، اما انتظاری را بر خود بار نمی‌کنیم.
پشت گوشی‌های هوشمند، هوش و حواستان جمع باشد
آنقدر می‌توان از پشت یک صفحه هوشمند خود را پاک و صادق جلوه داد که نگو و نپرس. پشت این پرده شیشه‌ای و دروغین همه آدم‌ها مقدس و مهربان و قابل اعتماد هستند.
آسیب‌شناسی سایت‌های همسریابی و ازدواج‌های اینترنتی از نگاه کارشناسان
سایت‌هاى همسریابى در مواردى بسیار معدود در راه‌حل مشکل جوانان مى‌توانند راهگشا باشند، اما ضریب اطمینان این ازدواج‌ها به‌قدرى پایین است که نمی‌توان به آینده چنین ازدواج‌هایى اطمینان کرد. معمولاً مدیران و فعالان این سایت‌ها از افراد متخصص و صاحب‌نظر در زمینه مشاوره و روان‌شناسى تشکیل نشده و نمى‌توان گفت که در سایه حمایت و مشاوره این افراد ازدواج‌هایى می‌تواند صورت گیرد که بدون وارد شدن لطمه‌های جدى به دو طرف باشد.
ثبات شخصیتی‌مان را در هر شرایطی حفظ کنیم
چرا فکر می‌کنیم راستگویی سخت است؟ اگر ثبات شخصیتی‌مان را حفظ کنیم هیچ نیازی به دروغگویی نیست.