جامعه - اخبار كلی
اخبار كلی
یک خرس قطبی، صد‌ها کیلومتر دورتر از زیستگاه طبیعی خود در قطب شمال و در مناطق مسکونی سیبری مشاهده شده است.
پژوهشی که به تازگی انجام شده نشان می‌دهد که هرچه کودک ساعات بیشتری از شبانه روز از این بریس‌ها استفاده کند، وخامت انحنای ستون فقرات کاهش خواهد یافت.
گزارش نهایی کمیته حقیقت‌یاب شورای شهر شیراز درباره وقوع سیل فروردین ماه در این شهر، عصر امروز در جلسه علنی شورای این کلان‌شهر قرائت شد.
مدیرعامل ستاد دیه کشور با تقدیر از حمایت‌های صورت گرفته در راستای آزادی زندانیان غیرعمد، از کمک ۸۴ میلیارد تومانی خیرین در ماه رمضان خبر داد.
مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران ضمن اشاره به اینکه کیفیت هوای تهران منتهی به ۱۱ صبح امروز با میانگین ۱۲۰ در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داشت از وزش باد نسبتا شدید در تهران طی عصر امروز (۲۹ خرداد) خبر داد.
مدیر واحد ساماندهی محدوده‌ها و طرح‌های ترافیک شهرداری تهران در مورد وضعیت تردد ساکنان محدوده زوج و فرد سابق در طرح ترافیکی جدید توضیخاتی را ارائه کرد.
یارانه برق در کشور باعث شده ایران به یکی از ارزان‌ترین کشور‌های جهان برای استخراج بیت‌کوین تبدیل شود، به‌طوری که گفته می‌شود تولید هر بیت کوین با برق یارانه‌ای در ایران، ۳۵ میلیون تومان کمک‌هزینه دولتی دارد که مصداق سوء‌استفاده از بیت‌المال است.
روزگذشته بزرگ‌ترین شهرک تخصصی دارویی خاورمیانه در وسعتی ۲۰۰هکتاری و با ۷۸ قطعه و ۱۰بخش با سرمایه‌گذاری ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در استان البرز افتتاح و از ۹پروژه دارویی در بخش‌های سرطان و واکسن رونمایی شد.
سود‌های کلان حوزه واردات دارو و تجهیزات پزشکی آنقدر وسوسه‌کننده است که چهره‌های اصلی واردات مکمل‌ها در کشور، پشت کودکی ۱۲ ساله سنگر بگیرند و سهام اصلی یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های دارویی کشور به نام نوجوانی متولد ۱۲خرداد ۱۳۸۶ باشد! سرپرست سازمان غذا و دارو در پاسخ به سؤالی درباره سهامداری این پسر در شرکت دارویی گفت: «این قبیل موضوعات بیشتر بحث مالکیتی است، وظیفه ما تمرکز روی کیفیت داروست. نمی‌توانیم به بحث‌های اقتصادی یا سوءاستفاده‌ها ورود کنیم چراکه نه ابزار آن را داریم و نه وظیفه‌ای در این‌باره بر عهده سازمان است و دستگاه‌های متولی باید پاسخگو باشند.»
کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی روزگذشته در گزارش خود در خصوص حادثه واژگونی اتوبوس، دانشگاه آزاد را کمتر از یک سوم مقصر دانست. همچنین تأکید شده است با بررسی صورت‌گرفته استفاده از تله‌کابین برای جابه‌جایی حدود ۴۵هزار نفر از دانشجوی این واحد اشتباه بوده و امکان منطقی ندارد. رضا مسعودی، رئیس دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات در همین خصوص به «جوان» گفته است، پارامتر‌هایی که برای ایمن‌سازی مسیر این واحد دانشگاهی اعمال شده، فراتر از پارامتر‌های موجود در کشور است.