جامعه - اخبار كلی
اخبار كلی
با احضار متهمان بانک سرمایه برای اجرای حکم، هر سه نفر سکته کردند که در حال حاضر پرویز کاظمی به زندان رفته است و «علی بخشایش و محمدرضا توسلی» تحت معالجه هستند.
همزمان با آغاز بازسازی خرابی‌های ناشی از سیل در استان‌های سیل‌زده به ویژه در غرب و جنوب‌غربی کشور، مبارزه با این مهمان ناخوانده ادامه دارد. گزارش‌های رسیده حاکی از آن است که بعد از ساخت سیل‌بند‌های ۴۰، ۲۶، ۲۱، ۱۶ و ۱۲ کیلومتری روی شهر‌های استان خوزستان، روز گذشته و با تلاش شبانه‌روزی یگان‌های مهندسی رزمی نیروی زمینی سپاه ۱۵کیلومتر سیل‌بند در سه راه خرمشهر ایجاد شد و این شهر از سیلاب نجات یافت.
«تاس‌های قمار» در قمار خانه‌های شبانه‌روزی شکل و شمایلشان عوض شده است. این بار به جای آنکه «تاس» را در مشت بگیری، مشتت را سبک و سنگین کنی و چشمانت را ببندی، نفست را در سینه حبس کنی و به امید «جفت شش» تاست را بیندازی، کافی است اپلیکیشنی را نصب کنی و ستاره مربع‌هایی را به همراه کد‌هایی خاص در تلفن همراهت وارد کنی.
«دولت با احتساب بهای دلار در سال‌گذشته، تاکنون حدود یک میلیارد دلار برای احیای دریاچه ارومیه خرج کرده است.» این یکی از تازه‌ترین اظهارنظر‌های رئیس سازمان محیط‌زیست از هزینه‌هـای احیـای ایـن دریاچـه است.
تفاهمنامه میان معاونت فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت امضا شد.
قاضی مسعودی مقام گفت: «بخشی از حکم پرونده «حسین هدایتی» صادر شده و تا قبل از ماه رمضان اعلام می‌شود.»
پروژه‌ی ایران مال که این روز‌ها همه را انگشت به دهان کرده، سوالات و شبهات فراوانی را نیز در ذهن اهالی رسانه و کارشناسان به‌وجود آورده است. شایعات زیادی درباره‌ این پروژه شنیده می‌شود، از تخلفات در ساخت و ساز آن تا هزینه‌های کلان برای مسجد تا کتابخانه‌اش.
ساعتی پیش یک زمین‌لرزه، ایلام را لرزاند.
گزارش «جوان آنلاین» از سرحال شدن دریاچه ارومیه و بودجه‌ای که برای احیای آن در نظر گرفته شده بود
درحالی که بودجه ۲ هزار و ۲۲۰ میلیارد ریالی برای احیای دریاچه ارومیه اختصاص داده شد، اما بارندگی‌های اخیر به این دریاچه جان دوباره بخشید.
شهردار منطقه یک با اشاره به بازپس‌گیری ۷۹ ملک در این منطقه، گفت: این املاک جهت توسعه گردشگری استفاده می‌شود.