جامعه - اخبار كلی
اخبار كلی
سردار ظهیری خبر داد
رئیس پلیس پیشگیری تهران از دستگیری دو متهم سرقت از صندوق امانات یکی از شعبات بانک به ارزش بیش از دو هزار میلیارد تومان، با اقدام به موقع ماموران گشت انتظامی نوروزی در پایتخت خبر داد.
شماره تلفن‌های ضروری که ممکن است در طول سفر به آن‌ها احتیاج پیدا کنید را در ادامه مشاهده خواهید کرد.
ساعاتی پیش محور کرج ــ چالوس به‌علت ریزش بهمن مسدود شد.
رئیس پلیس راه انتظامی مازندران خبر داد
رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان مازندران از ترافیک در محور‌های کندوان، هراز و سوادکوه خبر داد.
امشب در ساعت ۲۴
براساس قانون تغییر ساعت رسمی، ساعت رسمی کشور، یک فروردین در ساعت ۲۴، یک ساعت جلو کشیده می شود.
مدیر کل دفتر محصولات جالیزی وزارت جهاد کشاورزی گفت: هر ساله در ایام نوروز با کمبود شدید وسایل نقلیه باری و محدودیت‌های ترافیکی وسایل باری سنگین در جاده‌های پر تردد کشور مواجه هستیم که این موضوع تاثیر منفی بربازارعرضه محصولات سبزی و سیفی می‌گذارد.
دکتر مجتبی لشکر بلوکی، استاد دانشگاه صنعتی شریف، طی یادداشتی در تلگرام خود با ذکر خاطره‌ای از یک ایرانی خارج از کشور تجویزی راهبردی برای سال 98 ارائه داده است. متن کامل یادداشت ایشان در ادامه از نظر می‌گذرد:
آخرین آمار حوادث چهارشنبه سوری:
مسئول کمیته حوادث چهارشنبه آخر سال وزارت بهداشت گفت: از ابتدای اسفند تا ساعت ۲۳ امشب دو نفر در حوادث چهارشنبه آخر سال کشته و یک‌هزار و ۵۰۹ نفر مصدوم شدند.
در حالی که دولت به خاطر آمار و نرخ بیکاری تحت فشار قرار دارد و نتوانسته وعده‌های انتخاباتی خود را در این رابطه محقق کند، وزارت کار با صادرات بیکار به دنبال درآمدزایی ارزی از طریق دلالی برای کارفرما‌ها در آلمان است تا با این تیر دو نشان زده باشد؛ یکی کاهش آمار بیکاران و دیگری ایجاد درآمد ارزی برای دولت است. گفتنی است طبق شرایط منتشرشده در سایت رسمی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی متقاضیان اعزام به آلمان برای کار باید علی‌الحساب ۵۰۰یورو (غیرقابل بازگشت) پرداخت و ثبت‌نام کنند و در صورت پذیرفته‌شدن ۴ هزار یورو برای مهندس‌ها، ۲ هزار یورو برای پرستار‌ها و ۲ هزار یورو دیگر هم سهم طرف آلمانی باید بپردازند.
پیمان صابریان رئیس اورژانس تهران، درباره تمهیدات مربوط به چهارشنبه‌سوری توضیحاتی را ارائه داد.