جامعه - اخبار كلی
اخبار كلی
دبیر انجمن سکته مغزی ایران با اشاره به علل ابتلا به سکته مغزی در سن جوانی گفت:‌ استرس علائم و عوارض این بیماری را تشدید می‌کند.
رئیس سازمان بهزیستی گفت: بودجه اشتغال مددجویان سازمان بهزیستی به ۱۵۰۰ میلیارد تومان افزایش یافته و سه برابر شده است.
نیره ساری
وقتی هواپیمای باری حامل گوشت از قرقیزستان سقوط کرد و ۱۵ نفر شهید شدند، در خبر‌ها آمد که ۳۰ تن گوشت از بین رفت.
دادستان تهران خبر داد
دادستان عمومی و انقلاب تهران گفت: در حکم زنجانی آمده است که اگر پول‌ها را بپردازد، می‌تواند از ماده قانونی استفاده کند و مورد عفو قرار گیرد و اعتقادمان این است که اگر پول‌های بیت‌المال را پس بدهد، حتماً می‌تواند مشمول عفو شود.
رئیس سازمان زندان‌ها از عفو بیش از ۳۶ هزار نفر و آزادی ۲۲ هزار نفر از زندانیان کشور خبر داد.
رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس، مدرسه‌داری را پردرآمد‌تر از کارخانه‌داری و صنعت نفت را در عین حال کم دردسرتر از آن توصیف کرد و همین امر را علت رغبت سیاسیون به سرمایه‌گذاری در این عرصه دانست. ادعای این نماینده مجلس در حال حاضر که مدارس غیردولتی به جای تولید کادر و شهروند برای نظام، تولید طبقه اجتماعی می‌کنند و فاصله طبقات موجود را افزایش می‌دهند، اهمیت ویژه‌تری یافته است. علاوه بر اینکه می‌توان عدم نظارت و کنترل کج‌روی‌ها یا کج سلیقگی‌ها در خصوصی‌سازی آموزش و پرورش را به این مسئله مرتبط دانست. در این میان هستند مدارس غیردولتی که به اهداف خود برای تربیت شهروند تراز جمهوری اسلامی و تربیت کادر برای کشور پایبندند و در این مسیر گرفتار دو‌دوتا چهارتای اقتصادی در مدرسه‌داری نشده‌اند.
ابوالفضل قناعتی با تاکید براینکه بدهی ۵۲ هزار میلیاردی به جای مانده از مدیریت پیشین شهرداری تهران صحت ندارد، گفت: دوستان اصلاح طلب به این سوال پاسخ دهند که عملکرد مدیریتی و خدمات رسانی آنها در دوره کنونی در چه سطحی است؟
سردار غیب‌پرور‌:
رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: ۴۰ هزار پروژه در قالب طرح نهضت خدمت‌رسانی از سوی بسیج در سطح کشور اجرا می شود.
طلاق صوری از سر فرصت طلبی باشد یا ناچاری، پدیده‌ای به معنای دور زدن قوانین است و بر سنگینی بار طلاق در جامعه می‌افزاید.
رئیس کل انجمن خیریه حمایت از بیماران دیابتی کشور:
رییس کل انجمن خیریه حمایت از بیماران دیابتی کشور گفت: متاسفانه ایران در قطع عضو پا، ناشی از بیماری دیابت در منطقه خاورمیانه رتبه نخست را دارد. در این نشست همچنین از داروی تولید داخل دیابت و نیز کفی مخصوص بیماران دیابتی رونمایی به عمل آمد.