سیاست - اخبار کلی
اخبار کلی
دبیر شورای عالی امنیت ملی اعلام کرد: «تا زمانی که ناقضان برجام به مسیر تعهدات بازنگردند، مرحله به مرحله و با جدیت تصمیم برجامی ایران را ادامه می‌دهیم.»
تصویر زیر، تفاوت مبل حضرت آیت‌اللّه خامنه‌ای در دو دیدار ۲۰ سال پیش و اخیر ایشان را نشان می‌دهد.
روحانی در جلسه هیات دولت:
رئیس‌جمهور در جریان جلسه هیئت دولت گفت: توقف برخی اقدامات در چارچوب بند‌های ۲۶ و ۳۶ برجام به رغم تبلیغات ناصحیح بعضی کشورها، حداقل اقدام تهران در واکنش به نادیده گرفتن روح اصلی برجام است.
با حضور سردار غیب پرور
آئین کلنگ زنی ۵۰۲ پروژه احداثی و تعمیری ویژه مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی در منطقه سیل زده شاکریه از توابع سوسنگرد استان خوزستان به دست سردار غیب پرور انجام شد.
کمالوندی:
سخنگوی سازمان انرژی اتمی گفت: مهلت دوماهه ایران به طرف‌های باقیمانده در برجام قابل تمدید نیست و براساس برنامه زمان‌بندی‌شده، گام دوم برداشته شد.
سرلشکر سلامی:
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه پشت سر منطق مذاکره، جنگ و تخلیه شدن از قدرت و تسلیم نهفته است، گفت: ما به پیروزی نزدیک هستیم و تنها راه حل ما مقاومت است که بر مصلحت ملی و انقلابی ما منطبق است.
محمد اسماعیلی
تصمیم ایران مبنی بر چهار برابر کردن تولید اورانیوم کمتر غنی شده (۶۷/ ۳ درصد) و افزایش میزان تولید اورانیوم به بالاتر از سقف ۳۰۰ کیلوگرم با واکنش‌های قابل تأمل مقامات غربی مواجه شد، واکنش‌هایی که بوی تهدید دارد و نمایانگر اراده غرب جهت افزایش هزینه‌های حقوقی-سیاسی با بهره‌گیری از حفره‌های موجود در متن برجام و قطعنامه ۲۲۳۱ است.
سیدعبدالله متولیان
در اندیشه‌های سیاسی حضرت روح‌الله منطق مقاومت در تداوم و همیشگی بودن مبارزه و در قالب استکبارستیزی و مبارزه با شرک و کفر و الحاد بر اساس آموزه‌های قرآنی مبارزه‌ای مداوم و همیشگی و مربوط به همه اعصار و زمان‌ها است.
یادداشت مدیرمسئول
سالروز رحلت مرحوم دکتر شریعتی تنها بهانه نگریستن به وی است. چرا جذابیت کلام، بیان، ادبیات و روش دکتر شریعتی امروز کسی را به تموج وا نمی‌دارد؟
رئیس ستاد انتفاضه و قدس:
رئیس ستاد انتفاضه و قدس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی طرح معامله قرن را اقدامی شکست خورده و مایه رسوایی همراهان امریکا و رژیم صهیونیستی دانست و تأکید کرد: معامله‌ای که طرف اصلی آن یعنی فلسطینی‌ها در آن حضور ندارند، از اساس باطل و نامشروع است و انتفاضه جدید فلسطین را در پی خواهد داشت.