سیاست - اخبار کلی
اخبار کلی
رسول سنایی‌راد
یکی از بیماری‌های اقتصادی کشور که آثار و بازتاب‌های اجتماعی و حتی سیاسی داشته و در سالیان اخیر دامنگیر جامعه ایرانی بوده، رکود بوده که در برخی دوره‌های زمانی با تورم آمیخته شده و برای عموم مردم، به‌ویژه اقشار کم‌درآمد زحمات و رنج‌های زیادی تولید کرده است.
توصیه مراجع عظام تقلید به رئیس قوه قضائیه
رئیس قوه قضائیه در دیدار با مراجع عظام تقلید در قم به آنان اطمینان داد که با اجرای برنامه اصلاحی و تحولی در دستگاه قضایی، مطالبات برحق مردم از جمله کاهش اطاله دادرسی، پیشگیری از جرایم و آسیب‌های اجتماعی، کاهش جمعیت زندانیان، تکریم ارباب رجوع و همچنین بهره‌مندی از قضات عالم و با تقوا محقق شود.
رئیس جمهور با بیان اینکه عربستان و امارات باید بدانند که وجود و بقای‌شان در سایه تصمیم خردمندانه حکومت جمهوری اسلامی ایران است، از سران این کشور‌ها پرسید: شما که وجودتان در سایه جمهوری اسلامی ایران است، چطور به ترامپ می‌گویید که اگر صادرات نفت ایران را به صفر برسانید ما آن را جبران خواهیم کرد؟
تأکید فرماندهان نیرو‌های مسلح در مراسم تودیع و معارفه فرمانده سپاه
روز گذشته مراسمی برای تودیع فرمانده قبلی و معارفه فرمانده جدید در ستاد فرماندهی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برگزار شد؛ مراسمی که گرچه نام تودیع و معارفه بر آن بود، اما نه تودیعی در کار بود و نه نیازی به معارفه.
آیا واقعاً تغییری در سیاست‌های امریکا ایجاد شده است
در طول دو سال گذشته دونالد ترامپ به عنوان نمادی از یک شیطان واقعی در ذهن ایرانیان شناخته شده است. خروج از برجام و همچنین اعمال قوانین گوناگون محدودکننده علیه ایران و تهدیدات مداوم علیه ایران در طول دو سال گذشته سبب شده تمام لعن و نفرین‌ها علیه ترامپ روانه شود.
وزیر امور خارجه کشورمان در سخنان خود در نشست «انجمن جامعه آسیا» در نیویورک گفت: «خلیج فارس رگ حیاتی و جریان زندگی ما است. همچنین رگ حیاتی همه جهان است. تا جایی که به نفع منافع ملی ما باشد در خلیج فارس آزادی رفت و آمد برقرار است تا بتوانند آزادانه رفت و آمد کنند.»
گزارشی از آیین تودیع و معارفه فرمانده کل سپاه
پس از قرار گرفتن فرماندهان کل سپاه در کنار هم حاضران و فرماندهان یک صدا تکبیر و شعارهایی چون «ما همگی برادریم، فدائیان رهبریم» و «حسین حسین شعار ماست، شهادت افتخار ماست» سر دادند.
وزیر امورخارجه در پیامی توئیتری نوشت: ترامپ، دار و دسته جنگ‌طلب و قاتل، تیمِ ب. بدنام (بولتون، بن‌سلمان، بن‌زاید، بنیامین نتانیاهو) برای چیزی بیشتر از اینکه تو سودای آن را داری، نقشه می‌کشند.
سرلشکر محمد باقری، رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح گفت: «آمریکا تقاص دشمنی‌های خود را در وقت مقتضی پس خواهد داد.»
روحانی در جلسه هیئت دولت:
رئیس جمهور خطاب به عربستان و امارات، تصریح کرد: ما بودیم که نگذاشتیم کشور شما از بین برود، چطور امروز با دشمنان ما همکاری می‌کنید؟