سیاست - اخبار کلی
اخبار کلی
همه روزهای عجیب محمد جواد ظریف
محمد جواد ظریف در طول شش سالی که ریاست دستگاه دیپلماسی کشور را برعهده داشت همواره با فراز و نشیب‌های مختلفی رو به رو بوده ولی سال 1397 را باید متفاوت از سال‌های قبل برای او دانست ، سالی سرشار از غوغا، حاشیه و یا حتی بدشانسی.
رهبر معظم انقلاب در حرم امام رضا(ع):
رهبر معظم انقلاب تاکید کردند: به کوری چشم دشمنان، تقویت بنیه دفاعی را ادامه خواهیم داد و تحت فشار دیگران قرار نخواهیم گرفت.
روحانی در پیام نوروزی سال ۹۸
حسن روحانی گفت: سال جدید، سال مهار تورم، متعادل کردن قیمت ارز و سال دوستی بیشتر با همه همسایگانمان است.
پیام نوروزی رهبر انقلاب به مناسبت آغاز سال ۱۳۹۸
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۳۹۸، سال جدید را سال «رونق تولید» نام‌گذاری کردند.
سخنگوی وزارت خارجه
سخنگوی وزارت خارجه اعلام کرد که ۴ تن دیگر از مرزبانان کشورمان که توسط تروریست‌ها در نقطه صفر مرزی میرجاوه به گروگان گرفته شده بودند، آزاد شدند.
بیش از پنجاه هزار کاربر از روز ۲۷ اسفندماه تا امروز با شرکت در نظرسنجی انتخاب مهمترین جمله سال ۹۷، سه جمله‌ی را به عنوان مهمترین و به‌یادماندنی‌ترین جملات رهبر انقلاب در سالی که گذشت، برگزیدند.
رئیس سازمان انرژی اتمی:
رونمایی از هندسه کلی بیانیه گام دوم انقلاب در بسیج
سازمان بسیج مستضعفین، برنامه جامع گام دوم انقلاب را به عنوان نقشه راه و با عنوان «طرح هندسه کلی بیانیه گام دوم انقلاب» تدوین و رونمایی کرد.
با حادشدن مشکل نقدینگی صنعت داروسازی و انباشت بدهی دانشگاه‌ها به این صنعت و با تشدید تحریم‌ها تنها راه‌حل باقیمانده برداشت از صندوق توسعه ملی بود. به همین منظور ۵۰۰ میلیون یورو از این صندوق به بیمه سلامت داده شد تا این بیمه با تخصیص این پول به دانشگاه‌های علوم پزشکی حسابش را با صنعت داروسازی و تجهیزات پزشکی تسویه کند. اما گزارش‌های رسیده از شرکت‌های دارویی و تجهیزات پزشکی حکایت از این دارد که مبلغ واریز شده به حساب این شرکت‌ها با مبلغی که در اختیار دانشگاه‌های علوم پزشکی قرار گرفته تا حسابشان را تسویه کنند، تفاوت معناداری وجود دارد؛ به این معنا که پول دارو تجهیزات پزشکی در جای دیگری خرج شده است، ماجرایی که شخص وزیر بهداشت و رئیس سازمان غذا و دارو قول پیگیری و شفاف‌سازی آن را داده‌اند.