فرهنگ‌و‌هنر - رادیو و تلويزيون
رادیو و تلويزيون
نیم نگاهی به ۴ دهه فعالیت رسانه ملی
رسانه ملی اگرچه در طول ۴ دهه بعد از انقلاب فعالیت‌های قابل توجهی داشته است، اما برای رساندن رسانه‌ملی به تریبون واقعی انقلاب اسلامی راه بسیار است و بایستی گام‌های جدی در این عرصه برای تحقق منویات "انقلاب" برداشته شود
فصل اول انیمیشن پاطلایی در استودیو رضوان تولید شد.
منتقدان سرسخت مارکس که معمولا ضمن مواجهه با ادعا‌های کلی، خاص و شاذ مارکس می‌خواهند او را رد کنند و از او بگذرند. پرداخت برنامه تلویزیونی «دوران» نیز از همین قسم است.
خسرو معتضد با بررسی و نقد سری دوم فیلم «۳۰۰» با عنوان «ظهور یک امپراطوری» گفت که این فیلم می‌خواهد بگوید ملت ایران در گذشته نیز چیزی نبوده، تاریخ و فرهنگی نداشته و همه چیز یونان بوده است.
به اعتقاد برخی از کارشناسان افزایش حجم تبلیغات و برنامه‌های اسپانسر محور در تلویزیون بر فرهنگ عمومی تاثیر داشته و می‌تواند اثر مخربی را در جامعه ایجاد کند؛ این در حالی است که برخی هم معتقدند تبلیغات باعث درآمدزایی می‌شود و کیفیت تولیدات تلویزیونی را افزایش می‌دهد. اما باتوجه به اینکه بودجه سازمان صداوسیما در سال ۹۸ افزایش یافته، از مسؤولان انتظار می‌رود که راه حلی برای کاهش تبلیغات و برنامه‌های اسپانسر محور پیدا کنند.
«علی ضیاء» به دلیل سخنان حجت‌الاسلام زائری در برنامه شب یلدا و گفت‌وگوی این مجری با محمد دادکان به مجلس شورای اسلامی احضار شد.
افشاگری عضو شورای نظارت بر صداوسیما از نفوذ مافیای کنکور
نفوذ موسسات آموزشی در برنامه‌های تلویزیونی به حدی بوده است که این موسسات، کارمندان خود را به عنوان کارشناسان کنکور به برنامه‌های تلویزیونی می‌فرستادند تا در راستای اهداف این موسسات حرف بزنند.
برنامه کودک شبکه پویا هنگام نشان دادن کودکان متولد دی ماه کار عجیبی انجام داد.
گزارش «جوان آنلاین» از هجوم سریال‌های غمگین به تلویزیون
رضا صائمی، منتقد سینما و تلویزیون می‌گوید: «در شرایط حاضر که برخی از نهاد‌های متولی معیشت مردم وظیفه خودشان را به‌درستی انجام نمی‌دهند، تهیه برنامه‌های شاد تلویزیونی یک ضرورت اجتماعی در حوزه رسانه به‌حساب می‌آید.»