اقتصاد - اخبار کلی
اخبار کلی
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: مبلغ خودرو حتما پایین می آید و این درحالی بوده که قیمت پراید 37 الی 38 میلیون است.
به آن کسانی که شرافت را بو نکردند و کار را به اینجا رساندند که برای خرید پراید باید چهل و چند میلیون بپردازی آنچه سزای آن‌هاست را خواهم گفت و خیالم راحت است که ناسزا نگفته‌ام!
همه چیز درباره بازار گوشت
حالا ماجرای گوشت ابعاد تازه‌ای پیدا کرده است، از عدم تصویب عرضه گوشت اینترنتی در ستاد تنظیم بازار تا تغییر مکانیزم عرضه در آینده‌ای نزدیک.
قیمت هر گرم طلا امروز چهارشنبه ۱ اسفند ۹۷، ۴۳۴ هزار و ۶۹۰ تومان است.
رویترز: صادرات نفت خام ایران در ژانویه بالاتر از حد انتظار بود
صادرات نفت ایران در فوریه نسبت به 1.1 میلیون بشکه در روز ماه ژانویه افزایش یافته است. صادرات ماه ژانویه با 1.3 میلیون بشکه در روز به سطح صادرات فوریه نزدیک‌تر است.
وزیر جهاد کشاورزی، گفت: در صورتی که کشتارگاه گواهی بهداشتی و داپزشکی لازم را نداشته باشد دام‌های کشتار شده در آنجا قابل قبول نیست و محصول آنها مجوز واردات دریافت نمی‌کند، تمامی موارد کنترل و نظارت می‌شود.
با توجه به اینکه تمامی کشتی‌های دنیا از سال ۲۰۲۰ میلادی مکلفند از سوخت کم سولفور استفاده کنند و ناوگان ایرانی نیازمند ۴/ ۱ میلیون تن هستند، وزارت نفت باید از هم اکنون در این رابطه چاره‌اندیشی کند، مسئله‌ای که رایزنی وزارت راه و شهرسازی با این وزارتخانه را به دلیل نگرانی‌های موجود در این رابطه به دنبال داشته‌است.
مهران ابراهیمیان
معمولاً قیمت پراید، مرغ و گوشت و نان چهار نماد قدرت خرید دهک‌های پایین جامعه است. مردم تورم و فشار بر هزینه‌های خانوار و جیب خود را با این چهار جنس به شکل عینی و ملموس می‌سنجند.
وحید حاجی‌پور
مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش در جدیدترین اظهار‌نظر خود، مصرف بنزین را نوعی خطر برای اقتصاد کشور بر شمرده و گفته است با این روند مصرفی نمی‌توان به صادرات بنزین اندیشید.
لزوم اصلاح فاصله دهک‌های درآمدی برای برقراری عدالت
وقتی هزینه ناخالص یک‌ماه ثروتمندترین خانوار شهری (با بیش از ۱۰ میلیون تومان) با هزینه یکسال فقیرترین دهک خانوار شهری برابری می‌کند، به وضوح می‌توان متوجه تکرار توزیع نابرابر امکانات و ثروت عمومی در جامعه شد و از سوی دیگر عقب‌ماندگی نظام مالیاتی هویدا می‌شود، زیرا اگر نظام مالیاتی توانایی آن را داشت که بر اساس درآمد، ثروت و مصرف اشخاص حقیقی و حقوقی مالیات اخذ کند امروز نباید بین دهک‌های موجود در جامعه در بعد درآمد، هزینه و دارایی آنقدر اختلاف وجود داشته باشد.