صفحه اقتصاد
طبـق اعـلام جـديـد شركت ملي پخش فـرآورده‌هاي نفتي، مبلـغ تخلف نفتي در پرونده بخش بانكـرينگ استان بوشهـر ۵۲ ميليـارد ريال برآورد شـده است.
پيوند عميقي كه ميان دو واژه «عربستان» و «گاو» در ادبيات سياسي – اقتصادي سياستمداران و نخبگان امريكايي وجود دارد، يكبار ديگر در شرف بازنمايي است
آمار‌ها دروغ می‌گوید یا بخش خصوصی با کم‌اظهاری از واردکردن ارز در سامانه نیما فرار می‌کند؟!
اخیراً تشر‌های مقامات دولتی علیه صادرکنندگان دولتی و خصوصی افزایش یافته و در آستانه روز ملی صادرات، اخباری مبنی بر غیر‌واقعی بودن ۳۰ درصد آمار صادرات و گزارشات غیر‌واقعی گمرک به منظور نمایش افزایش صادرات، منتشر شده است.
نشست سراسری مدیران ارشد بانک انصار باحضور دکترابراهیمی مدیرعامل بانک انصار، معاونان و مدیران شعب استان های سراسر کشور در استان مازندران برگزار و در آن، راهبردها، سیاست ها و برنامه های این بانک تشریح شد.
به دنبال تشدید تنش‌ها در پی ناپدید شدن جمال خاشقچی، روزنامه‌نگار منتقد سعودی در استانبول، بهای طلای سیاه امروز (دوشنبه) با افزایش همراه بود.
شاخص بورس پس از افت‌های سنگین باردیگر بر مدار صعود بازگشت و توانست با رشد 5775.04 واحدی وارد کانال 180 هزار واحد شود.
در حالی که پیش بینی می شود به دلیل بروز جنگ تجاری، قیمت بالای نفت و کاهش ارزش پول های ملی، از شدت رشد تقاضا برای نفت در سال ۲۰۱۹ کاشته شود کارشناسان معتقدند این بدان معنا نیست که قیمت طلای سیاه هم به همین میزان افت می‌کند.
قاسمی:
سخنگوی وزارت امور خارجه ایران گفت که آمریکا هنوز خروج از معاهده مودت را به صورت کتبی به ایران اعلام نکرده است.
سازوکار جدید واردات کالاهای سرمایه های و مصرفی بادوام از قبیل خودرو (سبک و سنگین)، ماشین‌آلات صنعتی، کشاورزی، راهسازی، لوازم خانگی، مصنوعات الکتریکی و الکترونیکی، صوتی، تصویری و وسایل ارتباطی اعلام شد.
دبیر سندیکای صنعت مخابرات با بیان این که درآمدزایی اپراتورهای موبایل از بخش صوت موجب شده بسته‌های اینترنتی را زیرقیمت عرضه کنند، گفت: مسوولان معتقدند باوجود تورم هم باید قیمت‌های ارتباطی کم شود و برای این کار باید در پرداخت‌های مردم از جمله قبض موبایل، صورت‌حساب اینترنت و تلفن ثابت، جابه‌جایی صورت گیرد.
صندوق بین‌المللی پول در گزارشی، نروژ را دارای سالم‌ترین ترازنامه مالی جهان معرفی کرد.
انحصاری که باید بشکند
صنعت خودروسازی ایران صنعتی بسته و انحصاری است که کیفیت تولید و مشتری‌مداری در لایه‌های بسیار پایین آن قرار دارند.
درحالی‌که روحانی و رئیس‌کل بانک مرکزی اواسط مرداد قول داده‌بودند قیمت ۲۵قلم کالا تا فروردین ۹۸ تغییری نخواهد کرد، بررسی «فرهیختگان» نشان می‌دهد اغلب کالاها گران شده‌اند.