اقتصاد - اخبار کلی
اخبار کلی
قیمت هر گرم طلا امروز پنج‌شنبه ۲ اسفند ۹۷، ۴۴۰ هزار و ۴۶۰ تومان است.
در سایت قصه‌گویی و بازی‌های کودکان یک نوع بازی تعریف‌شده که نامش «کی بود کی بود، من نبودم!» است و در باب اهدافش چنین آمده‌است: تمرکز حواس و تقویت نیروی تجسم و حدس!
در حالی که تأمین بودجه عمومی با محدودیت‌هایی همراه است و دیگر نمی‌توان به حساب و کتاب و صرفاً بنا به اظهار نیاز دستگاه‌ها به آن‌ها بودجه تخصیص داد، مدیرکل نظارت بر ذیحسابی‌های کشور گفت: ذیحساب به عنوان یکی از مدیران مجموعه‌ای که در آن خدمت می‌کند، حق تشخیص نیاز یا نبود نیاز دستگاه‌ها به هزینه‌های مختلف را ندارد و در این زمینه مرجع نیستند. از این رو انتظار می‌رود دولت و به‌طور مشخص سازمان برنامه و بودجه و وزارت اقتصادو خزانه‌داری کل کشور در این رابطه ورود داشته باشند.
مجتبی نیک اقبال
اين روزها به دليل شتاب تورم، افراد و خانوارهاي بيشتري در ايران دچار فقر و محروميت شده‌اند. بسياري از شهروندان توانايي خريد حتي دو وعده غذايي هم ندارند. قدرت خريد حدود 14 ميليون كارگر نيز كه به‌طور ميانگين ماهانه يك ميليون و 200 هزار تومان دريافت مي‌كنند، طي يك سال گذشته بيش از 50 درصد كاهش يافته و زندگي برايشان سخت‌تر شده‌است.
مرکز آمار ایران: 7/ 30 درصد مردم مستأجر هستند
در شرایطی که بازار مسکن از اوایل دهه ۹۰ در رکود به سر می‌برد، شاهد پمپاژ تورم در این حوزه هستیم، به‌طوری که امروز شاهد میانگین قیمت‌هایی در حدود ۱۰ میلیون تومان در هر متر مربع در این حوزه هستیم و جالب‌تر آنکه معاملات مشکوک مکرر در برخی از مناطق شهرهایی، چون تهران در بخش مسکن انجام گرفته‌است و جا دارد نهاد‌های نظارتی ریشه ذی‌نفعان این دست معاملات را شناسایی و برخورد ش. کنند.
رحمانی در حالی وعده پراید ۳۴ میلیونی را با چند شرط به مردم داد که خودروسازان پراید را ۳۷ میلیون فروختند و قیمت‌ها در بازار همچنان فراتر از این است!
سرانجام پس از پنهان‌کاری‌های وزارت جهادکشاورزی و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، بندر خصب در عمان مقصد گوسفندان قاچاق ایرانی معرفی شد و در سایه تدابیر جدید مسئولان صف‌های طولانی خرید گوشت از میادین میوه و تره‌بار به محله‌های تهران و سایر شهرستان‌ها انتقال یافت.
منطقه غرب آسیا و شمال آفریقا به دلیل شرایط ویژه محیطی یکی از بازار‌های دشوار برای سرمایه‌گذاران خارجی است، اما شرکت‌های دولتی و خصوصی چینی با افزایش تمایل به حضور در این منطقه روبه‌رو بوده و علاوه بر تولید منابع طبیعی، خواهان سرمایه‌گذاری در منابع جدید و ایجاد هاب‌های تجاری هستند.
به دنبال نگرانی‌ها از کند شدن رشد اقتصاد جهان و تضعیف ارزش دلار و در حالی که بازار‌ها منتظر انتشار صورت مذاکرات نشست سیاستگذاری فدرال رزرو آمریکا در اواخر امروز هستند، قیمت طلا امروز افزایش داشت و به بالاترین رقم ۱۰ ماه گذشته رسید.
رئیس دفتر رئیس‌جمهور گفت: وقتی نرخ دلار بالا می‌رود بیشترین فشار به دولت می‌آید و دولت هم هیچ وقت نمی‌خواهد در رابطه با قیمت دلار بازی سیاسی کند.