اقتصاد - اخبار کلی
اخبار کلی
نمایندگان مجلس شورای اسلامی با افزایش نرخ آب بها در سال آینده موافقت کردند.
مسئول بسیج مهندسین صنعتی کشور گفت: ظرفیت های تجاری و صنعتی بسیاری در کشور وجود دارد. جشنواره سرآمدان فناوری و صنعت فرصت مناسبی برای معرفی این ظرفیت ها به سرمایه گذاران و تجار داخلی و خارجی است.
درحالی یک ماه تا پایان سال باقی مانده است که تا کنون جلسات تعیین دستمزد کارگران به صورت رسمی آغاز نشده است، احتمال اینکه مانند سال گذشته دستمزد دو مرحله ای تعیین شود وجود دارد.
مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش با اشاره به اینکه با ادامه روند کنونی افزایش مصرف بنزین، به زودی مزیت صادرات بنزین را از دست می‌دهیم، گفت: هنوز تصمیمی در خصوص نرخ دوم بنزین گرفته نشده بنابراین در این شرایط کارت سوخت بی‌معنی است.
شاخص بورس تهران امروز نیز به رشد روز گذشته خودادماه داد و در نهایت با رشد ۶۸۲.۲۹ واحدی به رقم ۱۵۷ هزار و ۳۸۷ واحد رسید. نماد ملی مس ایران همچنان لیدری بازار را برعهده داشت و با رشد نزدیک به ۵ درصدی که به ثبت رساند بیشترین نقش را در صعود شاخص بورس داشت.
قیمت هر گرم طلا امروز سه‌شنبه ۳۰ بهمن ۹۷، ۴۱۶ هزار و ۲۲۰ تومان است.
چند روز پیش گزارشی با عنوان «کانکس فروشی نه! پشت بام فروشی بله!» در روزنامه ایران منتشر شد که در آن از پدیده جدیدی به نام پشت بام فروشی در کلانشهرها به خاطر گرانی مسکن و اجاره بها خبر می‌داد.
قیمت‌ها بین ۵ تا ۲۲ میلیون تومان افزایش یافت
تاخت و تاز خودروسازان به رغم وعده‌های اعلامی از سوی دو شرکت بزرگ خودروساز در خصوص کاهش قیمت‌ها با پیش‌فروش فوری محصولات ادامه دارد.
وحید حاجی پور
وزیر نفت در آیین بهره‌برداری از فاز سوم پالایشگاه ستاره خلیج فارس، این رخداد قابل‌توجه را نشان‌دهنده توجه خود به مقوله توسعه صنایع پالایشی عنوان کرده و گفته است افزایش دو برابری ظرفیت صنعت پالایشی، بیانگر این است که انتقادات به نحوه نگرش وزارت نفت به این حوزه از اساس باطل است.
قرارگاه خاتم الانبیای سپاه با راه‌اندازی فاز سوم پالایشگاه ستاره خلیج‌فارس ایران را به خود‌کفایی در تولید فرآورده‌های نفتی و توانایی صادرات رساند.