واكنش وزارت صنعت به افزايش قيمت گوشت، برنج و حبوبات

فرمان واردات براي كنترل قيمت‌ها

طي روزهاي گذشته قيمت مواد مصرفي به يكباره افزايش يافت، اين افزايش قيمت كه در سايه نبود نظارت سازمان حمايت و تعزيرات درآستانه ماه مبارك رمضان اتفاق افتاده...
فرمان واردات براي كنترل قيمت‌ها
واكنش وزارت صنعت به افزايش قيمت گوشت، برنج و حبوبات
طي روزهاي گذشته قيمت مواد مصرفي به يكباره افزايش يافت، اين افزايش قيمت كه در سايه نبود نظارت سازمان حمايت و تعزيرات درآستانه ماه مبارك رمضان اتفاق افتاده...
نفت  همچنان  چاق‌‌کننده  درآمدهای ایران
درآمدهاي مالياتي دولت هم به شکل مستقیم و غیرمستقیم وابسته به نفت است
همانقدر كه صادرات غيرنفتي كشور هم آلوده به نفت است، درآمدهاي مالياتي دولت هم آلوده به نفت است. در واقع ضريب نفوذ نفت و درآمدهاي نفتي در بودجه كشور به شكل واقعي هنوز بالا‌ست و بهتر است دچار توهم فاصله گرفتن بودجه از درآمدهاي نفتي نشويم و همچنان از تكيه بيش از اندازه به نفت واهمه داشته باشيم.
مشاور وزير راه و شهرسازي از وجود تعداد زيادي پرونده تخلفات انبوه‌سازان در محاكم قضايي به دليل عدم‌اجراي قانون پيش‌فروش ساختمان خبر داد.
سهامداران از دولتي‌ تر شدن مخابرات ضرر كردند
كرسي دولتي سهام عدالت در شركت‌ها بايد مردمي شود
سهامداران خرد مخابرات روز گذشته در مجمع عادي سالانه به دليل ضريب نفوذ نمايندگان دولت در هيئت مديره جهت كاهش تقسيم سود اعتراض كردند...
فشار براي عرضه برنج‌ آلوده به آرسنيك در ماه رمضان
كوتاهي شركت بازرگاني دولتي در تأمين به موقع برنج
از كار گروه تنظيم بازار خبر مي‌رسدكه ذخاير برنج در آستانه ماه مبارك رمضان وضعيت مناسبي ندارد...
معاون وزير جهاد كشاورزي:
عضو هيئت مديره شوراهاي اسلامي كار :
عضو كانون شوراي اسلامي كار كشور با اعلام اين خبر كه طبق اعلام صاحبان كارخانه قو، مدت فعاليت كارخانه تا دوماه ديگر خواهد بود، افزود:‌به نظر مي‌رسد مالكان كارخانه به دليل مشكلات عديده تمايلي به ادامه توليد ندارند.
مشکلات اقتصادی فقط با کنترل تورم حل نمی‌شود
کارشناسان اقتصادی تأکید کردند
اقتصاددانان با اشراف بر وضعيت كنوني اقتصاد ايران، بر اين باورند كه بايد اشتباهات گذشته در اقتصاد را جبران كرده و با طرحي نو، توسعه اقتصادي ايران را رقم زد. آنها معتقدند كه حسن روحاني و كابينه تازه‌نفسي كه به زودي آن را معرفي خواهد كرد، بايد به اين مخاطرات اقتصادي توجه داشته و كارنامه‌اي از خود به جاي بگذارند كه در پايان عمر چهارساله خود، حداقل نمرات قابل قبولي در آن جاي گيرد.
برنامه دولت دوازدهم براي مقابله با تجارت زير‌زميني زمين و تغيير كاربري چيست؟
زمين‌خواري و تغيير كاربري اراضي منابع طبيعي ملي، باغات و زمين‌هاي كشاورزي روستايي به عنوان اولين مفسده اقتصادي كشور ايران شناخته مي‌شود كه مفسده زمين‌خواري و تغيير كاربري زمين در كشور همانند مفسده قاچاق كالا و ارز عزم 80 ميليون ايراني را براي مبارزه با اين پديده ضد‌محيط‌زيستي طلب مي‌كند.
عضو هيئت رئيسه كميسيون صنايع و معادن از بررسي تحقيق و تفحص از عملكرد سازمان هدفمندسازي يارانه‌ها در نشست هفته جاري كميسيون اقتصادي خبر داد.
كاهش 13/3 درصدي قيمت گاز صادراتي به تركيه
مديرعامل شركت ملي گاز با رد ارزان فروشي گاز به تركيه گفت:آنچه به عنوان ارزان فروشي گاز ايران به تركيه مطرح است در واقع جريمه‌اي است كه بر اساس توافق، از صورتحساب گاز صادراتي كسر مي‌شود.
وضعيت سبز براي بورس‌
واكنش بازارها به انتخابات چه بود‌؟
با بـرگـزاري انتخـابات 29 ارديبـهشـت و حماسه به ياد ماندني مردم ايران، برنده اصلي اين انتخابات خود مردم بودند، آنان حسن روحاني را به عنوان منتـخب خود برگزيدند امـا اين انتخاب در بازارهـاي مختلف با واكـنش‌هاي متفـاوتي همراه بود.