اقتصاد - اخبار کلی
اخبار کلی
وحید حاجی پور
بار‌ها نوشته‌ایم که یکی از خصلت‌های برجسته وزیر نفت در واکنش به انتقادها، ارائه پاسخ‌های گزینشی و ناقص است؛ زنگنه به خوبی می‌داند با ارائه توضیحات دقیق و درست در گوشه رینگ قرار می‌گیرد و بر این اساس سعی می‌کند با فرافکنی و پررنگ کردن نقاطی خاص، عملکرد خود را «سفید» جا بیندازد.
در حالی که به گفته عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس ۷۰ درصد شرکت‌های سهام عدالتی زیان‌ده هستند، رئیس سازمان خصوصی سازی، بدون اشاره به این موضوع که چه تعداد شرکت موجود در سبد سهام عدالت سود‌ده و زیان‌ده هستند از تلاشش برای واریز سود سهام عدالت سال مالی ۹۶ شرکت‌ها به حساب مشمولان خبر داد و پیش‌بینی کرد که این رقم در هر یک میلیون تومان سهام در حدود ۱۷۵ هزار تومان باشد.
یک عضو کمیسیون برنامه بودجه مجلس خبر داد
در حالی که براساس قانون تجارت که محیط حقوقی فعالیت‌های اقتصادی بخش خصوصی و مردمی را ترسیم می‌کند، پرداخت پاداش به شرکت زیان‌ده مرسوم نیست، به گفته یک نماینده مجلس شورای اسلامی، هیئت مدیره شرکت‌های زیان‌ده دولتی پاداش هم دریافت می‌کنند.
عربستان با سرمایه‌گذاری در پاکستان به ویژه بخش انرژی این کشور، درصدد است اسلام‌آباد را از تهران دور کرده و مانع افزایش همکاری ایران و پاکستان شود؛ مانند همان فرمولی که عربستان با مصر به پیش برد و با کمک‌های اقتصادی به این کشور در‌صدد متحد‌سازی بود.
عضو شورای عالی کار: نماینده‌های دولت در شورای عالی کار بی‎طرف نیستند
سبد معیشت خانوار با میانگین ۳/۳ نفر در آخرین نشست کمیته دستمزد شورای عالی کار حدود ۳ میلیون و ۷۶۰ هزار تومان محاسبه و تأیید شد، اما اینکه فاصله ۲ میلیونی حداقل دستمزد به این هزینه را چگونه باید پر کرد معادله مجهولی است که هیچ وقت شورای عالی کار نتوانسته به این معادله پاسخ دهد.
بازار خودرو با نزدیکی به آخرین ماه سال، به واسطه حضور گسترده دلالان و واسطه‌گران قیمت‌های شگفت انگیزی به خود می‌بیند.
برآورد‌های صندوق بین‌المللی پول نشان می‎دهد
بزرگی تولید ناخالص داخلی کشور‌های مختلف شاخصی است که هر ساله مورد بررسی و مطالعه قرار می‌گیرد و رده بندی بزرگی اقتصاد کشور‌ها بر مبنای تولید ناخالص داخلی انجام میشود. صندوق بین المللی پول هم هر ساله این شاخص را برای کشور‌های مختلف محاسبه می‌کند.
بامداد امروز، نود و ششمین مرحله پرداخت یارانه نقدی بهمن به حساب سرپرستان خانوار‌ها واریز شد.
فرمانده قرارگاه خاتم الانبیاء با اعلام ساخت کشتی‌های غول‌پیکر و نفتکش برای خارجی‌ها از بهره‌برداری فاز ۴ پالایشگاه خلیج‌فارس با توان ۱۰۰ درصدی ایرانی‌ها خبر داد و گفت: به دولت پیشنهاد داده‌ایم آب استان‌های مرکزی کشور را از طریق دریا تامین کنیم.
با وجود اینکه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در هفته آتی درباره نرخ تازه قیمت کاغذ برای عرضه و مصرف تصمیم‌گیری می‌کند اما سوداگری در بازار این محصول در آستانه نمایشگاه کتاب بیداد می‌کند.