يك پژوهشگر ريسك هشدار داد

هزینه حواله حل مشكلات اقتصادي به آينده بالاست

افزايش بدهي‌هاي دولت به مجموعه هايي چون بانك مركزي، شبكه بانكي، سازمان تأمين اجتماعي، صندوق‌هاي بازنشستگي و پيمانكاران و... عمده‌ترين دليل ركود اقتصادي در ايران به شمار مي‌آيد...
معاون نظارتی بانک مرکزی:
نقدینگی کافی در اختیار این بانک قرار گرفته و پرداخت ها به خوبی صورت می گیرد خوشبختانه این اطمینان در هموطنان ایجاد شده که بانک مهر اقتصاد هیچ گونه مشکلی ندارد.
سرنوشت نامعلوم انتقال حساب‌هاي شركت‌هاي دولتي به بانك مركزي
عمليات پولي بخش دولت و شركت‌هاي دولتي و وابسته چندان شفاف نيست و گويا به دور از چشم خزانه‌داري كل كشور و همچنين بانك مركزي صدها شركت دولتي براي خود در شبكه بانكي عمليات انجام مي‌دهند.
هزینه حواله حل مشكلات اقتصادي به آينده بالاست
يك پژوهشگر ريسك هشدار داد
افزايش بدهي‌هاي دولت به مجموعه هايي چون بانك مركزي، شبكه بانكي، سازمان تأمين اجتماعي، صندوق‌هاي بازنشستگي و پيمانكاران و... عمده‌ترين دليل ركود اقتصادي در ايران به شمار مي‌آيد...
احتمال كمبود ۲ هزار مگاواتي برق در كشور
معاون توانير اعلام كرد
معاون هماهنگي توزيع شركت توانير با اشاره به اينكه براي مصرف و تأمين 55 هزار مگاوات آمادگي داريم و اگر مصرف كشور به 57 هزار مگاوات برسد، 2 هزار مگاوات كمبود توليد برق خواهيم داشت گفت: سه راهكار براي مقابله با خاموشي برق پيش‌بيني شده است.
مشكلات «مهر اقتصاد» و «ثامن» فقط شايعه بود
معاون نظارتي بانك مركزي:
معاون نظارتي بانك مركزي گفت: در دو روز گذشته شايعاتي منتشر شد مبني بر اينكه مشكلاتي براي مؤسسات ثامن و مهر اقتصاد ايجاد شده است كه موجب نگراني‌هايي شد، اين اخبار فقط شايعه بود و بانك مركزي قاطعانه از اين دو حمايت مي‌كند.
مديرعامل شركت آب و فاضلاب استان تهران مي‌گويد كه براساس برنامه‌ريزي‌هاي صورت گرفته در تهران مشكلي براي تأمين آب وجود ندارد، اما با توجه به گرماي هوا اگر مردم رعايت نكنند آب تهران دچار مشكل خواهد شد.
تداوم پرداخت حقوق‌هاي نجومي يعني فاصله دولت و ملت
با وجود گذشت بيش از يك سال از طرح پرونده حقوق‌هاي نجومي، هنوز ابهامات درباره نحوه برخورد با نجومي‌بگيران، پابرجاست. اين در حالي است كه 500 هزار مدير دولتي و ده‌ها هزار مدير بخش‌هاي عمومي به شكل عرفي و پشت پرده پذيرفته‌اند كه با حقوق‌هاي تعييني قانوني چرخ زندگي‌شان نمي‌چرخد و بر اساس اجتهاد شخصي به اشكال مختلف دريافتي‌هايي به مراتب بالاتر از حد و حدود قانوني دريافت مي‌كنند.
يك كارشناس بازار سرمايه:
يك كارشناس گفت: در سال‌هاي توأم با ركود اقتصادي و نبود رخدادهاي شوك‌آور مانند نوسانات عجيب و غريب در قيمت نفت، فلزات اساسي، مسكن و ارز امكان پنهانكاري شركت‌ها و در نتيجه امكان استفاده از رانت اطلاعاتي بسيار كاهش پيدا مي‌كند.
ارزيابي، رتبه‌‌بندي و انتخاب اپراتورهاي برتر در حوزه‌هاي ثابت و سيار توسط سازمان سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي انجام شد و در بخش دارندگان پروانه اپراتورهاي سيار، رتبه اول اپراتورهاي تلفن همراه كشور كه از ارزيابي سال ۹۲ در اختيار همراه اول است، باز هم تكرار شد.
جداول منتشر شده از سوي مركز آمار ايران نشان مي‌دهد حدود هزار و ۶۴۴ واحد مسكوني ۵۰ مترمربع و كمتر وجود دارد كه در هر واحد از آن چهار خانوار يا بيشتر زندگي مي‌كنند.
گران‌فروشي برنج ايراني در يكي از هايپرهاي معروف تهران
يكي از هايپرهاي معروف شهر تهران كه مرتكب گران‌فروشي در عرضه برنج ايراني شده بود، در گشت مشترك تعزيرات حكومتي جريمه و براي اين فروشگاه برگ اخطار صادر شد.
تزريق تسهيلات اشتغالزایی از مسیر تعاونی
رئيس اتاق تعاون ايران معتقد است با حداكثر 30 تا 50 ميليون تومان مي‌توان يك شغل پايدار مولد ايجاد كرد؛ اين درحالي است كه در ساير بخش‌ها با چند برابر اين مبالغ هم شايد نتوان شغل پايدار ايجاد كرد.
مشاغل با ۱۵۶ ميليون تومان درآمد، اظهارنامه نمي‌خواهد
رئيس اداره مالياتي استان تهران خبرداد
كساني كه حجم فروش آنها كمتراز ۱۵۶ ميليون تومان براي سال مالياتي ۹۵ باشد نيازي به ارائه اظهارنامه ندارند و ماليات مقطوع براي اين دسته از كسبه پيش‌بيني شده است که تا پایان خرداد باید پرداخت شود.
قطار تفاهمنامه‌های نفتی به ایستگاه امضا  نرسید
سال گذشته بود كه وزير نفت و ساير مديران وزارت نفت از امضاي قراردادهاي نفتي در سال آخر دولت يازدهم خبر دادند و تاريخ‌هاي زيادي را هم اعلام كردند. به عنوان نمونه براي برگزاري مناقصه ميدان نفتي آزادگان به عنوان بزرگ‌ترين ميدان نفتي ايران بيش از شش وعده زمانی داده شد و حالا مديرعامل شركت ملي نفت ايران، برگزاري اين مناقصه را به دو ماه ديگر موكول كرده است. اين در حالي است كه در طول چهار سال گذشته حتي يك قرارداد هم امضا نشده است و تعلل شركت ملي نفت براي انعقاد قرارداد وضعيت توليد را در آينده نگران‌كننده كرده است.