جامعه - حوادث | انتظامی
حوادث | انتظامی
سقوط کارگر جوان از ارتفاع در ساختمان در حال احداث باعث فرو رفتن میلگرد به بدن وی شد.
راننده مسافربر که متهم است در زمان پخش بازی ایران و پرتغال دانشجوی دکترا را ربوده و به او تعرض کرده است، روز گذشته در جلسه دادگاه جرمش را انکار کرد.
مردی افغان که متهم است با همدستی هموطنش زن کارمند را هشت‌ماه قبل به کام مرگ کشانده سرانجام به قتل اعتراف کرد. او در حالی پرده از راز جنایت برداشت که اتهام را به گردن همدستش انداخت که اکنون به افغانستان گریخته است. متهم مدعی است حادثه قتل در جریان نظافت خانه زن کارمند رقم خورده است.
اعضای یک شبکه سرقت که شبانه به خانه‌های شهروندان دستبرد می‌زدند یک به یک بازداشت شدند.
رفع کردن مشکلات با سرقت اموال دیگران یکی از شیوه‌هایی است که این روز‌ها خبر‌های بسیاری درباره آن در صفحه حوادث منتشر می‌شود. بسیاری از افراد بدون توجه به عواقب دست زدن به این رفتار مرتکب سرقت می‌شوند. در جریان پرونده‌ای که روز گذشته در دادگاه کیفری یک استان تهران بررسی شد کارگر اخراجی برای رفع کردن مشکلات اقتصادی‌اش تصمیم به سرقت گاوصندوق کارخانه‌گرفته بود که دستش به خون نگهبان محل هم آلوده شد. او که از پنج‌سال قبل در زندان است با رضایت اولیای‌دم موفق به نجات از طناب دار شده است.
پرونده‌های بسیاری با موضوع گروگان‌گیری افراد برای اخاذی از خانواده‌هایشان در پلیس آگاهی تشکیل می‌شود. از آن‌جا که روند رسیدگی به این پرونده‌ها در پلیس به کندی انجام می‌شود بسیاری از خانواده‌ها حاضر به پرداخت پول به گروگانگیران می‌شوند. در پرونده‌ای که در پلیس تهران تشکیل شده است دو مرد افغان که متهم هستند با همدستی سه‌مرد دیگر مردی افغان را برای اخاذی میلیاردی از خانواده‌اش گروگان گرفته بودند پس از رهایی گروگان بازداشت شدند.
مردی که چهار سال قبل همسر سابقش را به قتل رسانده بود در زندان رجایی شهر قصاص شد.
اعتیاد یکی از مهم‌ترین دروازه‌های ورود به دنیای تبهکاران است. بسیاری از پرونده‌هایی که در دادسرا‌ها تشکیل می‌شود حکایت از این دارد مرتکبان به مصرف مواد مخدر اعتیاد دارند. در پرونده‌ای که صبح دیروز در دادگاه کیفری یک استان تهران رسیدگی شد، پدر معتاد بعد از درگیری با پسرش با ضربات چاقو به قتل می‌رسد. پسر خطاکار هم بعد از اعلام گذشت از سوی اولیای‌دم از جنبه عمومی جرم محاکمه شد.
سارقان طایفه فیوج که معمولاً در باند‌های خانوادگی اقدام به سرقت می‌کنند، مدت‌هاست به بهانه کمک به افراد نیازمند طعمه‌های خود را از بین زنان سالخورده انتخاب می‌کنند و با ترفند‌های مختلف طلا‌های آن‌ها را سرقت می‌کنند. مأموران پلیس به تازگی دو برادر و یک خواهر را که به همین شیوه طلا‌های زنان سالخورده را سرقت می‌کردند، بازداشت کرده‌اند.
مردی که با نصب دوربین‌های مداربسته خانه‌اش را از خارج کشور کنترل می‌کرد متوجه حضور پنج سارق در خانه‌اش شد و پلیس را با خبر کرد. مأموران کلانتری گاندی بعد از حضور در محل، یکی از سارقان را با شلیک گلوله بازداشت کردند، اما چهار نفر دیگر موفق به فرار شدند.