جامعه - حوادث | انتظامی
حوادث | انتظامی
مردی که چهار سال قبل همسر سابقش را به قتل رسانده بود در زندان رجایی شهر قصاص شد.
اعتیاد یکی از مهم‌ترین دروازه‌های ورود به دنیای تبهکاران است. بسیاری از پرونده‌هایی که در دادسرا‌ها تشکیل می‌شود حکایت از این دارد مرتکبان به مصرف مواد مخدر اعتیاد دارند. در پرونده‌ای که صبح دیروز در دادگاه کیفری یک استان تهران رسیدگی شد، پدر معتاد بعد از درگیری با پسرش با ضربات چاقو به قتل می‌رسد. پسر خطاکار هم بعد از اعلام گذشت از سوی اولیای‌دم از جنبه عمومی جرم محاکمه شد.
سارقان طایفه فیوج که معمولاً در باند‌های خانوادگی اقدام به سرقت می‌کنند، مدت‌هاست به بهانه کمک به افراد نیازمند طعمه‌های خود را از بین زنان سالخورده انتخاب می‌کنند و با ترفند‌های مختلف طلا‌های آن‌ها را سرقت می‌کنند. مأموران پلیس به تازگی دو برادر و یک خواهر را که به همین شیوه طلا‌های زنان سالخورده را سرقت می‌کردند، بازداشت کرده‌اند.
مردی که با نصب دوربین‌های مداربسته خانه‌اش را از خارج کشور کنترل می‌کرد متوجه حضور پنج سارق در خانه‌اش شد و پلیس را با خبر کرد. مأموران کلانتری گاندی بعد از حضور در محل، یکی از سارقان را با شلیک گلوله بازداشت کردند، اما چهار نفر دیگر موفق به فرار شدند.
هفت مرد جوان که به اتهام ربودن دانشجوی بنگلادشی و تلاش برای اخاذی از خانواده‌اش بازداشت شده‌اند، جرمشان را انکار کردند.
ریشه بسیاری از جرائم شکل گرفته در رفتار‌های پرخطر مرتکبان آن نهفته است. کینه، حسادت و رفتار‌هایی از این دست در صورتی که با مهارت‌های زندگی کنترل نشود خیلی وقت‌ها به بروز جرائم ختم خواهد شد. در جریان پرونده‌ای که در دادگاه کیفری یک استان تهران بررسی شده‌است، عروس خانواده به خاطر حسادت به زندگی خواهر شوهرش روی او اسیدپاشیده بود که به دلیل فراهم نبودن شرایط اجرای حکم قصاص، وی از این مجازات نجات پیدا کرد و به زندان و پرداخت دیه محکوم شد.
دختران زیادی به خاطر مشکلات خانوادگی از محل زندگی‌شان به تهران فرار می‌کنند به امید اینکه در پایتخت زندگی شیرینی را تجربه کنند، اما بررسی پرونده‌های تشکیل شده حکایت از این دارد که آن‌ها در تهران در دام افراد شیاد گرفتار می‌شوند. پرونده دو دختر ۱۳ و ۱۵‌ساله فراری که به تازگی در پلیس آگاهی تهران تشکیل شده است نشان می‌دهد آن‌ها برای خوشگذرانی از خانه‌شان در شهرستان فرار کرده و خود را به پایتخت می‌رسانند، اما در دام راننده یک اسنپ و دوست او گرفتار می‌شوند.
سرهنگ مرتضی نثاری از دستگیری باند 9 نفره که اقدام به سرقت خودروهای لوکس و فروش سکه‌های تقلبی در سطح تهران می‌کردند خبر داد.
بی‌توجهی به ساختار‌های اخلاقی به پرونده‌های جنایی بسیاری منجر می‌شود. افراد در جریان این پرونده‌ها به جای مراجعه به قانون دست به انتقام‌گیری زده و حوادث خونین را رقم می‌زنند. در جریان پرونده‌ای که قضات دیوان عالی کشور رأی آن را تأیید کرده‌اند مردی جوان وقتی متوجه ارتباط پنهانی همسر برادرش با مردی ناشناس شد حادثه خونین را رقم زد که پس از محاکمه به قصاص محکوم شد.
مردی که با پرسه مقابل عابربانک‌ها به بهانه کمک به افراد سالخورده برای انجام عملیات بانکی کارت آن‌ها را سرقت و حسابشان را خالی می‌کرد، بازداشت شد.