گزارش «جوان» از قديمي‌ترين موزه جنگ كشور در گفت‌وگو با مدير مركز فرهنگي دفاع مقدس خرمشهر

خرمشهر موزه‌اي به وسعت يک شهر

موزه دفاع مقدس خرمشهر در سمت چپ رودخانه كارون و در بلوار امام خميني (ره) اين شهر واقع شده است.
مدیرکل فرهنگی و تبلیغات بنیاد شهید و امور ایثارگران از برگزاری دهمین کنگره ملی تجلیل از ایثارگران به مناسبت سالروز فتح خرمشهر با حضور دکتر اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور و همچنین برگزاری یادواره‌های سراسری گرامی داشت این روز در سراسر کشور خبر داد.
خرمشهر با خون 10 هزار ايراني آزاد شد
گفت‌وگوي «جوان» با سرتيب دوم پاسدار احمد فروزنده در خصوص لحظات پس از فتح خرمشهر
امروز و اين ايام براي آنهايي كه در فتح خرمشهر حضور داشتند و طعم پيروزي را با جان و دل چشيدند و در محراب مسجدجامع خرمشهر سجده شكر به جاي آوردند، شيرين و به يادماندني است.
خرمشهر موزه‌اي  به وسعت يک شهر
گزارش «جوان» از قديمي‌ترين موزه جنگ كشور در گفت‌وگو با مدير مركز فرهنگي دفاع مقدس خرمشهر
موزه دفاع مقدس خرمشهر در سمت چپ رودخانه كارون و در بلوار امام خميني (ره) اين شهر واقع شده است.
برگزاری 500 برنامه در سراسر کشور با شعار «من انقلابی‌ام»
سردار کارگر برنامه‌های سالروز آزادسازی خرمشهر را اعلام کرد
رئیس ستاد مرکزی بزرگداشت سی و پنجمین سالروز آزادسازی خرمشهر از برگزاری بیش از ۱۵۰۰ ویژه برنامه اصلی و مردمی گرامیداشت سالروز آزادسازی خرمشهر در سراسر کشور خبر داد.
خاطرات رزمندگان دزفولي از روزهاي مقاومت و پايداري
مردم دزفول از روزهاي موشك‌باران و پايداري خاطره كم ندارند. آنها شبانه روز با سيلي از حوادث مواجه مي‌شدند و لحظات فراموش‌نشدني زيادي در ذهنشان باقي مانده است.
«امام شهر» خاك پاي رزمندگان را طوطياي چشم  مي‌كرد
نگاهي به نقش تأثيرگذار «آيت‌الله قاضي دزفولي» در مقاومت مردم دزفول در گفت‌وگوي «جوان» با جمعي از رزمندگان
اگر در كوچه پس كوچه‌هاي دزفول قدم بزنيد و با رزمندگان اين شهر از روزهاي دفاع مقدس، مقاومت و پايداري صحبت كنيد همه آنها بر نقش مهم و بي‌بديل امام جمعه دزفول، آيت‌الله قاضي دزفولي تأكيد ويژه‌اي خواهند داشت.
يادگار يک ملت
مسجد جامع خرمشهر، نمادي براي اتحاد و ايثار
مسجد جامع خرمشهر قلب شهر و قلب تپنده ملت ايران است. اين بنا علاوه بر قدمت تاريخي و ارزش معماري داراي ارزش‌هاي معنوي در مكان و موقعيت قرارگيري خود در اين شهر است.
آزادگان روحانی مدافع حرم در آئین بزرگداشت سید آزادگان تجلیل می‌شوند
جانشین مدیرعامل موسسه فرهنگی هنری پیام آزادگان خبر داد
مراسم بزرگداشت مرحوم علی اکبر ابوترابی فرد با تقدیر از خانواده شهدای آزاده و آزادگان روحانی مدافع حرم چهارم خردادماه برگزار می‌شود.
نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با صدور پیامی برگزاری انتخابات با شکوه و حضور غرور آفرین ملت شریف ایران را به مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی)، ملت بزرگ ایران و رییس جمهور منتخب جناب آقای حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی تبریک و تهنیت گفت.
هر رزمنده‌اي مجروح مي‌شد تا پاي جان مي‌جنگيد
گفت‌وگوي «جوان» با عبدالوهاب خاطري‌زاده از رزمندگان مدافع خرمشهر
سوم خردادماه 1361 نه مقدمه‌اي بر حماسه خرمشهر است و نه مؤخره‌اي براي آن، در اين تاريخ هرچند خونين شهر آزاد شد، اما سرود حماسي اين شهر پيش‌تر با مقاومت بچه‌هاي آن در برابر تيپ‌هاي زرهي دشمن آغاز شده بود.
دزفول، شهر هزار زخم
چهارم خرداد به نام روز مقاومت، روز دزفول نامگذاري شده است. اما چه اتفاقي باعث شده تا اين شهر در ديباچه دفاع مقدس از چنين بالندگي و درخشندگي‌اي برخوردار باشد.
32 طرح ابتكاري صالحين شناسايي شده است
گفت‌وگوي «جوان» با مسئول تيم جهادي سفيران صالحين
اكنون كه چند سالي از تشكيل طرح حلقه‌هاي صالحين در رده‌هاي مختلف بسيج مي‌گذرد، اين طرح توانسته با بالابردن سطح توانايي‌هاي اعتقادي، فرهنگي و حتي ورزشي جوانان، عملكرد موفقي از خود به نمايش بگذارد.
خوبان عالم همه اينجا جمعند
گزارش «جوان» از موزه شهدا، محلي که شما را به حال و هواي دهه 60 مي‌برد
شعبان از نيمه گذشته و ارديبهشت آخرين روزهايش را به چشم مي‌بيند. حال و هواي بهاري با نشاط و شلوغي انتخاباتي درآميخته و فضاي شهر را خاص و ويژه كرده است.
هميشه وجودش را در كنار خودم احساس مي‌كنم
گفت‌وگوي «جوان» با چمن گل رضايي مادر شهيد محمد‌جواد رضايي كه 10 ماه مفقود بود
روزها و لحظات تلخ و سخت و سردي را سپري كرديم. همان روزي هم كه خبر شهادتش را برايمان آوردند، خواب ديدم كه جواد از پله‌هاي خانه‌مان پايين مي‌آيد. با لباس سفيدي كه بر تن داشت به من گفت مامان من آمدم.