ایثار و مقاومت - اخبار كلی
اخبار كلی
گفت‌وگو با سیده معصومه سجادیان فرزند شهید و خواهر شهیدان سجادیان
پدران شهدا و خانواده‌هایشان دین خود را با عالی‌ترین درجه به انقلاب و اسلام ادا کرده‌اند. پدرانی که درس ایثار و شهامت در مکتب اسلام را به فرزندانشان آموختند و سال‌ها بعد فرزندانشان با شهادت رتبه ممتازی این مکتب را از آن خود کردند.
هفته گذشته با خانم مینو اصلانی، مسئول بسیج جامعه زنان در روزنامه جوان گفت‌وگو کردیم. ایشان در بخشی از گفت‌وگو خاطره‌ای از اولین اعزام خانواده شهدا به مناطق عملیاتی جنوب کشور تعریف کردند که در ادامه می‌خوانیم.
رزمندگان که پدر و پسر‌های خانواده‌های بسیاری بودند تمام قد با تمام وجودشان مقابل دشمن بعثی ایستادند و اجازه ندادند ذره‌ای از خاک ایران اشغال شود. در این مسیر پسران مادران زیادی آسمانی شدند و دختران زیاد دیگری پدرانشان را ندیدند ولی در دلشان قهرمانی زنده شد که می‌توانند تا همیشه به آن افتخار کنند.
سردار کارگر در ویژه برنامه جشنواره ملی ره آورد سرزمین نور:
رئیس ستاد مرکزی راهیان نور گفت: امنیت کامل در اردو‌های راهیان نور حاکم است و از سراسر کشور به مناطق عملیاتی سفر می‌کنند.
مروری بر وقایع نوروزی در خلال سال‌های دفاع مقدس
روز یکم فروردین ماه رزمندگانی که در محور مریوان- ارتفاع قوچ سلطان حضور داشتند، انتظار شروع عملیاتی را می‌کشیدند که به جای حضور در سفره هفت سین آن‌ها را آماده بزم آتش و گلوله و خون کرده بود. جبهه ایران می‌رفت تا پس از غافلگیری اولیه در جنگ، با عملیات ایذایی و محدود، دشمن را به جنگی فرسایشی بکشاند و آمادگی خود را بازیابد.
مجتبی جعفری از رزمندگان و آزادگان دفاع مقدس در آخرین سال جنگ به اسارت دشمن بعثی در‌می‌آید. جعفری خاطره اولین تحویل سالش را در اسارت به یاد دارد که در ادامه آن را می‌خوانید.  
خاطره‌ای نوروزی در گفت‌و‌گوی «جوان» با یک رزمنده دفاع مقدس
سال نو در اسارت با رنگ و بوی دیگری تحویل می‌شد
هنگام تحویل سال همه آزادگان دور پتوی هفت‌سین جمع می‌شدند، به دعا می‌پرداختند و روی همدیگر را می‌بوسیدند. باید مراسم تحویل سال نو را با کمترین سروصدا انجام می‌دادند؛ چراکه به محض فهمیدن تنبیه‌های سختی در انتظارشان بود.
به یاد تمام مادران مقاوم ایران‌زمین
مادران را بابت تمام مادرانگی‌ها و مهربانی‌هایشان دوست داریم. انسان‌هایی که کم از فرشته‌هایی آسمانی ندارند. بزرگ‌ترین درد‌ها شاید شانه‌هایشان را خم کند ولی هیچ‌گاه توان ناامید کردنشان را پیدا نمی‌کند.
روایت‌های یک پدر شهید مدافع حرم
در سالی که گذشت، شهدای زیادی روی دوش مردم ایران تشییع شدند. اما در آخرین روز‌های بهمن و اسفندماه سال ۹۷ مردم میزبان تعدادی از پیکر شهدای جاویدالاثر مدافع حرم خان‌طومان بودند که به‌تازگی تفحص شدند.