لازم باشد پسرم را نيز در اين راه فدا مي‌كنم
گفت‌وگوي «جوان» با همسر شهيد مدافع حرم اكبر زوار جنتي از شهداي پايگاه هوايي T4
اميرعلي تنها فرزند شهيد اكبر زوار جنتي كودكي 20ماهه است كه با لباس فرم نظامي در مقابل صفوف همرزمان پدر ايستاده و با نگاه كودكانه‌اش بغض‌ها و هق‌هق گريه‌هاي دوستان پدر را به نظاره نشسته است.
اسارت350 بعثي توسط چند رزمنده خسته و زخمي
به مناسبت اول ارديبهشت سالروز آغاز عمليات بازي‌دراز اسارت350 بعثي
بازي‌دراز در تاريخ دفاع مقدس نام‌آشنا و پرآوازه است. مكاني كه براي آزادسازي‌اش از دست دشمن متجاوز بعثي، رزمندگان سختي‌هاي بسياري كشيدند و با رشادت و جانفشاني ‌اين منطقه مهم و استراتژيك را از چنگ دشمن خارج كردند.
«کمان99» و «مرواريد» نفس عراق را در آسمان ودريا گرفت
كارنامه ارتش در انقلاب و ماه‌هاي اول جنگ در گفت‌وگوي «جوان» با امير جعفر حسنلو
حضرت امام خميني در روزهايي كه ارتش جمهوري اسلامي با كارشكني‌هاي مختلف داخلي و خارجي روبه‌رو بود، با صدور پيامي تاريخي در تاريخ 29 فروردين 1358 خطاب به ملت ايران، سنگ بناي روز ارتش را گذاشتند.
فرماندهان ارتش در دوران دفاع مقدس چه كساني بودند؟
ارتش جمهوري اسلامي ايران در دوران دفاع مقدس از وجود فرماندهان بزرگ و شاخصي بهره مي‌برد كه توانستند نيروهاي ارتشي را در جريان جنگ هدايت كنند.
نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: تمام مسئولین، دستگاه‌ها و سازمان‌ها در خصوص رسیدگی به امور جانبازان عزیز مسئول هستند و این مسئله تنها وظیفه بنیاد شهید و امور ایثارگران نیست.
آرزويش شهادت در قامت يك مدافع حرم بود
گفت‌وگوي «جوان» با خانواده شهيد حجت‌الله نوچمني، از شهداي پايگاه هوايي T4
پايگاه استراتژيك «T4» مقري است كه مستشاران ايراني به خواست دولت سوريه از آن براي مقابله قدرتمند با داعش و تروريست‌ها در سوريه استفاده مي‌كنند. اين حمله نظامي موجب به شهادت رسيدن چند نفر از مدافعان حرم شد.
اعجوبه فكر و طراحي در اوج جنگ زائر كربلا شد
نگاهي به زندگي و منش 2 شهيد واحد اطلاعات- عمليات حميد رمضاني و حسام حق‌نگهدار
شهيد رمضاني در مأموريت‌هاي شناسايي تا جايي پيش مي‌رفت كه به شهرهاي زيارتي عراق مثل كربلا مي‌رسيد و به زيارت مولايش امام حسين(ع) و مرادش ابوالفضل (ع) مي‌رفت.
حضور گردشگران خارجی در طول شش ماهه گذشته 80 درصد افزایش داشته است
مدیرعامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس از طرح آزمایشی شیفت شبانه تالارهای موزه خبر داد
مدیرعامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در نشست با اصحاب رسانه برنامه‌های سال ۹۷ این موزه را تشریح کرد.
مقاومت آزادگان برگرفته از فرهنگ ايثار بود
تحليل روانشناختي آزادگان در روزهاي سخت اسارت در گفت‌وگوي «جوان» با آزاده دكتر ابوالقاسم عيسي‌مراد
آزادگان در طول دوران دفاع مقدس با تحمل شكنجه و سختي‌هاي فراوان به يكي از نمادهاي مقاومت و ايستادگي در تاريخ ايران تبديل شده‌اند...
شهرت فوتبال هم نتوانست 
مانع جبهه رفتن علي‌اكبر شود
گفت‌وگوي «جوان» با خواهر فوتباليست شهيد علي‌اكبر زاهد
داستان زندگي شهدا با نام‌شان آغاز مي‌شود. مثل عنوان كتابي كه ورق مي‌زني و ماجراي اوج‌گيري يك انسان را به نظاره مي‌نشيني.
در دومین نشست تخصصی چهل شاهد عنوان شد:
دومین نشست تخصصی چهل شاهد با موضوع بررسی 40 سال هنر و ادبیات انقلاب و با حضور علیرضا قزوه ، سعید بیابانکی و مصطفی محدثی خراسانی دوشنبه 27 فروردین ماه در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد.
به مناسبت میلاد امام حسین (ع)و روز جانباز برگزار می شود
فرهنگسرای رازی به مناسبت ولادت امام حسین (ع)وروز جانبازجشن ولادت نور را برگزار می کند.
«پايتخت» در پايتخت تکرار مي‌شد اگر مدافعان حرم نبودند
وقتي واکنش مثبت مردم به يک سريال تحسين خانواده‌ شهداي مدافع حرم را برمي‌انگيزد
كودكي سوري پيكر بي‌جان و غرق درخون پدر را به عقب مي‌كشيد تا پيكر را همراه خود برگرداند تا مانند فرزند من سال‌ها چشم‌انتظار آمدن اثر و نشاني از پدر شهيدش نماند. پيكر همسرم دو سالي مي‌شود كه در خان‌طومان سوريه آرميده است. حتي مزاري نيست تا به وقت دلتنگي به آن پناه ببريم. در آخرين شب پخش سريال پايتخت پسرم از من پرسيد مگر پدر من نرفت پيش خانم زينب (س) پس چرا به خانه برنمي‌گردد؟
فيلم‌هاي «روايت فتح» چراغ راه مستندسازهاي جبهه مقاومت
شهيد آويني و يادگاري كه برجا گذاشت
دوربيني روي دست با تكان‌هاي شديد، فضاي ملتهب جبهه را نشان مي‌دهد. خمپاره‌اي به زمين مي‌خورد، دود و صدا همه جا را مي‌گيرد، رزمندگان برانكارد به دست در حال دويدن هستند، نواي آهنگران به گوش مي‌رسد: «سرزمين نينوا يادش بخير/ كربلاي جبهه‌ها يادش بخير...»
نان و آب‌جوش مي‌خورديم تا در سرماي کردستان زنده بمانيم
خاطراتي از علي‌اكبر ابراهيمي که از 15 سالگي به جبهه رفت
30 سال از پايان دفاع مقدس مي‌گذرد اما هنوز خاطرات بكري از آن روزها دست نخورده باقي مانده كه بايد چون گنجينه‌اي ارزشمند به نسل‌هاي آينده انتقال يابد.