اخبار كلی
گفت‌وگوی «جوان» با مادر شهید حسنعلی زارعی‌نژاد
«یاد یاران» همایشی است که اهالی روستای «خور» از توابع شهرستان ساوجبلاغ استان البرز هر ساله برای زنده نگه داشتن یاد و نام ۵۱ شهید، ۱۷۵ جانباز و ۱۰ آزاده خود برگزار می‌کنند.
مروری بر زندگی و خاطرات دانشجوی شهید محمد لطفی‌زاده در گفت‌وگوی «جوان» با پدر شهید
هوا رو به تاریکی می‌رفت که در منزل را زدند. اف اف را که زدند گفتند لطف کنید بیایید دم در خانه. من فکر کردم مهمان است. جلوی در رفتم و در را که باز کردم، دیدم کسی نیست ولی یک کاغذ روی زمین افتاده است. کاغذ را برداشتم و دیدم نوشته است با عرض تسلیت و تهنیت فردا صبح لطف کنید به پزشکی قانونی مراجعه کنید
مسئول ادوات و ضد زره سپاه در دوران دفاع مقدس:
قدرت نظامی ایران در دهه ۷۰ میلادی به حدی زیاد بود که گفته می‌شد نیروی نظامی ایران «هدفی فراتر از اهداف منطقه‌ای» را جستجو می‌کند.
مدیرعامل موسسه فرهنگی، ورزشی و توانبخشی ایثار:
مدیرعامل موسسه فرهنگی، ورزشی و توانبخشی ایثار امسال را سال استقرار و تثبیت تمام سیاست‌های موسسه ایثار با اهداف تکریم، نشاط و آموزش دانست.
مدافع روز‌های مقاومت خونین شهر در بستر بیماری است
دعا می‌کنیم سیدصالح از تخت بیمارستان بلند شود و با آن صدای گرم و لهجه جنوبی برایمان روایتگری کند. «صالح» زودتر از روی تخت بلند شو و شرح دلاوری‌هایت را بگو ...
گفت‌وگو با خواهر شهید حبیب‌الله مجتهد سرابی
ام‌فروهه مجتهدسرابی خواهر شهید حبیب‌الله مجتهدسرابی همان خانمی است که در گلزار شهدا با او همکلام شدم، لحظاتی در کنارش نشستم و با حرف‌های خواهرانه‌اش همراه شدم.
گشتی در گلزار شهدای امامزاده محمد (ع)
فضای اینجا مملو از عطر شهیدان است. قدم به قدم این گنجینه‌های ماندگار را مرور می‌کنم، چفیه‌های خونین، سربند‌های رنگین، لباس‌های منقش به نام شهدا، تسبیح‌های از هم گسیخته و مرمی‌های فشنگ... همه و همه اینجا گردهم آمده‌اند تا برای زائران و بازدیدکنندگان روایتگر دوران دفاع مقدس باشند
معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد تصریح کرد: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت موجب تبلور ایثار اجتماعی در جامعه شده و برای رفع بسیاری از آسیب‌ها باید تلاش شود که فرهنگ ایثار و شهادت روز به‌ روز در جامعه گسترش یابد.
نتیجه این جنگ نابرابر اگرچه منجر به شهادت ده‌ها انقلابی شد، اما دیگر راه مماشات را بر ضدانقلاب بست. امام پیام قاطع خود را صادر کرد و ضدانقلاب که بزرگ‌ترین اردوکشی خود تا آن زمان را در پاوه انجام داده بود، اولین شکست سنگین خود را نیز تجربه کرد
گفت‌وگو با خانواده شهدای روستای سعیدآباد به مناسبت برگزاری یادواره شهدای این روستا
برگزاری یادواره شش شهید دفاع مقدس و یک شهید مدافع حرم روستای سعیدآباد بهانه‌ای شد تا با تعدادی از خانواده شهدای این روستا به گفت‌وگو بنشینیم. شهیدان موسی خیل‌فرهنگ، محمد‌رسول شهبازی، مهدی پارسا، محمود شریفی، رحیم باقرپور و محمد نیازاده از شهدای دفاع مقدس و شهید جواد محمدی مدافع حرم لشکر فاطمیون از افتخارات این روستا هستند.
اداره کل روابط عمومی و اطلاع رسانی بنیاد شهید و امور ایثارگران توضیحاتی درباره انتشار خبر درگذشت غریبانه یکی از جانبازان دفاع مقدس در کشور افغانستان منتشر کرد.
گفت‌وگوی «جوان» با یکی از خبرنگاران پیشکسوت دفاع مقدس
«شرح عشق» یکی از قدیمی‌ترین صفحات مربوط به دفاع مقدس در مطبوعات است که از سال ۶۴ در روزنامه رسالت منتشر می‌شود و هنوز نیز به کار خود ادامه می‌دهد. حضور سه دهه‌ای در وادی ایثار و شهادت، شرح عشق را تبدیل به نوستالوژی برای علاقه‌مندان این حوزه کرده است.
گفت‌وگوی «جوان» با همسر شهید بهرام مهرداد از شهدای ایرانی لشکر زینبیون
دیدم تماس بی‌پاسخ از یکی از دوستان بهرام دارم، وقتی تماس گرفتم گفت: اشتباهی گرفته بودم، اما من دلشوره داشتم. چند دقیقه بعد دوباره تماس گرفت و گفت: اگر بیدارید یک امانتی دارید بیاورم. گفتم تشریف بیاورید. وقتی آمد گفت: بهرام مجروح شده، اما فهمیدم که به شهادت رسیده است. فقط دعا کردم پیکرش برگردد
۲۶ مرداد سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی
اسرا یک طرف قضیه بودند و خانواده‌ها در طرف دیگر. مادرانی که قاب عکس فرزندان‌شان را به دست می‌گرفتند و خانه به خانه از آزاده‌ها سراغ عزیزشان را می‌گرفتند. خدا می‌داند چند نفر از پدر و مادر‌ها ناامید برگشتند. مادری که کنار جاده آسفالته نشسته بود، تا آمدن آخرین اتوبوس همان جا ماند. اروند خیلی از رزمنده‌ها را در کربلای 4 ربود!