گفت‌و‌گوي «جوان» با نيروي اطلاعات- عمليات تيپ 12 قائم در عمليات مرصاد

3 معجزه الهي را در چهار زبر ديديم

تقويم‌ها تاريخ انجام عمليات مرصاد را پنجم مردادماه 1367 ثبت كرده‌اند اما آن چنان كه از واقعيت امر برمي آيد، ستون نفاق در بعد از ظهر سوم مردادماه 1367 از مرز خسروي عبور مي‌كنند و مسير شرق را در پيش مي‌گيرند.
مرصاد ماهيت شيطان را برملا كرد
منافقين چگونه براي حمله به ايران اقناع فكري شدند؟
پس از شكست منافقين در عمليات مرصاد، بسياري از اعضاي اين گروهك چشمانشان نسبت به وقايع و اتفاقات خارج از پادگان اشرف باز شد و متوجه دروغ‌ها و خيالپردازي‌هاي كودكانه رهبران‌شان شدند.
3 معجزه الهي را در چهار زبر ديديم
گفت‌و‌گوي «جوان» با نيروي اطلاعات- عمليات تيپ 12 قائم در عمليات مرصاد
تقويم‌ها تاريخ انجام عمليات مرصاد را پنجم مردادماه 1367 ثبت كرده‌اند اما آن چنان كه از واقعيت امر برمي آيد، ستون نفاق در بعد از ظهر سوم مردادماه 1367 از مرز خسروي عبور مي‌كنند و مسير شرق را در پيش مي‌گيرند.
دهستان اخترآباد روستايي محروم است كه نه در مرز هاي دور افتاده كشور و نه در هزاران كيلومتر دور تر از پايتخت زندگي قرارگرفته است
مرداد فراموش ناشدني
دفاع مقدس را طولاني‌ترين جنگ تاريخ معاصر مي‌دانند، نبردي تحميلي كه هشت سال به طول انجاميد. اما بعضي از روزهاي اين هشت سال جنگ، به قدر تمامي روزهاي ديگر آن مهم و سرنوشت‌ساز هستند.
راهش درست بود كه به شهادت ختم شد
گفت‌وگوي «جوان» با مادر شهيد محمدزمان ملكي
مادر اگر 80 سالش باشد، باز هم مادر است. اگر 35 سال از شهادت فرزندش گذشته باشد، باز هم يادآوري خاطراتش اشك را بر چهره‌هاي او جاري خواهد كرد.
فداكاري صياد شيرازي ما را از كمين دشمن نجات داد
گفت‌وگوي «جوان» با سرهنگ «هادي عازم‌نيا» از رزمندگان حاضر در عمليات مرصاد
پس از ضدحملات موفق ايران، ارتش عراق در جبهه‌هاي مياني و غرب كشور نيز مبادرت به عمليات نظامي كرد كه جمهوري اسلامي با بسيج مجدد نيروهاي مردمي و نظامي اين حملات را ناموفق گذاشت.
حضور مدافعان حرم در سوريه از چند منظر
حضور رزمندگان مدافع حرم در خاك يك كشور خارجي همواره با ترديدها و سؤالاتي همراه بوده كه گاه ارزش‌هاي اين حضور را تحت‌الشعاع خود قرار مي‌دهد.
هيچ وقت همسرم را روي ويلچر نديدم!
گفت‌و‌گوي «جوان» با مهري نعمتي همسر جانباز قطع نخاع شهيد بهمن رضایي
شهيد برادر من است. اينجاست كه مصاحبه شونده‌ام را بهتر مي‌شناسم؛ بانويي كه هم مدال همسري يك شهيد جانباز را دارد و هم خواهر شهيد است...
13 سال زندگي زميني داشتيم و 34 سال زندگي آسماني
گفت‌وگوي جوان با فاطمه دهقاني همسر سردار شهيد ابوالفضل رفيعي كه به تازگي پيكرش شناسايي شده است
خبر اين بود كه پيكر پاك سردار شهيد ابوالفضل رفيعي پس از 34 سال از طريق آزمايش دي ان‌اي شناسايي شد.
مادراني كه تاريخ به غيرتشان مي‌بالد
در هفته‌اي كه گذشت ‌دو مادر شهيد از ميانمان پركشيدند
والدين شهدا آرام آرام از ميان ما مي‌روند و رهسپار سفري ابدي مي‌شوند. اين گنجينه‌هاي ناب از خاطرات ماندگار ديروز بدون سر و صدا و هياهو پر مي‌كشند تا دست ما براي مرور گذشته خالي‌تر از قبل شود.
ضدانقلاب براي سر بريده‌ رزمنده‌ها جايزه تعيين مي‌كرد
برگي از خاطرات ابراهيم مهديزاده همرزم و راننده شهيد كاوه در گفت‌وگو با «جوان»
ابراهيم مهديزاده از رزمندگان دفاع مقدس است كه در مقطعي به عنوان راننده شهيد محمود كاوه فعاليت كرده است...
دخترم سراغ پدرش را از ستاره‌ها مي‌گيرد
گفت‌وگوي «جوان» با همسر شهيد مدافع حرم مصطفي مقدم از شهداي لشكر فاطميون
بانو حميده تقدسي همسر شهيد مدافع حرم مصطفي‌ ‌مقدم از لشكر فاطميون است كه سال‌ها پيش از شهر مزارشريف افغانستان به ايران آمده بود و اكنون در دفاع از حريم اهل بيت در سوريه به شهادت رسيده است.
«ام قصی» از اهالی تکریت که درجریان فاجعه اسپایکر و قتل عام 1700 جوان شیعه در ژوئن 2014، پنجاه و هشت تن از آنان را نجات داد، از تالارهای موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس بازدید کرد.
قائم‌مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران تاکید کرد: تمام ظرفیت های قانون برنامه ششم توسعه در بخش ایثارگران باید با تعیین سازوکارهای مناسب به شکل مطلوبی اجرایی شود.
بند بند وصيتنامه بهرام محقق خواهد شد
گفت‌وگوي «جوان» با مادر شهيد بهرام محمدي حاجي
وارد خانه كه مي‌شوم چشمم به قاب عكس روي ديوار مي‌افتد. قابي كه انگار همه دارايي مادر و پدر شهيد بهرام محمدي حاجي از داشته‌هاي دنيايي است. اما صفا و مرام پدر و مادر شهيد بهرام محمدي وصف‌ناشدني است.