نگاهي به وصيتنامه زيباي شهيد مدافع حرم عباس دانشگر در گفت‌وگو با يك رزمنده جبهه مقاومت اسلامي
شهید عباس دانشگر 18 اردیبهشت ماه 1372 در شهرستان سمنان به دنیا آمد. در پنجم مهرماه 1390 وارد دانشگاه امام حسین(ع) شد و در بیستم خردادماه 1395 در حالی که تنها 23 سال داشت در منطقه خلصه در حومه جنوبی شهر حلب به شهادت رسید.
خدا عزيزش کرد و شهيد شد
گفت‌وگوي «جوان» با خانواده شهيد علي‌اكبر امام‌قلي‌زاده كه بعد از 31 سال پيكرش تفحص شد
شهيد علي‌اكبر امام‌قلي‌زاده از شهداي گمنام دفاع مقدس است كه بعد از 31 سال پيكرش تفحص شد و به آغوش خانواده بازگشت.
معلم قرآني كه فرمانده گردان شد
گفت‌وگوي «جوان» با خواهر سردار شهيد رضا نوروزي فرمانده گردان كميل از لشكر 27
با وجود گذشت حدود سه دهه از اتمام دفاع مقدس وقتي به سراغ خانواده شهداي دفاع مقدس مي‌رويم، با نبودن‌هاي والدين شهدا كارمان سخت‌تر مي‌شود.
مديركل مددكاری و مشاوره بنیاد شهید و امور ایثارگران از انجام 6 هزار و 598 دیدار از خانواده معظم شهدا و ایثارگران در هفته دفاع مقدس خبر داد.
حاج‌قاسم گفت بايد آقامرتضي را از گمنامي دربياوريم
گفت‌وگوي «جوان» با همسر شهيد مدافع حرم مرتضي حسين‌پور ‌فرمانده عمليات لشكر حيدريون
اگر شهيد حسن باقري را چشم تيزبين دفاع مقدس مي‌ناميم، شهيد مرتضي حسين‌پور را بايد چشم تيزبين جبهه مقاومت اسلامي بناميم. مرتضي حسين‌پور فرمانده عمليات حيدريون در سوريه و فرمانده شهيد محسن حججي بود.
خاطره زير را يوسف زينلي از رزمندگان و آزادگان دفاع مقدس برايمان تعريف کرده است. خاطرات زيادي از دلاورمردان مدافع خرمشهر نقل شده كه برخي از اين افراد مشهور و برخي گمنام هستند.
تهاجمي با انگيزه غارت و جنايت
اشغال خرمشهر از نگاه افسران بعثي
37 سال پيش در چنين روزي، نيروهاي متجاوز بعثي به قصد اشغال سه روزه خرمشهر وارد اين شهر شدند و هر گام كه پيش مي‌رفتند، جنايت‌هاي فجيعي رقم مي‌زدند. مقاومت مردمي در خرمشهر مانع از اشغال سريع شهر شد و...
اي کاش چند پسر داشتم و به جبهه مي‌فرستادم
ماجراي شنيدنی تفحص پيكر شهيد احمد زياري در گفت‌وگوي «جوان» با پدر و مادرش
بهانه تهيه اين گزارش از يك تصوير آغاز شد. تصوير پدري كنار پيكر فرزندش كه بعد از هشت ماه و هشت روز بنا به خوابي كه از فرزند شهيدش ديده بود، پيكر او را با دست‌هاي خودش تفحص كرد.
بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس؛
سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ، مایه ی امنیت و آرامش ملت ایران و نقطه امید و آرزوی ملت های آزادی خواه و مظلوم جهان است.
بنیاد شهید و امور ایثارگران با صدور بیانیه ای ضمن محکوم کردن سخنان سخیف و بی پایه رییس جمهور و مقامات آمریکایی در خصوص مردم ایران و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تاکید کرد: این نهاد انقلابی با روحیه ایثار، شهادت و رشادت در برابر دشمنان در صیانت و پاسداری از این مرزو بوم و هرگونه اقدام شیطانی پیروز و سربلند خواهد بود.
شهادت را در جبهه مي‌جست 
و در شارجه به آن رسيد!
گفت‌وگوي «جوان» با خانواده شهيد حميد باصري از شهداي امنيت‌پرواز
اتفاق غريبي است كه چند سال در جبهه‌هاي دفاع مقدس به دنبال شهادت باشي و عاقبت آن را در شارجه امارت به دست بياوري! اين اتفاق عجيب براي شهيد حميد باصري افتاده است.
پيکر شيخ  را با جامه سرخ روحانيت دفن کردند
به انگيزه 24 مهر سالروز شهادت محمدحسن شريف قنوتي
شهيد شريف قنوتي نخستين‌هاي زيادي را به نام خود كرده است. او نخستين روحاني مجروح و اسير جنگ تحميلي، نخستين روحاني شهيد دفاع مقدس، نخستين نماينده امام خميني(ره) كه در جنگ به شهادت رسيد، نخستين فرمانده شهيد جنگ‌هاي چريكي و...
مجاهدان افغاني
به امام و رهبري اقتدا مي‌کنند
گفت‌وگوي «جوان» با پدر شهيد مدافع حرم سيدمصطفي شاه‌حسيني از شهدای لشكر فاطميون
شهداي لشكر فاطميون در غربت به شهادت مي‌رسند و از جهت گمنامي توسل به حضرت زهرا(س) دارند. مجاهداني كه بيشترين شباهت‌ را به شهداي دفاع مقدس دارند و بسياري‌شان در سنين كم پاي در ميادين نبرد مي‌گذارند.
مي‌خواست چيزي از پيکرش بازنگردد
پيكر شهيد مجتبي كريمي پس از 35 سال در آغوش مادر آرام گرفت
زندگي گاهي سرنوشت‌هاي عجيبي پيش روي آدم مي‌گذارد. مثل پدري كه 30 سال منتظر پيكر پسرش مي‌ماند، پير مي‌شود و در آخر با دلي پرغصه رخت از اين دنيا برمي‌بندد.
خواهرشهیدان"سهراب و رجبعلی افسری"در برنامه ستارگان پر فروغ منطقه 10:
رییس فرهنگسرای عطار نیشابوری دربرنامه هفتگی"ستارگان پرفروغ"منطقه 10 با مادر وخواهر شهیدان"سهراب و رجبعلی افسری" دیدارکرد.