فرهنگ‌و‌هنر - اخبار كلی
اخبار كلی
مدیر مرکز هنر‌های نمایشی:
مدیرکل هنر‌های نمایشی عنوان کرد: این اداره‌کل برخی وظایف همچون ارزشیابی و نظارت را نمی‌تواند به جایی منتقل کند ولی در بخش‌هایی که قانون اجازه می‌دهد، می‌توانیم از مشارکت اصناف و هنرمندان بهره بگیریم.
گفت‌و‌گوی «جوان» با ۲ فعال حوزه بازی‌های رایانه‌ای درباره هشتمین جشنواره بازی‌های ویدئویی ایران
چطور ممکن است در زیرمجموعه وزیری که در آستانه استیضاح قرار دارد چندین بازی با کاراکتر‌های زن نیمه‌برهنه کاملاً اروتیک یا مملو از نماد‌های کابالیستی و برخی فرقه‌های ضاله دیگر منتشر یا در یک جشنواره ملی (!) حائز رتبه و برنده جایزه‌های مختلف می‌شود؟!
رئیس صداوسیما اعلام کرد از وجود فردوسی‌پور استفاده خواهد شد
دیروز درباره آخرین وضعیت عادل فردوسی‌پور در شبکه ۳ دو خبر از دو مرجع مخابره شد.
سخنگوی شورای صنفی نمایش مدعی شد وزارت ارشاد آخرین تصمیم‌گیری‌ها برای افزایش یا تغییر قیمت بلیت سینما را اتخاذ خواهد کرد.
در ۹ ماهه ابتدایی امسال ۱۸ جشنواره در حوزه موسیقی مجوز گرفته‌اند
با وجود اینکه طی سال‌های اخیر برخی جریان‌های سیاسی مدام دم از بسته بودن فضای کشور برای برگزاری کنسرت زده‌اند تا ذهن مردم را از مسائل اصلی منحرف کنند، آمار ۹ ماهه اول سال ۹۷ نشان می‌دهد فقط در همین مدت برای ۵۴۸ آلبوم موسیقی مجوز صادر شده و ۲هزار و ۱۷۸ عنوان اجرای صحنه‌ای با ۳هزار و ۸۹۴ بار اجرا مجوز گرفته است.
دبیر پنجمین جشن هفته هنر انقلاب در حالی اسامی ۱۴نامزد اولیه کسب عنوان «چهره سال هنر انقلاب» را اعلام کرد که تعداد نویسندگان در این فهرست بیش از هنرمندان دیگر است!
گفت‌وگوی «جوان» با صادق کرمیار نویسنده رمان «نامیرا»
صادق کرمیار نویسنده «نامیرا» با انتشار یادداشتی از منتفی شدن ساخت فیلم سینمایی «نامیرا» خبر داد؛ فیلمی که قرار بود با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و به کارگردانی کرمیار ساخته شود. رمان «نامیرا» برجسته‌ترین اثری است که در سال‌های اخیر با موضوع قیام امام حسین (ع) نگاشته شده است؛ کتابی که مقام معظم رهبری خواندن آن را توصیه کرده‌اند. ایشان بعد از حوادث سال ۸۸ فرمودند: «هر کسی می‌خواهد فتنه اخیر را بشناسد، این کتاب را بخواند.»
آخرین تلاش‌ها در سال ۹۷ برای نجات صنعت نشر و حل بحران کاغذ
صنف ناشران و تشکل‌های نشر در نامه‌ای خطاب به مسئولان دولتی خواستار حل مُجدانۀ بحران کاغذ شدند.
سینا واحد
جنگ سرزمینی ایران یا دفاع مقدس بی‌گمان یکی از حوادث بزرگ منطقه غرب آسیا یا «خاورمیانه» است و از آن جهت که سرنوشت تاریخی جهان به سرنوشت خاورمیانه وصل شده است، پس باید گفت: این جنگ سرزمینی، بزرگ‌ترین حادثه تاریخی سال‌های پایان‌بخش قرن بیستم به‌شمار می‌رود، بنابراین نگاه کردن تاریخی به این حادثه بزرگ و خونین و پرفراز و نشیب، توسط هر هنرآفرینی و هر نویسنده و مورخ و پژوهنده‌ای باید «جهانی» باشد.
در ادامه برگزاری جشنواره‌های دانش‌آموزی فیلم دفاع مقدس با محوریت مناطق محروم انجام شد
در ادامه برگزاری جشنواره‌های شاد دانش‌آموزی فیلم دفاع مقدس با محوریت مناطق محروم و آسیب‌دیده در کشور، پانزدهمین دوره این جشنواره به مدت دو هفته در شهرستان گچساران و دهستان‌های امامزاده جعفر (ع)، دیل، خیرآباد، لیشتر و روستا‌های تابعه برگزار گردید که در مجموع بیش از ۲۰ هزار دانش‌آموز و معلمین آنان از این برنامه‌ها به صورت کاملاً رایگان استفاده کردند.