فرهنگ‌و‌هنر - اخبار كلی
اخبار كلی
چند وقتی است سریال «لحظه گرگ و میش» به کارگردانی همایون اسعدیان از شبکه ۳ پخش می‌شود. مجموعه‌ای ملودرام که زندگی یک خانواده متوسط ایرانی را از دهه ۶۰ تا سال‌های اخیر نمایش می‌دهد.
گفت‌وگوی «جوان» با نویسنده رمان «و توی دروازه» که مقاومت مردم یک روستا را در دفاع مقدس روایت می‌کند
این یک واقعیت انکارناپذیر است. دشمن در هر جبهه‌ای صرفاً از توپ و تانک و آتش استفاده نمی‌کند. حربه‌های تبلیغاتی، یکی از هوشمندانه‌ترین نقشه‌های هر جنگ است. آیا ما می‌توانیم ادعا کنیم که حتی یک ایرانی هم اسیر این حربه‌ها نشده است؟! قطعاً خیر.
در جلسه «کمیته ثبت ملی میراث فرهنگی ناملموس و حاملان آن» انجام شد
هنر نگارگری مینیاتور در فهرست ملی میراث ناملموس ثبت شد و چهار هنرمند در فهرست گنجینه‌های زنده بشری قرار گرفتند.
مدیر گروه مهارت‌های تخصصی و عمومی شبکه آموزش سیما از پخش سری جدید برنامه «قند پهلو» خبر داد.
قزوه مطرح کرد
علیرضا قزوه گفت: اتفاق تلخ سیستان و بلوچستان تاوان شکوه و عظمتی بود که مردم ایران ۲۲بهمن به دشمنان نشان دادند. این اتفاقات می‌گذرد و انقلاب به ساحل امن می‌رسد.
آسیب‌شناسی سینمای ایران پس از آنکه ۱۰ روز از پایان جشنواره ملی فجر گذشته همچنان از سوی برخی رسانه‌ها و چهره‌های سینمایی ادامه دارد.
ورق خوردن تاریخ شفاهی تئاتر انقلاب اسلامی در جشنواره فجر
در دومین نشست تاریخ شفاهی تئاتر ایران که در حاشیه جشنواره تئاتر فجر برگزار می‌شود، کارشناسان هنر نمایش، انقلاب اسلامی را نقطه عطفی در تاریخ تئاتر ایران عنوان و آن را باعث ایجاد دموکراسی در تئاتر بیان کردند.
نمایش «از آن همه سکوت که کسی فریادش را نشنید» به نویسندگی علی قادری و کارگردانی سید وحید میریونسی در سالن سوره حوزه هنری تهران روی صحنه خواهد رفت.
 آخرین قسمت برنامه تلویزیونی «حالا خورشید» با اجرای رضا رشیدپور ۲۲ اسفند ماه روی آنتن می‌رود.
مصطفی شاه‌کرمی
اقدام عجیب یک سلبریتی در حمایت از برخی متهمان امنیتی که مسبوق به سابقه هم بوده است، ظاهراً به دلیل عدم‌برخورد لازم و همسطح با اقدامات وی در موارد گذشته و همچنین در روز‌هایی که مردم کشور سوگوار شهادت مظلومانه پاسداران حفظ امنیت هستند، زمینه‌ساز وقاحت بیشتر این فرد شده است.