فرهنگ‌و‌هنر - اخبار كلی
اخبار كلی
جواد محرمی
این بار اولی نیست که مدعیان همیشگی آزادی بیان در عرصه فرهنگ و هنر از ابراهیم حاتمی‌کیا به صراحت می‌خواهند که کمتر حرف بزند و بیشتر فیلم بسازد!
ویچخ اونلت وزیر مختار سفارت لهستان در حاشیه بازدید از سی‌و‌هفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر به ایران سفارش کرده که به کشوری امن برای توریست‌ها تبدیل شود، در حالی که این کشور چندی قبل میزبان کنفرانس ضدایرانی ورشو بود.
مدیر کمیته اطلاع‌رسانی نمایشگاه کتاب از برنامه‌های این بخش برای اطلاع‌رسانی به مخاطبان نمایشگاه سخن گفت.
رئیس سازمان بسیج هنرمندان در نمایشگاه تجسمی «کسی می‌آید» مطرح کرد
مسئول برگزاری نمایشگاه «کسی می‌آید» با موضوع مهدویت، در جریان افتتاح این نمایشگاه توسط رئیس سازمان بسیج هنرمندان مدعی شد مجموع این آثار دغدغه و نگاه دینی و آخرالزمانی هنرمندان است.
حسین انتظامی در جریان بازدید از نحوه برگزاری جشنواره جهانی فجر مطرح کرد
سرپرست سازمان سینمایی در جریان بازدیدش از کیفیت برگزاری جشنواره جهانی فیلم فجر حرف‌هایی زد که زمزمه‌های رفتنش به دلیل ایجاد حواشی عجیب و غریب مدیریتی اخیر را تقویت می‌کند.
گزارش تحلیلی «جوان» درمورد مواضع متفاوت وزیر ارشاد و دبیر جشنواره جهانی فجر درباره تحریم‌ها
اینکه تحریم‌های غرب علیه ایران تا چه اندازه توانسته حوزه فرهنگ و هنر را تحت تأثیر قرار دهد موضوعی است که درباره آن از وزارت ارشاد صدا‌ها و مواضع متفاوتی شنیده می‌شود.
قیمت روزنامه را ۲ برابر می‌کنیم، چون افزایش قیمت‌ها مشکوک است
بررسی علل قانون‌گریزی‌های برخی جریانات سینمایی در گفت‌وگو با کارشناسان
بعید نیست که دستان پنهان و مخفی در میان باشند تا بخواهند سینمای ما را به قهقرا ببرند و آن را دچار یک استحاله جدی نمایند. سازمان سینمایی و وزارت ارشاد باید خیلی هوشمندانه و هوشیارانه‌تر از گذشته عمل کنند
هر چند سیدرضا میر‌کریمی از نظر مساعد حسین انتظامی نسبت به شیوه کنونی برگزاری بخش بین‌الملل جشنواره فیلم فجر خبر می‌دهد، اما اظهارات سرپرست سازمان سینمایی گویای مسئله دیگری است.
ابراهیم حاتمی‌کیا در سی‌وهفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر: