فرهنگ‌و‌هنر - اخبار كلی
اخبار كلی
امریکا مجبور شد بودجه فعالیت «ایران دیس اینفو» را معلق کند
پروژه‌ای که قرار بود در فضای مجازی علیه جمهوری اسلامی فعالیت رسانه‌ای انجام دهد، به علت به جان هم افتادن اپوزیسیون، از سوی وزارت امور خارجه امریکا تعلیق شد تا بودجه ۵/ ۱ میلیون دلاری آن بی‌صاحب بماند.
سریال‌سازی در شبکه خانگی تبدیل به بنگاه‌های اقتصادی شده است. سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت و پرسود و بهره‌گیری از وام‌های کلان در راستای ارتقای سطح کیفی سریال‌سازی در شبکه خانگی باعث شده تعدادِ زیادی از فیلمسازان و تهیه‌کنندگان علاقه شدیدی به ساخت سریال در شبکه خانگی پیدا کنند.
از سوی کارشناس مشاور گینس در ایران
استفاده از محبوبیت برنامه تلویزیونی «عصر جدید» برای مطرح کردن ادعا‌هایی درباره ثبت رکورد‌های جهانی و درج آن در کتاب رکورد‌های گینس از سوی مشاور گینس در ایران رد شد.
مدیر روابط عمومی معاونت صدای رسانه ملی از افتتاح رادیو عدالت با حضور معاون اول قوه قضائیه خبر داد.
پرویز شیخ‌طادی:
پرویز شیخ‌طادی کارگردان «شکارچی شنبه» فعالیت سازمان رسانه‌ای «اوج» در سینما را باعث ایجاد نوآوری‌هایی در سینمای ایران دانست.
اکبر نبوی در گفت‌وگو با «جوان» از جایگاه نادر ابراهیمی در ادبیات معاصر و نسبت او با جریان روشنفکری می‌گوید
گفت‌وگوی «جوان» با کارگردان مستند تحسین‌شده «بانو»
مستند «بانو» به کارگردانی محمد حبیبی منصور اخیراً برای اکران‌های عمار در سراسر کشور آماده نمایش شده است. «بانو» داستان زندگی عصمت احمدیان مادر شهیدان فرجوانی را روایت می‌کند.
داوود فتحعلی‌بیگی:
پیشکسوت عرصه تئاتر، ضعف تئاتر کشور چه به لحاظ مضمون و چه در فرم را ناشی از بی‌اعتنایی مراکز آموزش عالی متولی نمایش در کشور می‌داند و تأکید می‌کند بسیاری از هنرمندان به دلیل شرایط حاکم بر تئاتر نمی‌توانند کار کنند.
آغاز پخش فصل جدید مستند مسابقه پرطرفدار خانوادگی از تلویزیون
حسین افشار تهیه‌کننده مستند مسابقه «خانه ما» علت موفقیت این برنامه در جذب مخاطب را ارائه الگو و فرمت امیددهنده به جامعه در قالب این برنامه دانست.
از سوی انتشارات شهید کاظمی منتشر شد
کتاب «اردیبهشت نام دیگر توست» رمانی عاشقانه با محوریت مدافعان حرم توسط انتشارات شهید کاظمی منتشر شد.