فرهنگ‌و‌هنر - اخبار كلی
اخبار كلی
نمایش «از آن همه سکوت که کسی فریادش را نشنید» به نویسندگی علی قادری و کارگردانی سید وحید میریونسی در سالن سوره حوزه هنری تهران روی صحنه خواهد رفت.
 آخرین قسمت برنامه تلویزیونی «حالا خورشید» با اجرای رضا رشیدپور ۲۲ اسفند ماه روی آنتن می‌رود.
مصطفی شاه‌کرمی
اقدام عجیب یک سلبریتی در حمایت از برخی متهمان امنیتی که مسبوق به سابقه هم بوده است، ظاهراً به دلیل عدم‌برخورد لازم و همسطح با اقدامات وی در موارد گذشته و همچنین در روز‌هایی که مردم کشور سوگوار شهادت مظلومانه پاسداران حفظ امنیت هستند، زمینه‌ساز وقاحت بیشتر این فرد شده است.
گزارش نقد و بررسی فیلم «متری شیش‌ونیم» در هشتمین هم‌اندیشی سینما انقلاب
در ششمین روز «هشتمین هم‌اندیشی سینما انقلاب» و «جایزه سینمایی ققنوس» فیلم «متری شیش‌ونیم» ساخته سعید روستایی در سالن شهدای سرچشمه بهارستان به نمایش درآمد و امیر قادری درباره این فیلم عنوان کرد که نباید به لحاظ پژوهشی این اثر را جدی گرفت.
قسمت ۲۴ از سری جدید مجله علوم انسانی «زاویه» با موضوع «تأملی در طرح قانون افزایش سن ازدواج» امروز از شبکه۴ سیما پخش می‌شود.
عضو هیئت انتخاب یازدهمین جشنواره بین‌المللی پویانمایی تهران‌:
عضو هیئت انتخاب یازدهمین جشنواره بین‌المللی پویانمایی تهران از تکرار برخی عناصر مانند مترسک، پروانه و روبات در انیمیشن‌های ایرانی انتقاد کرد.
هرچه زمان جلوتر برود، ادبیات فارسی هم به سمت مکالمه و مفاهمه رفته است و در رمان و شعر باید به این وسعت دید برسیم. حرکت به سمت مکالمه و مفاهمه ادبیات، قوت ادبیات انقلاب اسلامی است، این یک اتصال است و انفصال نیست، همه این‌ها به نفع ادبیات خواهد بود به شرط آنکه چالش‌های آن را بشناسیم.
گفت‌وگوی «جوان» با کارگردان مستند «دریابست»
ابتدای هفته بود که در مراسمی از مستند «دریابست» به صورت رسمی رونمایی شد؛ مستندی که می‌توان از آن به دلیل تاثیرگذاری‌اش، به عنوان یک نمونه استثنایی در تاریخ سینمای مستند ایران نام برد. «دریابست» محصول سازمان هنری رسانه‌ای اوج به حضور کشتی‌های ماهیگیری چینی در خلیج فارس و غارت ذخایر ماهی آن منطقه می‌پردازد؛ اقدامی که باعث نابودی زیستگاه‌های ماهی خلیج فارس و کسادی کسب و کار صیادان ایرانی شده است. پخش «دریابست» واکنش‌های زیادی را در پی داشته است و مهم‌ترین آن‌ها حضور نیروی دریایی سپاه در منطقه و توقیف کشتی‌های چینی بود. محمود شهبازی مستندساز و کارگردان «دریابست» در گفت‌وگو با «جوان» از ساخت این مستند می‌گوید.
گزارش نقد و بررسی فیلم "قسم" در هشتمین هم‌اندیشی سینما انقلاب
در پنجمین روز "هشتمین هم‌اندیشی سینما انقلاب" و "جایزه سینمایی ققنوس" فیلم" قسم" ساخته محسن تنابنده در سالن شهدای سرچشمه بهارستان به نمایش درآمد.
در دوره‌های مختلف جشنواره موسیقی فجر معمولا اجراهای خارجی با استقبال زیادی مواجه می‌شو، اما تقریبا نیمی از صندلی‌های تالار وحدت برای اجرای گروه تریو اَمَئل اسلوونیایی خالی بود.