فرهنگ‌و‌هنر - اخبار كلی
اخبار كلی
گزارش نقد و بررسی فیلم "قسم" در هشتمین هم‌اندیشی سینما انقلاب
در پنجمین روز "هشتمین هم‌اندیشی سینما انقلاب" و "جایزه سینمایی ققنوس" فیلم" قسم" ساخته محسن تنابنده در سالن شهدای سرچشمه بهارستان به نمایش درآمد.
در دوره‌های مختلف جشنواره موسیقی فجر معمولا اجراهای خارجی با استقبال زیادی مواجه می‌شو، اما تقریبا نیمی از صندلی‌های تالار وحدت برای اجرای گروه تریو اَمَئل اسلوونیایی خالی بود.
واگذاری مدیریت‌های سینمایی به افراد غیرمتخصص همواره به این عرصه آسیب زده است
آسیب‌شناسی جشنواره فیلم فجر رویکردی است که هر ساله پس از اتمام این رویداد هنری از سوی برخی رسانه‌ها و فعالان سینمایی انجام می‌شود، اما نقد‌های علمی به جشنواره فجر معمولاً تأثیر زیادی در کیفیت آن در سال‌های آینده ندارد.
حسن روانشید*
سرگذشت دوستی‌های خاله‌خرسه از نوستالژی‌های فراموش‌ناشدنی دوران کودکی اکثر ایرانیانی است که برای هویت‌ها و فرهنگ خود ارزش و اعتبار فراوان قائلند، اما بعضی وقت‌ها پیش می‌آید که همین‌ها را نیز به بازی می‌گیرند و ...
رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس:
علیرضا پورمختار، رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس از عملکرد وزارت ارشاد در رفع توقیف اکران فیلم «آشغال‌های دوست‌داشتنی» انتقاد کرد و خواستار عدم اکران فیلم‌های توقیفی شد.
معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، ایران را دارای ظرفیت‌های غنی گردشگری دانست و گفت: ایران از لحاظ جاذبه‌های تاریخی، طبیعی و گردشگری در زمره ۱۰ کشور برتر دنیاست.
انتشار نسخه سینمایی «پایتخت» برای نوروز 98
تهیه‌کننده سریال «پایتخت» از ساخت نسخه سینمایی این سریال برای نمایش در نوروز ۹۸ خبر داده است؛ فیلمی که می‌تواند به دلیل محبوبیت حضور موفقی را بر پرده سینما‌ها تجربه کند.
این سال دوم است که موضوع نقد آثار جشنواره فیلم فجر در رسانه ملی جنجال‌ساز می‌شود. سال گذشته برنامه سینمایی هفت با اجرای رضا رشیدپور منجر به یک نقد غیرحرفه‌ای و واکنش تند ابراهیم حاتمی‌کیا روی استیج اختتامیه جشنواره شد، امسال، اما نقد عجیب و غریب درباره سازنده فیلم «رد خون» حاشیه‌های زیادی را ایجاد کرد.
با استقبال از پویش کتاب‌قهرمان و رسیدن به چاپ ۸۲
کتاب «سرباز کوچک امام» در اولین دورۀ پویش «کتاب‌قهرمان» به چاپ هشتادودوم رسید تا جمع تیراژ آن از ابتدای انتشار تاکنون، از تیراژ ۱۰۲ هزار نسخه عبور کند.
«محمد گلریز» از وجود مافیا در فضای موسیقی گفت
خواننده انقلابی کشورمان گفت: فضای موسیقی مافیا دارد. موسیقی که نه محتوا دارد و نه شعر آبرومندی، آنهم با کلی هزینه، جایگزین موسیقی اصیل ایرانی شده است.