اخبار كلی
انتقاد یک منتقد از حضور سلبریتی‌ها در تلویزیون
جبار آذین منتقد پیشکسوت سینما و تلویزیون در مصاحبه‌ای از رویکرد تلویزیون برای همکاری با چهره‌های سینمایی انتقاد کرد و آن را کجروی دانست.
ديروز پنجم ماه صفر سالروز شهادت حضرت رقيه(س) بود و در حالي كه انتظار مي‌رفت اكران فيلم‌هاي كمدي در سينما‌ها متوقف شود نه تنها هيچ اقدامي در اين زمينه صورت نگرفت بلكه سخنگوي شوراي اكران از ادامه اين روند در روز شهادت امام حسن مجتبي(ع) خبر داد.
بهروز غريب‌پور:
كارگردان اپراي عاشورا در اجراي اين اپراي عروسكي در مازندران بر لزوم تحقق اپراي ملي با توجه به هويت ايراني تأكيد كرد.
رکوردشکنی فروش یک فیلم ضدمسیحیت در لهستان کاتولیک جنجال آفرید
در حالی که برخی اندیشکده‌های غربی از روند رو به رشد گرایش‌های دینی و مذهبی در میان مردم اروپا و امریکا خبر می‌دهند، سینمای اروپا همچنان در آثارش یا به طور کلی مسیحیت راستین را سانسور می‌کند یا در تولید مضامین ضدمسیحیت به شکلی مهارگسیخته پیش می‌رود.
نگاهی به فیلم «جاده قدیم» ساخته منیژه حکمت
منیژه حکمت مثل همیشه ژست دفاع از حقوق زنان گرفته و جالب است که این بار این ژست گرفتن‌ها را با ادعا‌های زبانی درباره وجود مافیای اقتصادی در سینما پیوند زده تا توجه بیشتری جلب کند و لابد خود را در مقام مظلوم سینمای ایران بنشاند، اما این دومی با توجه به سابقه او در چسبیدن به سیاست و متعلقات اقتصادی آن وصله‌ای است که زیادی ناجور است.
سخنگوی شورای عالی اکران از اجرای طرح نیم بها شدن بلیت سینما‌های کشور در روز‌های شنبه از ۲۸ مهرماه خبر داد.
«زنان در جامعه ما احترام ویژه‌ای را که باید داشته باشند، ندارند. در مورد همسرم از بی‌اهمیت‌ترین چیز که پوشش اوست گرفته تا تفکراتی که دارد، همه مال خودش است»!
این روندی که در حذف فیلم‌های متفاوت در سینما‌ها پیش گرفته شده، از سوی سینماداران به دولت، صنف و منتقدان تحمیل شده است.
گفت‌وگوی «جوان» با کارگردان نمایش «هامان کشان»
تئاتر همواره نگاه جدی به قصه‌های تاریخی داشته است و این مسئله اگرچه در ایران به موازات گرایش به نمایش‌هایی که اغلب فرم‌گرا بوده‌اند تا حدودی به حاشیه رفته، اما نمایش‌های درخوری نیز در این میان دیده می‌شود.
نمایشگاه کتاب فرانکفورت بدون دستاورد مهمی برای ایران به پایان رسید
تنها چند روز بعد از توصیه مقام معظم رهبری مبنی بر ایجاد نهضت ترجمه ادبیات دفاع مقدس به زبان‌های خارجی، غرفه ایران در نمایشگاه کتاب فرانکفورت که برنامه‌ای برای پیاده‌سازی توصیه رهبر انقلاب نداشت
با توجه به فرمایش مقام معظم رهبری در باب اهمیت سرود و جریان سازی لازم در این حوزه و تاثیرگذاری آن بر نسل جوان دبیرخانه جشنواره سرود‌های حماسی و آوا‌های انقلابی برای چهارمین دوره متوالی فراخوان داد.
مدعی‌العموم به معضل پولشویی در سینما وارد شود
در برخی فیلم‌ها جای نام تهیه‌کننده واقعی، نام دیگری می‌نویسند. در واقع با گرفتن مقداری پول نام فردی را به عنوان تهیه‌کننده درج می‌کنند، اما پشت جریان فرد یا افراد دیگری هستند که وضعیت اسفبار کنونی سینما را به وجود آورده‌اند
گفت‌وگوی «جوان» با تصویرساز صحنه‌های مشهور کربلا
میلاد پسندیده سقالکساری ساکن شهر رشت فعال در رشته گرافیک و خودآموخته تصویرگری است که از سال ۸۷ با ورود به سایت دوینت‌آرت به خلق آثار مشهور مذهبی در فضای مجازی پرداخته است.
تدلیس و اقدامات ریاکارانه برخی چهره‌های سرشناس هالیوودی در راه انداختن کمپین مخالفت با حمل آزاد سلاح و در عین حال ترویج استفاده از سلاح گرم توسط همین چهره‌ها در آثار سینمایی تا جایی پیش رفته که منجر به طعنه و کنایه رسانه جمهوریخواهان و تندرو‌های افراطی امریکا شده است.
با نام «یک ربع به یازده» انجام شد
آیین رونمایی از مستند داستانی «یک ربع به یازده» به نویسندگی و کارگردانی حامد حبیبی که روایتی از عاشقانه‌های جانباز شهید منوچهر مدق و همسرش فرشته ملکی است