خفگي سينماي مخاطب عام در سكوت هنر و تجربه

این فیلم دردی از سینما دوا نمی‌کند

فيلم «خفه‌گي» ساخته فريدون جيراني را بايد محصول رويكردهاي هنر و تجربه‌اي و علقه به مكتب سينماي اروپا دانست كه حجت‌الله ايوبي از ابتداي روي كار آمدن دولت يازدهم در سازمان سينمايي پيش گرفت و به آن پر و بال داد.
دیده‌بان
بالاخره و بعد از حواشي‌ و نقدها و نظرها و حمايت‌ها، فيلمنامه «لاتاري» مهدويان مجوز ساخت گرفت.
وزارت ميراث فرهنگي فقط دولت را بزرگ‌تر مي‌كند
مخالفت تلويحي رئيس سازمان ميراث فرهنگي با تبديل اين سازمان به وزارتخانه
رئيس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري، به طور تلويحي با طرح تبديل اين سازمان به وزارتخانه مخالفت كرد و نتيجه آن را صرفاً بزرگ‌تر شدن دولت و ايجاد مشكلات فرابخشي عنوان كرد.
شوراي پروانه نمايش يا مجمع دكتر‌ها!
تركيب عجيب شورايي كه به فيلم‌ها اجازه اكران مي‌دهد
در تركيب شوراي پروانه نمايش، تنها يك فيلمساز حضور دارد وآن فيلمساز نيز كارنامه چندان مقبولي در سينما ندارد، به نحوي كه چند فيلم اخيرش با مميزي و توقيف روبه‌رو شده است.
حضور بي‌وجه و بی‌ربط حسين فريدون در اختتاحيه جشنواره فيلم كوتاه تهران
حضور حسين فريدون به عنوان يك متهم دانه درشت فساد اقتصادي و كسي كه صرفاً با وثيقه خارج از زندان به سر مي‌برد در محافل سينمايي موضوعي است كه مايه حيرت شده است.
اين روزها وقتي حرف از سريال صداوسيما مي‌شود ناخودآگاه ذهن‌ها به طرف دو اثر ماندگار تلويزيون ايران يعني «مختارنامه» و «يوسف پيامبر»معطوف مي‌شود؛ دو اثري که...
شوراهاي سینمایی روی خط حاشیه
انتقاد عماد افروغ از نحوه تغيير اعضاي شوراي پروانه نمايش
شوراهاي پروانه ساخت و نمایش اين روزها به موضوعي خبرساز در سينماي ايران تبديل شده است.
عوامل و منابع طنز و فكاهيات  در آستانه انحطاط
اگرچه تاريخ نشان از آن دارد که ايران و به خصوص شهر اصفهان مرکز فکاهيات و مهد کمدين‌هاي مشهوري همچون مرحومان ناصر فرهمند، رضا ارحام‌صدر، همايون، وحدت و دهها و ...
جنگ روي نوار احساسات زنانه
كوتاه درباره نمايش «نذار اين خواب تعبير بشه»
ليلا و همسرش درباره مسئله‌اي با هم صحبت مي‌كنند. رابطه ميان آنها چگونه است؟ يك مسئله مهم وجود دارد، اما قبل از اينكه آن را بدانيم، بلافاصله سروناز و همسرش از ميانه گفت‌وگويشان ديده مي‌شوند و...
هشداري كه
جدي گرفته نشد
پر و بال دادن به موضوع بازي رايانه‌اي نهنگ‌آبي در ايران يكي از اين موضوعات است. بنياد ملي بازي‌هاي رايانه‌اي در واكنش به انتساب خودكشي دو دختر نوجوان اصفهاني به «چالش نهنگ‌آبي» اطلاعيه‌اي صادر كرد.
این فیلم دردی از سینما دوا نمی‌کند
خفگي سينماي مخاطب عام در سكوت هنر و تجربه
فيلم «خفه‌گي» ساخته فريدون جيراني را بايد محصول رويكردهاي هنر و تجربه‌اي و علقه به مكتب سينماي اروپا دانست كه حجت‌الله ايوبي از ابتداي روي كار آمدن دولت يازدهم در سازمان سينمايي پيش گرفت و به آن پر و بال داد.
همزمان با ايام شهادت حضرت رقيه سلام‌الله‌عليها بزرگ‌ترين كنگره سفره حضرت رقيه در بيش از 150 شهر ايران و جهان امروز (سه شنبه) برگزار مي‌شود.
خواهر زاده جلال آل احمد:
محمد حسین دانایی، با اشاره به اینکه مرمت و بازسازی منزل جلال آل احمد و سیمین دانشور با حفظ هویت این بنای فرهنگی و مطابق با اصول علمی مرمت ابنیه تاریخی انجام شده است، گفت:امیدواریم این مجموعه به عنوان اولین خانه موزه در منطقه یک تهران به پاتوق فرهنگی برای اهالی هنر و ادبیات و اقشار مختلف مردم تبدیل شود.
این همه جذب خبرنگاران سیاسی در همشهری با چه هدفی است؟!
سردبيرسابق همشهري اقتصادي:
بعد از اعتراض سردبير نشريه «همشهري ماه» اين‌بار سردبير سابق همشهري اقتصادي نسبت به مواضع سياسي شهردار تهران در قبال مؤسسه مطبوعاتي همشهري اعتراض كرد.
شاه‌آبادي در نشست نخستين جشنواره رزمواره مدافعان حرم:
معاون سازمان صداوسيما وظيفه رسانه ملي را الگو‌سازي مناسب، عنوان كرد و مدافعان حرم را بهترين گزينه براي اين امر دانست.
ديده‌بان
مهدي همايونفر از همراهان شهيد مرتضي آويني در گروه جهاد تلويزيوني بود و مسئول برنامه روايت فتح بعد از جنگ از علاقه رهبري به مجموعه روايت فتح خبر داد.