نقش محوری لبنیات در تغذیه زنان باردار
رژیم غذایی کامل در دوران بارداری، سلامت و زیبایی مادر را حفظ و رشد نوزاد را تأمین می‌کند. در قدیم عقیده داشتند که خوراک زن حامله باید دو برابر غذای زن عادی باشد، البته درست است که زن حامله به مقدار بیشتری غذا احتیاج دارد، ولی خوراک روزانه او نباید از حد معینی تجاوز کند.
اختلالات روانی سم زندگی زناشویی است
اغلب افراد از تأثیرات اختلالات روانی بر روابط بین فردی و زندگی زناشویی غافل هستند و در مشاوره پیش از ازدواج یکی از توصیه‌های اکید به افراد، شناسایی اختلالات فوق است. همچنان که در زوج‌درمانی‌ها نیز یکی از درمان‌های مؤثر و کاربردی درمان اختلالات روان است. مهم‌ترین اختلالاتی که در این زمینه مطرح است را در ادامه می‌آوریم.
۹ مهارت برای درست انتقاد کردن
زبان انتقاد یعنی استفاده از لحن مناسب همراه با خوشرویی. قطعاً تسلط داشتن بر این مهم تأثیر زیادی در انتقال مفهوم به همراه دارد، اما با استفاده از لحن خشن و زبان بدن که عصبانیت و استرس شما را به همراه داشته باشد، نه تنها انتقاد شما تأثیرگذار نخواهد بود بلکه زندگی‌تان را به عرصه نبرد تبدیل خواهد کرد.
۶ راهکار برای مواجهه با یک شوهر خشمگین
افراد بزرگ و عزتمند فریاد نمی‌زنند، چون نیازی به این کار ندارند. مردان قوی و با اعتماد‌به‌نفس نیازی به داد و فریاد ندارند. پس سؤال واقعی این است که مرد و پدری که بر سر خانواده‌اش فریاد می‌زند و غضب می‌کند چه چیزی در پشت خشم خود پنهان کرده است؟
تعصب فامیلی و همسر اجباری
تعصب و تحجر به معنای ایستایی، تحول‌ناپذیری و جمود است.
با صداقت مسیر زندگی مشترک را آسان طی کنیم
اگر زوجین از همان اول زندگی برای ایجاد محبت و همدلی از مسیری غیر از صداقت قدم بردارند، یقیناً هرچه جلوتر بروند، راه دشوارتری را در پیش خواهند داشت.
در دیروز متوقف و از فردا غافل نشویم
یکی از راه‌های کسب آرامش در زندگی، متوقف نشدن در گذشته و غافل نشدن از آینده است. یکی از عوامل نگرانی و ناآرامی در زندگی ناراحتی از فرصت‌های از دست رفته و غم و غصه خوردن نسبت به گذشته عمر است.
عوامل و منابع استرس‌زا را بشناسیم
زمانی که هر یک از افراد در راه رسیدن به هدف دچار احساس ناکامی می‌شوند، استرس نقش خود را بروز می‌دهد. توجه به این نوع استرس بسیار مهم است.
رقابت نفسگیر برای خوشبخت شدن با کسب ثروت
به دور و برمان که نگاه می‌کنیم رقابتی نفسگیر بین اکثر افراد جامعه از هر قشری می‌بینیم برای پولدارتر شدن، خرید خانه‌ای بزرگ‌تر و خودرویی شاسی بلندتر. چرا؟ چون عمومی‌ترین قرائت از خوشبختی، محدود به مسائل شده مادی است. کمی از ذهنیت کلیشه‌ای «خوشبختی مساوی پولدار شدن است» فاصله بگیرید و از نزدیک زندگی آدم‌های مرفه دور و برتان را دقیق‌تر بررسی کنید.
فرزندپروری با محبت، خنده و محدودیت‌ها
در این کتاب سعی شده تا به والدین کمک شود بر اساس استفاده از تکنیک‌های هوش هیجانی، به تربیت هرچه صحیح‌تر و بی‌دردسرتر نوجوانان خود بپردازند و از زندگی در کنار یکدیگر لذت ببرند.
۳