بين‌الملل - اخبار كلی
اخبار كلی
روحانی در گفت‌وگوی تلفنی نخست وزیر عراق:
رئیس جمهور با انتقاد از تصمیم رئیس جمهور آمریکا مبنی بر به رسمیت شناختن حاکمیت رژیم اشغالگر صهیونیستی بر بلندی‌های جولان، گفت: زیاده خواهی‌های رژیم صهیونیستی و تصمیمات ناصحیح واشنگتن، همکاری نزدیکتر میان کشور‌های منطقه را ضروری‌تر می‌سازد.
عطوان:
عطوان، سردبیر رای الیوم حمله موشکی مقاومت به تل‌آویو را آغازگر یک دوره منحصر دانست که سران رژیم صهیونیستی را شوکه خواهد کرد.
رئیس‌جمهور آمریکا روز دوشنبه با امضای فرمانی حاکمیت رژیم صهیونیستی بر بلندی‌های جولان اشغالی را به رسمیت شناخت.
پرونده‌های جدید فساد مالی و نگرانی‌های نتانیاهو در سفر آمریکا
علت این بازگشت نابهنگام شلیک موشک به تل‌آویو عنوان شد، ولی آنگونه که آخرین نیویورک تایمز نشان می‌دهد، علت واقعی نگرانی نتانیاهو از سخنرانی صبح سه‌شنبه در آیپک است که می‌تواند به دلیل اعتراض یهودیان مخالف در جلسه یا تظاهرات در خارج از جلسه او را در وضع نامناسبی قرار دهد.
نویسنده آمریکایی:
«مایکل جونز»، نویسنده و تحلیلگر مطرح آمریکایی و سردبیر فعلی مجله «Culture Wars» (جنگ‌های فرهنگی) از حمایت‌های «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا از رژیم صهیونیستی انتقاد کرد.
با امضای یک طومار صورت گرفت
بیش از ۵ میلیون نفر از شهروندان انگلیس در زمانی کمتر از چهار روز طوماری که خواستار باقی ماندن این کشور در اتحادیه اروپا است را امضا کردند.
سخنگوی وزارت خارجه به سخنان تحریک آمیز، مداخله جویانه و خارج از عرف پمپئو در بیروت واکنش نشان داد.
روز دوشنبه
روز دوشنبه، ترامپ با امضای یک فرمان اجرایی حاکمیت رژیم صهیونیستی بر بلندی‌های جولان اشغالی را به رسمیت می‌شناسد.
رئیس‌جمهور آمریکا در بیانیه‌ای ضمن اعلام پایان خلافت داعش تلاش کرد آن را به نفع آمریکا مصادره کند.
وزیر خارجه نیوزیلند گفت: دادگاه برنتون تارانت، عامل حادثه تروریستی در نیوزیلند در جریان است و این فرد بقیه عمر خود را در سلول انفرادی خواهد گذراند.