بين‌الملل - اخبار كلی
اخبار كلی
رسانه‌های آمریکایی از مرگ سومین مهاجر بازداشت شده از سوی نیرو‌های مرزی آمریکا در بازداشتگاه‌های این کشور خبر می‎دهند.
پس از پیشنهاد ترامپ مبنی بر انتقال زندانیان داعشی اروپایی برای محاکمه از سوریه به قاره سبز، کشور‌های اروپایی از پذیرش اتباع خود امتناع کردند.
رئیس مجلس نمایندگان آمریکا رویکرد دولت ترامپ در قبال ایران را کاملاً اشتباه خواند و تأکید کرد کاخ سفید نباید بدون مشورت با کشورهای اروپایی از برجام خارج می‌شد.
شبکه سی ان ان با اشاره به نزدیک شدن به پایان خلافت فیزیکی داعش به نقل از یک مقام ارشد نظامی آمریکا گزارش داد که صدها داعشی با 200 میلیون دلار پول نقد از سوریه به عراق فرار کرده‌اند.
سخنگوی نظامی گردانهای حزب الله عراق با اشاره به اینکه نامه نیروهای آمریکایی را تحویل نگرفتند، تأکید کرد که واشنگتن قصد دارد در عراق نقشه جدیدی پیاده کند.
۱۶ ایالت آمریکا از رئیس‌جمهور این کشور بابت اعلام وضعیت اضطراری جهت تأمین بودجه ساخت دیوار در مرز مکزیک شکایت کردند.
هنوز یک هفته از نشست ورشو نگذشته لهستان برای دومین بار سفیر رژیم صهیونیستی را به دلیل اظهارات وزیر خارجه جدید این رژیم احضار کرد و در همین حال نخست‌وزیر جمهوری چک هم اعلام کرده در اعتراض به مواضع نتانیاهو و سایر مقامات اسرائیل در نشست ویشگراد در قدس شرکت نمی‌کند تا علناً برگزاری این نشست نیز در هاله‌ای از ابهام قرار بگیرد.
سجاد مرادی کلارده
محمد بن‌سلمان در میان تدابیر شدید امنیتی و برخی تجمعات اعتراضی سفری دو روزه را به پاکستان انجام داد. این سفر که نخستین دیدار بن‌سلمان در مقام ولیعهد سعودی از پاکستان به شمار می‌رود، با استقبال مقامات اسلام‌آباد از جمله عمران‌خان، نخست‌وزیر این کشور از وی انجام شد.
وزیر امور خارجه ایران گفت که شنا کردن علیه موج عظیم یکجانبه‌گرایی نظامی امریکا، نیاز به سرمایه‌گذاری، خطر کردن، شجاعت و جرئت دارد و اینکه چقدر اروپا این آمادگی را دارد، جای سؤال است. ظریف تأکید کرد که اروپا الان باید مقابل امریکا بایستد.
با پایان یافتن داعش در سوریه و خروج نیرو‌های امریکایی بحث زندانیان داعشی که اصالت یا تابعیت غربی دارند به چالشی بزرگ برای این کشور تبدیل می‌شود، به‌ویژه آنکه ترامپ به کشور‌های اروپایی هشدار داده امریکایی‌ها ممکن است این زندانیان را آزاد کنند که با واکنش سرد مقامات اروپایی مواجه شد.