پادشاه عربستان محمد بن نايف را از وليعهدي بركنار و محمد بن سلمان را جانشين او كرد

كودتاي نرم امريكا در عربستان

چند هفته پس از سفر رئيس‌جمهور امريكا به عربستان براي تنگ كردن حلقه امنيتي ايران، پادشاه عربستان با بركناري محمد‌بن‌نايف، پسرش محمد‌بن‌سلمان را به وليعهدي انتخاب كرد.
ناظران مي‌گويند حمله امريكا به جنگنده سوريه و تشديد اقدامات خصمانه عليه نيروهاي اين كشور نشان مي‌دهد واشنگتن مقابله با دمشق را بر مبارزه با داعش اولويت مي‌دهد...
فشار جمهوريخواهان براي جدا كردن تحريم‌هاي روسيه از ايران
كاخ سفيد مي‌خواهد لحن ضدروسي تحريم‌ها را نرم كند
جمهوريخواهان امريكا به قانون تحريم‌هاي ايران و روسيه كه به هم ديگر ضميمه شده‌اند ايراد قانون اساسي گرفته‌اند و قصد دارند جلوي آن را در سنا بگيرند. دموكرات‌ها ادعا مي‌كنند اين كار بهانه‌اي براي نرم كردن تحريم‌هاي ضد روسي است.
كودتاي نرم امريكا در عربستان
پادشاه عربستان محمد بن نايف را از وليعهدي بركنار و محمد بن سلمان را جانشين او كرد
چند هفته پس از سفر رئيس‌جمهور امريكا به عربستان براي تنگ كردن حلقه امنيتي ايران، پادشاه عربستان با بركناري محمد‌بن‌نايف، پسرش محمد‌بن‌سلمان را به وليعهدي انتخاب كرد.
دبيركل سازمان ملل به دولت واشنگتن هشدار داد اگر امريكا از مشاركت در مسائلي كه جامعه بين‌الملل با آن مواجه است دست بكشد، جايگزين خواهد شد و اين مسئله نه براي امريكا و نه براي جهان خوب نيست.
جيسون گرينبلت، فرستاده ويژه رئيس‌جمهور امريكا در امور خاورميانه، روز سه‌شنبه با «بنيامين نتانياهو» ديدار و درباره توافق صلح با فلسطينيان گفت‌وگو كرد.
عربستان به‌دنبال عادي‌سازي روابط با تل‌آويو و عبور از فلسطين است
مروا عثمان مفسر مسائل خاورمیانه در گفت‌وگو با «جوان آنلاین»:
موضوعی که اخیراً ذهن ما را به خود مشغول کرده، اقدامات اسرائیلی‌ها برای کاهش جمعیت فلسطینی‌هاست. در برخی گزارش‌ها اعلام شده که اسرائیل با ابزار‌های مختلف دست به این اقدامات زده است؛ اما چه ابزار‌هایی را به این منظور به کار می‌گیرد؟
قطر گارد تهاجمي گرفت
مذاكره فقط بعد لغو تحريم
تلاش‌هاي عربستان و كشورهاي عربي براي تحت فشار قرار دادن قطر نتوانسته اين كشور را به عقب‌نشيني وادار كند و مقامات دوحه در مقابل سعودي‌ها گارد تهاجمي گرفته‌اند.
سومين روز سكوت امريكا مقابل انتقام موشكي ايران
جروزالم پست: خطاب موشك‌هاي ايران، اسرائيل، عربستان و امريكا هستند
سه روز بعد از انتقام موشكي ايران از تروريست‌هاي داعش، مقام‌هاي رسمي در امريكا و اروپا تا لحظه تنظيم اين گزارش در قبال حمله موشكي ايران به داعش سكوت كرده‌اند ولي تحليل و تفسير‌ها درباره اين حمله موشكي همچنان ادامه دارد.
چتر پدافندي روسيه بر فراز سوريه بازتر مي‌شود
جنگنده‌هاي امريكا تغيير مسير مي‌دهند، استراليايي‌ها نمي‌پرند
امريكا و متحدانش هنوز بايد هزينه‌هاي سرنگون‌سازي هواپيماي سوري در حال بمباران داعش را بپردازند.
روسيه: از اين پس هر هواپيمايي را در غرب فرات مي‌زنيم
واكنش مسكو به هدف قراردادن هواپيماي سوري در حمله هواپيماهاي امريكايي
در پي سرنگوني جنگنده سوري با شــليك ائتلاف امريكايي، روسيه با لغو تفاهمنامه امنيت پروازها با امريكا تأكيد كرد كه از اين به بعد هر هواپيمايي را در غرب فرات هدف قرار مي‌دهد. امريكا در هفته‌هاي اخير حملات به ارتش سوريه را تشديد كرده كه با واكنش تند روسيه مواجه شده است.
در ادامه تنش ديپلماتيك ميان 2 كشور
عربستان تنها گذرگاه مرزي كه قطر را به ساير كشورهاي جهان مرتبط مي‌كرد، مسدود كرد. در همين حال يك مقام اماراتي تهديد كرد محاصره احتمالاً سال‌ها طول مي‌كشد تا مشخص شود محور سعودي اعراب فعلاً حاضر نيست در اين مسئله كوتاه بيايد.
موشك‌باران داعش در «خارج نزديك» اسرائيل
رسانه‌هاي خارجي انتقام موشكي ايران را پيامي به حاميان تروريسم مي‌دانند
پيــام حملات موشـــكي به ديرالزور سوريه را كه فرماندهان ايراني مخاطب آن را حاميان گروه ترويستي داعش اعلام كردند خيلي زود از طرف امريكا، عربستان و رژيم‌صهيونيستي‌ دريافت شد.
گرد مولر، وزير امور توسعه در دولت آلمان فدرال هشدار داده است چنانچه گرمايش زمين تا دو درجه كاهش نيابد، ميليون‌ها آواره و پناهجو، به ويژه از قاره آفريقا به سوي اروپا روانه خواهند شد.