3 دیدگاه درباره آسیب‌های فردی و اجتماعی بدقولی
افراد بدقول موقعیت و اعتبار اجتماعی، خانوادگی و فرصت‌های شغلی خود را از دست داده و از خود تصویری بی‌مسئولیت و بی‌تعهد و اصطلاحاً بی‌کفایت در اذهان باقی می‌گذارند. آنان همیشه فرصت‌سوزی کرده و اعتبار و اعتماد فی ما بین را از بین می‌برند
۶ گام در تربیت فرزندان برای کسب هویت اخلاقی
والدین صمیمی، قاطع و اطمینان‌بخش، غالباً دارای فرزندانی با هویت تحول‌یافته و پیشرفته هستند و در طرف مقابل، والدین سرد و تهدیدگر، کمتر توانایی پرورش فرزندان برخوردار از بلوغ اخلاقی را دارند. انتقال ارزش‌ها و باور‌ها به نوجوانان نیز از راه تعامل پدر و مادر با آن‌ها شکل می‌گیرد؛ به عبارت دیگر وضعیت کیفی ارتباط والدین با فرزندان رشد اخلاقی آنان را آسان یا مشکل می‌کند.
آنچه والدین باید درباره اختلال «کم‌توجهی- بیش‌فعالی» بدانند
در رفتار‌های کودکان بیش‌فعال گاهی خراب کردن و تخریب را شاهد هستیم. این اختلال از لحاظ رفتار به گونه‌های مختلفی نشان داده می‌شود. به هنگام انجام دادن کار‌ها تمرکز ندارند، حواسشان پرت می‌شود و آن‌ها را نمی‌توانند تمام کنند یا به سختی و اجبار تمام می‌کنند.
چگونه عصبانیت یک مرد را مهار کنیم؟
«عذر می‌خوام»؛ این جمله کوتاه یکی از گام‌های منطقی است که یک برخورد مدبرانه و یک عقل سلیم انجام می‌دهد، هرچند شاید گفتنش کمی دشوار به نظر بیاید. با این حال، حاوی این پیام است که چنانچه من نقش مهمی در تشدید این جنگ داشتم، خیلی ساده مسئولیت آن را بر عهده می‌گیرم و می‌گویم «متأسفم»
چشم روی ناامیدی ببندیم تا کام‌مان تلخ نشود
حتی در معامله و خرید و فروش انسان به کسانی تمایل دارد که برخورد شایسته‌تری دارد؟ انسان با کسی شریک می‌شود که خلقش بهتر است. حتی در انتخاب همسر نیز یکی از مهم‌ترین ملاک‌ها اخلاق است. همه این‌ها باعث می‌شود انسان به خلق خوب رغبت پیدا کند.
بخند و بخندان تا شیمی زندگی‌ات عالی باشد
آنقدر لبخند زدن و گشاده‌رویی برایمان غریب شده است که مانند داستان و با لفظ روزی روزگاری باید درباره آن حرف بزنیم! یک نفر نیست به ما بگوید بس است، چقدر می‌خواهی درد روی درد انبار کنی؟ تا کجا می‌خواهی اخم کنی؟
راهکار‌هایی ساده برای گذران یک تعطیلات خوب
بدون شک خیلی‌ها دوست دارند سفر بروند ولی شرایط مالی این امکان را برای آنان فراهم نمی‌کند. اگر شما از این دسته افراد هستید می‌توانید از جاذبه‌های تاریخی و طبیعی شهر خود دیدن کنید. فراموش نکنید که تعطیلات را نباید در سفر محدود کرد.
نکاتی که رفت و روب آخر سال را دلچسب می‌کند
توجه کنید قرار است فقط خانه و اسباب آن را تمیز و مرتب کنید یعنی قرار است خانه تکانی کنید نه خودکشی، پس لطفاً دست به کار‌های خطرناک نزنید.
تغییر سبک خرید متناسب با اوضاع اقتصادی
همه به نوعی در خرید‌های خود بیشتر دقت می‌کنند و چیز‌هایی را می‌خرند که واقعا به آن نیاز دارند و خرید موارد غیرضروری را از لیست زندگی خود حذف کرده‌اند. به عنوان مثال با گرانی‌های شب عید بسیاری از خانواده‌ها آجیل شب عید را از سبد خرید خود حذف کرده‌اند و معتقدند عید امسال بدون آجیل هم عید می‌شود و دلیلی ندارد که آجیل به این گرانی خریده شود.
مهارت‌های ارتباطی با فرزندان بزرگسال خانه
در ۲۰ سالگی شما یک دختر بالغ دارید، اما او هنوز هم ممکن است برخی از نگرش‌ها یا احساس بیم و نگرانی‌هایی را که در دوران نوجوانی تجربه کرده است در درون خود داشته باشد. بسیاری از جوانان در این دوران با والدین خود اختلاف و درگیری پیدا می‌کنند، لذا برای درگیری آمادگی داشته باشید.
۴