دانش‌و‌دانشگاه - صفحه دانشگاه
صفحه دانشگاه
تیم اختراعات دانشجویی ایران در مسابقات جهانی اختراعات تایوان مدال برونز را گرفت
تیم اختراع ایران در مسابقات جهانی اختراعات و نواوری و تکنولوژی‌های برتر بسیار معتبری در کره جنوبی مدال طلا و جایزه ویژه تسلا را دریافت کردند.
سازندگان نرم افزار منبع باز معتقدند، هنگامی که شما مردم را تشویق می‌کنید با علاقه در نرم افزار، بتوانند کد نرم افزار را تغییر دهند، نهایتا نتیجه مفیدتری خواهید گرفت و با این روش میزان اشتباهات در طی یک دوره از زمان به حداقل خواهد رسید.
حداقل ۱۰ دانشگاه کشور در ساخت هواپیمای جت یاسین نقش داشته‌اند
یکی از پیچیده‌ترین قسمت‌های هواپیما موتور است که ساخت آن نیازمند دانش بسیار پیشرفته و استفاده از توان مهندسان زبده صنعت هوافضا است. توانمندی‌ای که متخصصان با همکاری دانشگاه‌های بزرگ کشور در موتور جت یاسین که اوج نام دارد به رخ کشیده‌اند
یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در پارک علم و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی موفق به طراحی اپلیکیشنی شده است که مالکین منازل یا مشاوران املاک می‌توانند با استفاده از آن، از طریق گوشی تلفن همراه به صورت ۳۶۰ درجه از ملک مورد نظر خود تور مجازی ۳۶۰ تهیه کنند.
هنری کیسینجر:
وزیر خارجه اسبق آمریکا و یکی از استراتژیست های برجسته این کشور در سخنرانی روز سه شنبه خود در واشنگتن در مورد تغییرات ناشی از استفاده از هوش مصنوعی در دنیا سخن گفت.
پژوهشگران دانشگاهی کشور در پروژه نیروگاهی سریلانکا یک دستاورد جهانی خلق کردند
شرکت‌های مهندسی دانش بنیان ایرانی که از سوی پژوهشگران دانشگاهی تغذیه می‌شوند اکنون به سطحی رسیده‌اند که در مناقصه کشور‌های خارجی و همزمان با شرکت‌های بزرگ بین‌المللی رقابت می‌کنند.
روزنامه الدیار لبنان فعالیت‌های ضد استکباری موکب بین‌المللی «طلاب المقاومة الحسینیة» را بسیار گسترده دانست
بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق از فعال‌ترین تشکل‌های دانشجویی کشور است که بر حسب احساس وظیفه و دغدغه‌ای که وجود داشت امسال هم برای چهارمین سال پیاپی موکب بین‌المللی «طلّاب المقاومة الحسینیة» را در مسیر پیاده‌روی زوار اربعین و در عمود ۹۳۲ برپا کرد.
مژده صفری، محقق دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به طراحی و ساخت نانوذرات در این واحد فناور توضیح داد: «از اسفند سال گذشته در مرکز رشد فناوری سلامت، واحد دانشکده فناوری‌های نوین پزشکی مستقر شدیم. در این واحد طیف گسترده‌ای از ذرات از جمله نقره، طلا، روی، سلنیوم و... را غالباً با اهداف پزشکی سنتز می‌کنیم.»