صفحه دانشگاه
گروهی از محققان یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در مرکز رشد نوشهر به طراحی و ساخت پهپاد امدادی دست یافتند که قادر به شناسایی و نجات افراد غرق‌شده در دریا است.
یک گروه بین‌المللی از دانشمندان، یک سیاره غیرعادی به اندازه مشتری را کشف کرده‌اند که به دور ستاره‌ای کم‌جرم می‌چرخد و شاید بتواند فرصتی را برای اکتشاف در مورد سیارات مشابه فراهم کند.
انجمن علمی دانشگاه علم و صنعت به تازگی خبر از برگزاری همایشی داده است که مهمان آن تابع قوانین کشور نیست، به راستی چه کسی پاسخگوی حضور مهمانان خاص این دانشگاه است؟
رئیس دانشگاه تربیت مدرس با بیان اینکه امکانات و بودجه‌ دانشگاه‌ کم است، گفت: در بعضی‌ از ماه‌ها هزینه تغذیه حدود ۸ میلیارد تومان می‌شود و در بعضی از ماه‌ها به ۱۰ میلیارد تومان هم می‌‌رسد که در سال چیزی حدود ۱۰۰ تا ۱۲۰ میلیارد برای تأمین تغذیه هزینه می‌دهیم.
تصاویر منتشر شده از نسل سوم هوش مصنوعی تبدیل متن به تصویر DALL-E خبری از قدرت درک و پردازش بسیار بالای این فناوری می دهد.
امروز آخرین مهلت اعلام تایید یا مغایرت سوابق تحصیلی داوطلبان کنکوری است.
در ۱۰ دانشگاه کشور؛
رقابت دانشجویان در مرحله نهایی بیست و هشتمین المپیاد علمی دانشجویی کشور امروز جمعه ۳۰ تیر سال ۱۴۰۲ در ۱۰ دانشگاه‌ مراکز مناطق ده‌گانه کشور آغاز شد.
تصاویری از عزاداری شب عاشورای حسینی و توسل به سالار شهیدان‌ علیه‌السلام را مشاهده می‌کنید.
روضه‌خوانی و گریه شهید مطهری برای آخرین لحظات حیات حضرت سید الشهداء(ع).
گروهی از مهندسان یکی از شرکت‌های فناور مستقر در پارک فناوری دانشگاه تربیت مدرس ربات اسکلت بیرونی را برای معلولان پایین‌تنه ارائه کردند که معلولان با پوشیدن آن می‌توانند به مدت یک ساعت و نیم راه بروند.