فرمولاسیون نانویی ترکیب گیاهی کورکومین مستخرج از گیاه زردچوبه در قالب ترکیب قوی و بالقوه ضدسرطان در دانشگاه تبریز تولید شده و علیه تومور‌های بدخیم و مقاوم به داروی سرطان‌های سینه، تخمدان و معده مورد آزمایش قرار گرفت.
گزارشی از بیست و چهارمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه‌های علوم‌پزشکی
این دوره از جشنواره در هفت بخش آوایی، معارف قرآنی، پژوهشی، فناوری، ادبی، هنری و تیمی برگزار می‌شود که شایان ذکر است بخش تیمی از دوره جاری به مسابقات جشنواره قرآن و عترت اضافه شده است.
مقام معظم رهبری به مسئولان وزارتخانه‌های بهداشت و علوم تأکید کردند از دانشگاه‌ها در مقابل جریان ناامیدکننده دانشجویان مراقبت کنند
وزرای علوم و بهداشت باید برای مقابله با جریانی که علاقه دارند دانشجویان را مأیوس کنند، برنامه‌ریزی لازم را داشته باشند و با چنین افرادی برخورد قاطع صورت بگیرد. جریانی در داخل کشور به نوعی با جریان خارج از کشور و بیگانه همراهی دارد و می‌خواهد ناکارآمدی در کشور را تبلیغ کند
بر خلاف حرف رئیس جمهور، جامعه ایرانی باید به این درک برسد که دانشگاه بنگاه کاریابی نیست که قرار باشد با خواندن و پاس کردن چند جزوه و کتاب در فلان اداره و فلان کارخانه استخدام شویم.
سیستم جامع گلستان همچنان دانشجویان را آزار می‌دهد
دانشجویان با ورود به یک سیستم نرم‌افزاری دانشجویی و باز کردن صفحه‌ای شخصی در آن، تمام اطلاعاتشان را وارد و درخواست‌های خود را برای اجرا توسط کارکنان ثبت می‌کردند. این اقدام در وقت و هزینه رفت و آمد دانشجویان و هزینه‌های خود دانشگاه بسیار کارآمد بود.
شهر‌های مرزی رکورددار بیشترین موکب دانشجویی هستند
دانشگاه‌های استان خوزستان با برپایی هشت موکب دانشجویی در این زمینه پیشتاز‌ند. رتبه دوم در این زمینه هم با برپایی هفت موکب دانشجویی متعلق به استان کرمانشاه است. دیگر استان مرزنشین یعنی ایلام هم رتبه سوم بیشترین موکب دانشجویی را به خود اختصاص داده است
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه الزهرا(س):
یاور طلب، مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه الزهرا(س)، در واکنش به برگزاری یک نشست اقتصادی در این دانشگاه با حضور جفری ساکس گفت: «تئوری‌های اقتصادی جفری ساکس، کشور‌های زیادی را به فنا داده و از لحاظ علمی نیز قابلیت اعتنا ندارد.»
۴