عدم شناخت از رشته‌های دانشگاهی به آن می‌انجامد که همگی از یک الگوی نانوشته برای پر کردن جدول صدتایی انتخاب رشته پیروی می‌کنیم. اولی‌ها را به زعم خود به رشته‌های تاپ همچون مهندسی‌ها، پزشکی‌ها و حقوق و روانشناسی اختصاص داده و آخری‌ها را هم خرج علوم پایه می‌کنیم تا مطمئن شویم حتماً در رشته‌ای قبول خواهیم شد!
رییس سازمان سنجش در گفت‌وگو با ایسنا عنوان کرد
رییس سازمان سنجش آموزش کشور با بیان اینکه با فاجعه خالی ماندن ظرفیت رشته‌های علوم پایه مواجه‌ایم، گفت: متاسفانه ما در عرصه گرایش به سمت رشته‌های علوم تجربی با یک فاجعه در کشور مواجه هستیم و ظرفیت بسیاری از رشته‌های علوم پایه خالی مانده است.
بررسی علل گرایش به رشته تجربی در گفتگو با میثم مهدیار
میثم مهدیار به خوش‌خوشان پزشکان در کشور اشاره می‌کند و می‌گوید: «پزشکان به واسطه موقعیت‌های مختلفی که در حوزه‌های مختلف اشغال کرده‌اند توانسته‌اند بیشترین منفعت را از وضعیت‌های اقتصادی و اجتماعی کسب کنند به همین دلیل جهت‌گیری نظام آموزش عالی به سمت رشته‌های تجربی حرکت کرده است.
نتایج رتبه‌بندی Round در سال ۲۰۱۹ منتشر شد
براساس نتایج رتبه‌بندی دانشگاهی راوند (Round university Ranking) در سال جاری میلادی ۱۲ دانشگاه ایرانی موفق به حضور در جمع ۸۲۰ دانشگاه برتر دنیا شدند.
پروژه‌های مشکوک در انحصار حلقه علوم اجتماعی‌ها
حجم پروژه‌هایی که حلقه علوم اجتماعی دانشگاه تهران در انحصار دارد بسیار چشمگیر است. ضمن اینکه برخی از این افراد سمت‌های مهم دولتی را هم قبضه کرده‌اند.
دنیای پیچیده و پر رمز و راز مقطع تحصیلی دکتری کار را به جایی رساند که پیامد‌های آن از مزایایش پیشی گرفت و مسئولان به فکر راه‌حلی برای آن افتادند؛ هرچند هنوز تصمیم‌های قطعی برای ساماندهی این مقطع تحصیلی گرفته نشده، اما...
روایتی از کنار رفتن رئیس دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه
مراسم رونمایی از کتاب یکی از چهره‌های جریان موسوم به ملی- مذهبی در دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی با حواشی همراه بود که نهایتاً به کناره‌گیری رئیس دانشکده اقتصاد از مسئولیت خود منجر شد.
بسیج دانشجویی شش دانشگاه کشور در پی اتفاقات اخیر برای سازمان صداوسیما پس از پخش سریال «گاندو» با صدور نامه‌ای ضمن قدردانی بابت تولید چنین برنامه‌هایی خواستار ادامه تولید این برنامه شدند.
از عضوگیری شبانه تا لغو عضویت ناگهانی اعضای انجمن اسلامی
انتخابات انجمن اسلامی دانشجویان ایرانی در بریتانیا هر سال آبان ماه با حضور اعضای رسمی این تشکل برگزار می‌شود، اما این انتخابات اخیرا با حواشی زیاد به صورت ناگهانی و زود‌تر از موعد برگزار شد!
۳