دانشجویانی که تعهد خدمت در مناطق محروم پزشکی را دارند باید ۲۱ سال در شهر خود مشغول به کار شوند
شرایط نامتوازن اعزام پزشک در مناطق کمتر برخوردار موجب شد تا قاضی‌زاده‌هاشمی وزیر سابق بهداشت در سال ۹۲ طرحی را ارائه دهد که براساس آن سهمیه ۳۰ درصدی برای قبولی بومیان مناطق محروم در کنکور با هدف رفع نیاز این مناطق به پزشک ایجاد شد.
زهره حسنی سعدی *
محیط دانشگاه و حال‌وهوای دانشجویی از بهترین دوران‌ِ زندگی دانشجویان است. شور و حال جوانی توأم با آرمان‌ها و آرزو‌هایی که هنوز در کشاکش زندگی سرد نشده‌اند، طعمی متفاوت و لحظات منحصربه‌فردی را به دانشجویان می‌بخشد.
آغاز اعزام دانشجویان به پیاده‌روی اربعین
خلاقیت جالبی که امسال دانشگاه فرهنگیان به خرج داده و برای دانشگاهیان جامانده از سفر زیارتی اربعین در سراسر کشور در روز اربعین برنامه‌های مفصلی برگزار خواهد کرد مثل تولید یک مستند درباره اعزام
مهسا بادامچی از محققان طرح، جنین گندم را بخشی از دانه گندم دانست که به رویش مجدد گیاه کمک می‌کند و گفت: این بخش از دانه به طور طبیعی حاوی مواد مغذی مورد نیاز برای رشد و تبدیل شدن به یک گیاه سالم و جدید است.
سید مصطفی خادمیان، مجری طرح با بیان اینکه در این مطالعات موفق به طراحی و ساخت پهپاد مایع‌پاش-جامدپاش با یک مخزن شدیم، گفت: این طرح مشابه خارجی ندارد و بیش از ۸۰ درصد آن در کشور بومی‌سازی شده است.
عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم انسانی مطرح کرد
دکتر سید جواد میری در یادداشتی نوشته است: «وزارت علوم در اتاق‌های دربسته مصوباتی را تصویب می‌کند که نظام دانشگاهی ایران را از معنا تهی می‌کند و اساتید را به سمت انتحال و سرقت علمی و کپی و پیست «هل» می‌دهد.»
سرنخ‌های ماجرای دانشجوی تقلبی دانشگاه شهید بهشتی به یک مؤسسه کنکور رسید
واکنش وزیر علوم به اخبار فروش صندلی دانشگاه‌ها هم این بوده است که هیچ‌کس در دانشگاه‌های دولتی صاحب «امضای طلایی» نیست! واقعیت هم این است که اگر غیر از این بود سال‌ها قبل این امضا‌های طلایی رسوا می‌شدند.
یکی از شرکت‌های نوپای فناور که در حوزه تولید چارچوب‌های آلی‌فلزی (MOF) فعالیت دارد، اقدام به تولید نانوجاذب‌های متخلخل پیشرفته شبکه‌های فلزی- آلی جهت حذف آلاینده‌های زیست محیطی کرده و درصدد معرفی این محصول به بازار داخل کشور است.
۳