فهرستی از گوشی‌های هوشمند پرفروش در سال ۲۰۱۹ منتشر شده که نشان می‌دهد آیفون ایکس آر به عنوان مدل ارزان قیمت و مقرون به صرفه گوشی‌های اپل پرفروش‌ترین موبایل جهان لقب گرفته است.
بررسی چگونگی کاهش شکایات از دانشگاه‌ها به دیوان عدالت اداری و ورود دیوان در حوزه‌های آموزشی و پژوهشی از مهم‌ترین موضوعات نشست اخیر رؤسای دانشگاه‌های دولتی بود.
نگاهی به فعالیت‌های دانشجویی در نیمسا‌لی که گذشت
تلاش تشکل‌های دانشجویی در بعضی موارد منجر به بازپس‌گیری اموال بیت‌المال شد و در بسیاری از موارد هم پیگیری قضایی را درپی داشت. این حرکت در ترم نخست سال تحصیلی کماکان به‌عنوان یکی از اصلی‌ترین محور‌های فعالیت دانشجویی به چشم می‌خورد.
محققان یکی از شرکت‌های فناور با استفاده از نانو ذرات نقره محصولی را برای ضدعفونی‌کردن محل زخم عرضه کردند که به گفته آن‌ها این محصول قدرت بالایی در حذف میکروارگانیزم‌ها دارد.
محققان برای اولین بار موفق به تولید دوربینی شده اند که می‌تواند با استفاده از اشعه لیزر از جزئیات درون اشیا عکس بگیرد.
محققان در یک شرکت دانش بنیان موفق به تولید مواد اولیه دارویی شدند که به واسطه این مواد، دارو و کیت‌های تشخیص سرطان از جمله سرطان پروستات به تولید می‌رسند.
تیم اختراعات ایران متشکل از دانش آموزان و دانشجویان ایرانی هم زمان با بزرگ ترین نمایشگاه و مسابقات جهانی نرم افزاری و بازی ها و اپلیکیشن های جهانی در تایلند، اختراعات و دستاورد های پژوهشی خود را با دیگر کشور ها در مسابقات جهانی اختراعات تایلند به رقابت گذاشتند که در نهایت مخترعان کشورمان توانستند عنوان قهرمانی و نایب قهرمانی را کسب کنند.
شرکت پلاستیک کاران فاران ماهانه قریب به ۳ میلیون کیسه سیمان زیست‌تخریب‌پذیر را به کشور‌های همسایه صادر می‌کند. درخواست برای این محصول به‌قدری افزایش یافته که این شرکت در تلاش برای افزایش ظرفیت تولید خود است. هند از شرکت پلاستیک کاران فاران درخواست انتقال فناوری دارد.
اکسین سبز اسپادان، نانوتار پاک، نانوفناوران خاور، ایمن ماسک آذر و فناوران نانومقیاس از جمله شرکت‌های تولید کننده ماسک نانو در ایران هستند که محصولات خود را به بازار عرضه کرده‌اند. برخی از این محصولات از طریق سایت شرکت تولیدکننده قابل خریداری هستند.
خطراتی که در جاده رانندگان را تهدید می‌کنند، تنها دیداری نیستند و گاهی اوقات صدا‌ها نیز خطرات پیش رو را هشدار می‌دهند. یک سیستم هوش مصنوعی به کشف این خطرات کمک می‌کند.
۲