امریکا برای اساتید ایرانی تله گذاشته است
مسعود سلیمانی، محقق و استاد دانشگاه تربیت مدرس، مهرماه سال گذشته به دلایل نامعلومی در فرودگاه شیکاگوی امریکا بازداشت شد. پلیس فدرال امریکا (FBI) هم اعلام کرده که هیچ «هدف خلافی» درباره این استاد ایرانی پیدا نکرده، اما وی همچنان در بازداشت است.
تازه‌ترین رتبه‌بندی جهانی «کیو اس» منتشر شد
در آخرین رتبه‌بندی پایگاه رده‌بندی کیو‌اس همچون سال گذشته شش دانشگاه از ایران در بین برترین دانشگاه‌های جهان حضور دارند. همچنین دانشگاه‌های صنعتی‌شریف، پلی‌تکنیک و تهران نسبت به سال گذشته دارای رشد رتبه بوده‌اند.
بخش حمل بار در این وانت بیشتر به کفپوش باکیفیت یک فروشگاه لوکس شباهت دارد تا مکانی که قرار است انواع و اقسام کالا‌ها را با آن حمل کرد!
دانشگاه شهید بهشتی به بهانه درآمدزایی به ولنگاری فرهنگی بها می‌دهد
هفته گذشته برنامه‌ای در تالار ابوریحان مرکز همایش‌های بین‌المللی دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد که پس لرزه‌های آن همچنان ادامه دارد. برنامه‌ای که با هنجارشکنی و حضور افراد با پوششی به دور از شأن دانشگاه همراه بود.
برخورد مجلس، قوه قضائیه و نیروی انتظامی با جرائم و تخلفات علمی
بعد از اینکه قانون مقابله با تقلب علمی در مجلس شورای اسلامی تصویب شد، وزارت علوم با کمک نیروی انتظامی و قوه قضائیه به جدیت به این حوزه ورود پیدا کرد. در واقع خود وزارتخانه عملاً این قدرت را ندارد که بتواند اقدام ضابطی برای مقابله با این موضوع انجام دهد
دانشگاه‌های کشور در استفاده از نخبگان خارج از کشور از هم سبقت می‌گیرند
حدود ۵ هزار دانشمند ایرانی مقیم خارج از کشور در حوزه‌های مختلف مشارکت می‌کنند، ولی حدود هزار نفر به طور کامل به کشور برگشته‌اند. این افراد تاکنون ۶۰ استارت‌آپ راه انداخته‌اند و بیش از هزار نفر از فارغ‌التحصیلان ممتاز داخل در این استارت‌آپ‌ها الان مشغول کار هستند.
فیات از مدل ارتقا یافته‌ی ۱۲۴Spider برای سال ۲۰۱۹ رونمایی کرد. این خودرو تغییراتی جزئی در مقایسه با سال قبل تجربه کرده است.
۵