۲ میلیون تن ذرت در بنادر چشم انتظار تامین ارز برای ترخیص
کد خبر: 993737
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004AW1
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۶
دبیر اتحادیه واردکنندگان نهاده‌های دام و طیور خبرداد:
دبیر اتحادیه واردکنندگان نهاده‌های دام و طیور ایران (آوندا) گفت: ۲ میلیون تن ذرت به منظور تامین نیاز صنایع وابسته به نهاده‌های دام و طیور وارد کشورشده، اما به دلیل عدم تامین ارز از سوی بانک مرکزی در بنادر رسوبی شده اند.
سرویس اقتصادی جوان آنلاین: کورش سیامک با اعلام این مطلب اظهارکرد: در ماه‌های اخیر علیرغم تلاش برای واردات نهاده‌های دام و طیور و ایجاد ثبات در چرخه تولید و تنظیم بازار محصولات پروتئینی و لبنی عدم تخصیص ارز از سوی بانک مرکزی موجب شده تا محصولات وارداتی در بنادر رسوبی شوند.
وی افزود: از مدت‌ها قبل ثبت سفارش‌ها انجام و مدارک مورد نیاز برای تخصیص ارز از سوی اتحادیه واردکنندگان نهاده‌های دام و طیور ایران به وزارت صمت معرفی شده و لیست آن‌ها جهت دریافت ارز به بانک مرکزی ارائه شده است.
دبیر اتحادیه واردکنندگان نهاده‌های دام و طیور ایران (آوندا)، تصریح کرد: با توجه به وابستگی برخی از صنایع غذایی و تبدیلی به نهاده‌های دام و طیور اگر روند تامین و تخصیص ارز از سوی بانک مرکزی برای واردکنندگان نهاده‌های دام و طیور تسریع نشود بدون تردید در بسیاری از صنایع با کاهش روند تولید و از بین رفتن تنظیم بازار مواجه خواهیم شد.
سیامک خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۲ میلیون تن ذرت به بنادر کشور آمده، اما اگر ارز مورد نیاز از سوی بانک مرکزی برای ترخیص بار تامین نشود این حجم از محصولات تخریب شده و از یک سو منجر به ضرر و زیان برای تولیدکنندگان شده و از سوی دیگر هزینه معیشت مصرف کنندگان را با گرانتر شدن محصول نهایی افزایش می‌دهد.
این فعال اقتصادی اظهارکرد: لازم است بانک مرکزی برای تامین ارز مورد نیاز کالا‌های اساسی و مواد اولیه چاره اندیشی کرده و تسریع در پرداخت ارز را در دستور کار قرار دهد تا روند تامین اقلام اساسی دچار خلل نشود
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار