تولید روزانه ۷۰ هزار ماسک نانویی در تهران
کد خبر: 993258
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004AOI
تاریخ انتشار: ۱۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۲
معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری خبر داد:
دبیر ستاد ویژه توسعه فناوری نانو معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: در حال حاضر مدیای تولید ماسک نانویی در تهران روزانه حدود 70 هزار تا است و حدود هزار مدیا در مشهد تولید می‌شود که امیدواریم 10 روز آینده تولید 300 هزار مدیا ماسک داشته باشیم.
سرویس جامعه جوان آنلاین: سعید سرکار دبیر ستاد ویژه توسعه فناوری نانو معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در گفتگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس درباره تولید ماسک‌های نانویی در مواجهه با ویروس کرونا، گفت: تمام تلاش‌مان را می‌کنیم، دستگاه‌هایی که قرار بود به خارج از کشور صادر شود را از بسته‌بندی باز کردیم و به سوله‌ها بازگرداندیم و در حال تولید ماسک‌های مدیای نانویی با کیفیت برای کادر درمانی بیمارستان‌ها هستیم.

تولید روزانه ۲۰۰ هزارمدیای ماسک نانویی

وی افزود: سعی می‌کنیم با هماهنگی که بین مجموعه‌هایی که ماشین‌آلات را در اختیار دارند بتوانیم تولید مدیای ماسک نانو را به روزانه ۲۰۰ هزار و هفته آینده به ۳۰۰ هزار ماسک برسانیم.

دبیر ستاد ویژه توسعه فناوری نانو معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ادامه داد: تمام تلاش ما این است که با تمام ظرفیت حتی مجموعه‌هایی که در حوزه‌های دیگر کار می‌کردند را وارد فضای آماده‌سازی مدیای نانویی ماسک کنیم.

تولید روزانه ۷۰ هزار ماسک در تهران

سرکار ادامه داد: در حال حاضر مدیایی تولیدی در تهران روزانه حدود ۷۰ هزار ماسک است و حدود هزار ماسک نانویی در مشهد تولید می‌شود که امیدواریم تا ۱۰ روز آینده تولید به ۳۰۰ هزار مدیا برسد.

وی گفت: با خط تولید شرکت‌هایی که فیلتر‌های نانویی تولید می‌کردند مذاکراتی صورت گرفت و این شرکت‌ها تغییر کاربری دادند و ماسک مدیای نانویی تولید کردند که ظرفیتی حدود ۱۰۰ هزار ماسک دارد که امیدواریم ظرفیت بیش از این افزایش یابد.

دبیر ستاد ویژه توسعه فناوری نانو معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اظهار امیدواری کرد و گفت: تلاش می‌کنیم دو دستگاه دیگر وارد خط تولید کنیم و بتوانیم به تولید روزانه ۳۰۰ هزار ماسک نانویی دست پیدا کنیم.
منبع: فارس
برچسب ها: ماسک ، کرونا
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار