میزان کشندگی کرونا کمتر از آمار آنفلوآنزا است
کد خبر: 992846
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004AHe
تاریخ انتشار: ۰۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۳
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی اردبیل:
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: میزان کشندگی کرونا 2.5 برابر است که این میزان کمتر از آمار مرگ‌ و میر ناشی از آنفلوآنزا است.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اردبیل، بابک نخستین در جمع خبرنگاران اظهار داشت: کرونا ویروس خطرناک‌تر از آنفلوآنزا نیست اما به‌دلیل آن که تغییرات ژنتیکی این ویروس قابل پیش‌بینی نبوده و مداوای بیماران نیز با داروی خاص امکان‌پذیر نیست، در سطح جامعه نگرانی و دغدغه جدی به ‌وجود آمده که باید سعی شود آرامش و امنیت روانی را برقرار کنیم.

وی افزود: میزان کشندگی کرونا 2.5 برابر است که این میزان کمتر از آمار مرگ‌ و میر ناشی از آنفلوآنزا است و تغییرات ژنتیکی ویروس کرونا قابل پیش‌بینی نیست ولی امیدواریم از التهاب انتشار این ویروس در سطح جهان کاسته شده و زمینه بروز سایر بیماری‌های عفونی به‌وجود نیاید.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی اردبیل افزود: هر چند میزان کشندگی این ویروس بسیار کمتر از آنفلوآنزا است اما به‌شدت مسری بوده و با حجم کم قابل انتقال در سطح وسیعی است به‌طوری که 10 برابر آنفلوآنزا امکان انتشار و انتقال آن مشاهده شده است و با توجه به اینکه آینده ژنتیکی این بیماری ناشناخته است ولی امیدواریم از التهاب انتشار این ویروس در سطح جهان کاسته شده و زمینه بروز سایر بیماری‌های عفونی به‌وجود نیاید.

نخستین تصریح کرد:  هیچ کشوری نمی‌تواند مدعی مصونیت از این بیماری باشد چرا که با تردد افراد در مکان‌های مختلف و ماندگاری چندین روزه ویروس در سطوح کنترل بیماری در مرزهای کشورهای مختلف غیرممکن است ولی امیدواریم با گرم شدن هوا سرعت انتقال کاهش یابد.

وی با اشاره به آزمایش ارجاع شده به مرجع کشوری افزود: این آزمایش‌ها از افراد بسیار بدحال گرفته می‌شود و به هیچ وجه نتیجه آن برای فرد مبتلا شده حاصلی به همراه ندارد و تنها از بابت کنترل اپیدمی و پیشگیری از این بیماری است که آزمایش انجام می‌شود که البته در کشور به دلیل وارداتی بودن کیت‌های آزمایشگاهی و فعال بودن تنها یک آزمایشگاه در کشور این امر با تاخیر و تعلل انجام می‌شود.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی اردبیل از برگزاری دو کارگروه سلامت در 10 روز اخیر و آماده‌باش برای تمامی مراکز بهداشتی شهرستان‌ها خبر داد و افزود: با همکاری همه دستگاه‌های اجرایی موضوع آموزش در ادارات، چاپ و توزیع بروشورها و بنرهای آموزشی در دستور کار قرار گرفته و همچنان امیدواریم از طریق صداوسیما و رسانه‌ها آگاهی‌بخشی به عموم مردم انجام شود.

نخستین با توصیه به افراد مبتلا به آنفلوآنزا و سرماخوردگی عادی در منزل و استفاده از مایعات و عدم مراجعه به بیمارستان‌ها، بیان کرد: متأسفانه بیمارستان‌ها به مرکز تجمع همه افراد گاه آلوده به ویروس‌های مختلف تبدیل شده‌اند که توصیه می‌کنیم افراد سالخورده، زنان باردار و بیماران خاص با سیستم ایمنی ضعیف از مراجعه به بیمارستان جدا خودداری کنند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی