پرداخت یارانه صرفه‌جویی سوخت به متروی ۵ کلانشهر
کد خبر: 992611
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004ADr
تاریخ انتشار: ۰۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۳:۳۰
مدیرعامل شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت اعلام کرد: نخستین بازپرداخت یارانه صرفه‌جویی مربوط به سه ماه دوم سال ۹۸ در مجموع به مبلغ ۸/ ۲۰ میلیارد تومان به سازمان‌های قطار شهری پنج کلانشهر پرداخت شد.
سرویس جامعه جوان آنلاین: محسن دلاویز از پرداخت نخستین مرحله یارانه صرفه‌جویی سوخت (در ذیل ماده ۱۲ قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر) به مترو تهران و چهار کلانشهر شیراز، اصفهان، مشهد و تبریز خبر داد و با اشاره به قرارداد‌های طرح توسعه حمل‌ونقل مسافر با قطار شهری که آبان‌ماه پارسال امضا شده بود، گفت: در مسیر اجرایی شدن این قراردادها، نخستین بازپرداخت یارانه صرفه‌جویی مربوط به سه ماه دوم سال ۹۸ در مجموع به مبلغ ۸/ ۲۰ میلیارد تومان به سازمان‌های قطار شهری پنج کلانشهر پرداخت شد.

به گفته وی، از این میان سهم مترو شهر تهران ۴/ ۱۳ میلیارد تومان، مشهد ۸/ ۲ میلیارد تومان، تبریز ۳۸۰ میلیون تومان، اصفهان ۸/ ۱ میلیارد تومان و شیراز ۴/ ۲ میلیارد تومان بوده است.

مدیرعامل شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت افزود: افزون بر مبلغ پرداخت شده به شرکت بهره‌برداری مترو تهران، موافقت با پرداخت مبلغ ۱۵۰ میلیارد تومان دیگر به این شرکت نیز اعلام و درخواست تخصیص به سازمان برنامه و بودجه ارسال شده است که پیش‌بینی می‌شود این مبلغ نیز امسال به حساب مترو شهر تهران واریز شود.

بر اساس این گزارش، طرح «توسعه حمل‌ونقل مسافر با قطار شهری در تهران و هشت کلانشهر» با امضای قرارداد‌های همکاری بین شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت، شهرداری‌ها و سازمان‌های قطار شهری تهران، اصفهان، تبریز، شیراز، اهواز، کرمانشاه، مشهد، کرج و قم آبان‌ماه پارسال کلید خورد. مدیرعامل شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت با تأکید بر حمایت حداکثری وزارت نفت از این طرح، یادآور شد: برای توسعه حمل‌ونقل عمومی درون‌شهری، پرداخت به همه سازمان‌های قطار شهری تهران و هشت کلانشهر دیگر بر اساس عملکرد آن‌ها در توسعه ناوگان عمومی در دستور کار قرار دارد.

بر اساس اعلام شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت، در راستای اجرای دیگر طرح‌های ماده ۱۲ در حوزه بهینه‌سازی مصرف انرژی در بخش حمل‌ونقل این شرکت از جمله طرح‌های جایگزینی کامیون‌های فرسوده و توسعه حمل‌ونقل ریلی، تاکنون در مجموع حدود ۴/ ۳۷ میلیون دلار (بر مبنای ارز نیمایی) به سرمایه‌گذاران عامل صرفه‌جویی تحت عنوان یارانه صرفه‌جویی سوخت پرداخت شده است و پیش‌بینی می‌شود تا پایان امسال به حدود ۵۰میلیون دلار برسد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار