تولیدات قرارگاه خاتم الانبیا ۷میلیارددلار صرفه‌جویی ارزی داشت
کد خبر: 991927
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004A2p
تاریخ انتشار: ۰۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۴
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا گفت: با تولیدات و خدمات فنی و مهندسی این قرارگاه، از خروج ۷ میلیارد دلار ارز از کشور جلوگیری شد.
سرویس اقتصادی جوان آنلاین: سعید محمد امروز در مراسم افتتاحیه نمایشگاه معرفی توانمندی‌های فنی و مهندسی قرارگاه خاتم الانبیا گفت: ایران در حال تبدیل شدن به یک تمدن و الگوی جهانی بر پایه تعالیم اسلامی است و از همین رو دشمن به دنبال فشار بر معیشت مردم است تا این راه را سد کند.

وی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب مقاوم سازی اقتصاد را راه برون رفت دانستند و اعلام کردند که تنها راه نجات کشور این است که در زمینه اقتصادی قوی شویم، از همین رو در سال‌های اخیر نامگذاری سال‌ها اقتصادی بود و امسال نیز سال رونق تولید نامگذاری شد. تأثیر رونق تولید در بیانات رهبر معظم انقلاب در ایجاد تحول در بخش‌های مختلف اقتصادی است که در ایجاد اشتغال، کاهش تورم و افزایش ارزش پول ملی اثرگذار است.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا یادآور شد: با توجه به اینکه در جنگ اقتصادی هستیم و نیاز به فرماندهی متمرکز اقتصادی داریم، لذا رهبر معظم انقلاب اصلاح ساختار بودجه را متذکر شدند که بر اساس آن کاهش وابستگی به نفت و اصلاح ساختار مالیاتی و انتقال نقدینگی سرگردان به تولید در صدر اصلاح ساختاری بودجه قرار دارد.

سردار محمد با اشاره به تقاضای شرکت‌های فنی و مهندسی و سرمایه گذاری مبنی بر ارتقای امنیت سرمایه گذاران گفت: باید شاهد اطمینان بخشی به تولیدکنندگان از طریق تأمین زیرساخت‌ها باشیم.

وی رقیب تولید را سوداگری دانست و گفت: سوداگری درآمد زیادی دارد که سبب می‌شود منابع و نقدینگی به تولید هدایت نشود. باید با مالیات ستانی از بخش سوداگری و افزایش هزینه سوداگران، سرمایه گذاران را ترغیب به ورود به بخش تولید کنیم.

فرمانده قرارگاه خاتم الانبیا یادآور شد: بخش مقررات زدایی به دلیل وجود مقررات متعدد، تو در تو و جزیره‌ای نیز باید فعال شود، چرا که این مقررات متعدد بخش تولید را دچار مشکل کرده است.

وی استفاده از پیمان‌های پولی دو و چند جانبه و رمزارز‌ها را به عنوان روش‌هایی برای بی اثر کردن تحریم‌ها عنوان کرد و گفت: پیمان سپاری ارزی صادرکنندگان را اذیت کرده است.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا تصریح کرد: این قرارگاه نه تنها رقیب بخش خصوصی نیست، بلکه چتر حمایتی برای بخش خصوصی است.

به گفته سردار محمد، با تولیدات و خدمات قرارگاه خاتم الانبیااز خروج معادل ۷ میلیارد دلار ارز از کشور جلوگیری شد که با حمایت تولید داخل می‌توانیم از بحران‌های ناشی از تحریم به سلامت عبور کنیم.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار