سیگنال‌های مثبت به بازار مسکن در راه است
کد خبر: 991778
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004A0Q
تاریخ انتشار: ۰۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۰
مدیر عامل بانک مسکن با تاکید بر اینکه ورود واحد‌های خالی از سکنه تأثیر قابل توجهی در بازار خرید مسکن و اجاره خواهد داشت گفت: سیگنال‌های مثبتی در بخش مسکن به وجود آمده که موجب تثبیت قیمت مسکن و کاهش قیمت مسکن خواهد شد.

سرویس اقتصادی جوان آنلاین: ابوالقاسم رحیمی انارکی در خصوص راه اندازی سامانه املاک و تاثیر آن بر بازار مسکن گفت: با رونمایی از سامانه املاک واحد‌های خالی از سکنه شناسایی و مالیات بر آن‌ها اعمال می‌شود بنابراین اگر ۲، ۵ تا ۳ میلیون مسکن خالی از سکنه شناسایی و وارد بازار مسکن شود تأثیر قابل توجهی در بازار مسکن چه در خرید و چه در بخش اجاره خواهیم داشت.

مدیر عامل بانک مسکن در خصوص تحلیل آینده بازار مسکن نیز گفت:بنده در حال حاضر نمی‌توانم پیش‌بینی خاصی انجام دهم، اما امیدوار هستیم با برنامه‌هایی که در بخش مسکن در حال انجام است مثل ورود واحد‌های خالی از سکنه به بازار مسکن شاهد مناسب‌تر شدن بازار مسکن باشیم.

وی ادامه داد:امیدوار هستیم در بحث سامانه تأمین مالی مسکن و زنجیره تأمین مسکن که با تأمین مصالح ساختمانی ارتباط دارد و با اقداماتی که در طرح اقدام ملی مسکن برای کاهش ۲۵ درصدی قیمت تمام‌شده ساخت صورت خواهد گرفت، سیگنال‌های مثبتی به بازار مسکن وارد شود.

رحیمی انارکی تاکید کرد:پس امیدوار هستیم این سیگنال‌های مثبت موجب تثبیت قیمت مسکن و هم کاهش قیمت مسکن خواهد شد.

منبع: فارس
برچسب ها: مسکن ، قیمت ، بانک مسکن
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار