بیانیه همسر و دختران شهید ابومهدی المهندس
کد خبر: 990644
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0049i8
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۷
همسر و دختران شهید ابومهدی المهندس نایب رئیس حشد شعبی به مناسبت چهلمین روز شهادت این فرمانده بزرگ بیانیه‌ای صادر کردند.

سرویس بین الملل جوان آنلاین: خانواده شهید ابومهدی المهندس نائب رئیس سازمان بسیج مردمی عراق با صدور بیانیه‌ای به مناسبت چلهمین روز شهادت فرماندهان مقاومت، بر آمادگی خود برای تکمیل کردن مسیر مقاومت تأکید کردند.

به گزارش شبکه تلویزیونی المیادین، همسر و چهار دختر شهید المهندس در این بیانیه تأکید کرده اند انتقام شدید از جنایت به شهادت رساندن سپهبد قاسم سلیمانی و فرمانده ابومهدی المهندس و همراهان شهید آن‌ها با پایان دادن به حضور آمریکا در منطقه محقق خواهد شد.

آن‌ها همزمان شدن چهلمین روز شهادت پدرشان با سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران را بیانگر اخلاص او در قبال انقلابی دانستند که بر اساس آن تربیت شده اند.

دختران المهندس در این بیانیه، خود را سربازان مقام معظم رهبری توصیف و آمادگی خود را برای خدمت به جبهه مقاومت اعلام کرده و به این ترتیب، از آغاز مأموریت خود به عنوان خانوده شهید خبر داده اند.

همسر و دختران شهید المهندس همچنین تأکید کرده اند تجاوز آمریکا که منجر به شهادت فرماندهان مقاومت شد، به مثابه نقض آشکار حاکمیت عراق است و این حجم از وقاحت آمریکا در عراق نمی‌تواند بدون گماشته‌های آمریکا میسر شود.

آن‌ها تصریح کرده اند: شهادت فرماندهان مقاومت هیچ گونه اختلالی در فعالیت منطقه‌ای و داخلی جبهه مقاومت ایجاد نکرده است. هر کسی به جنون آمریکا و قلدرمآبی رژیم صهیونیستی در عراق و منطقه امید ببندد و عزت و کرامت خود را در این قمار ببازد، در توهم به سر می‌برد. هر کسی که برای تضعیف دولت عراق مذاکره می‌کند، خواهد رفت و عراق متحد باقی خواهد ماند. هر کسی برای نابود کردن نیرو‌های عراقی تلاش کند ساده لوح است. هر کسی برای منحل کردن الحشد العشبی و پایان فعالیت‌های آن تلاش کند، از بین خواهد رفت و الحشد العشبی باقی خواهد ماند.

خانوده شهید المهندس در بیانیه خود خطاب به سید حسن نصر الله دبیرکل حزب الله لبنان گفته اند: شما همچنان سرفصل عزت و پیشگام پروژه پاسخ آگاهانه بوده اید، هستید و خواهید ماند و ما نیز در این پروژه در کنار شما بوده ایم، هستیم و خواهیم بود.
آن‌ها به سید عبدالملک بدر الدین دبیرکل جنبش انصار الله یمن نیز گفته اند: ما همراه شما هستیم نه همراه دشمن شما.
خانواده شهید المهندس سازمان بسیج مردمی عراق را نیز این گونه خطاب قرار داده اند که: همراهی خود را تا پایان با شما اعلام می‌کنیم.

دختر شهید ابومهدی المهندس: بیانیه ما تجدید بیعت با امام خامنه‌ای بود

دختر شهید ابو مهدی المنهدس جانشین سازمان بسیج مردمی عراق، هدف از صدور بیانیه به مناسبت اربعین شهادت فرماندهان مقاومت را تجدید بیعت با امام محور مقاومت یعنی آیت الله خامنه‌ای و تجدید وفاداری با محور مقاومت برای بازگرداندن کرامت ملت‌ها عنوان کرد.

"منار جمال جعفر" در گفتگو با شبکه المیادین تأکید کرد: ما در این بیانیه، سید مقامت یعنی جناب امام خامنه‌ای را با کلام پدر شهیدمان خطاب قرار داده ایم تا تأکید کنیم آنگونه که پدرمان با این مقاومت و سید آن همراه بود، ما نیز همراه این محور باقی خواهیم ماند. ما در این بیانیه اعلام کرده ایم پس از شهادت عزیزترین انسان و محبوب دل هایمان، مأموریت جدیدمان در یاری رسانی به محور مقاومت آغاز شده است. پدر من با این شهادت مبارک به هر آنچه می‌خواست رسید و با پایداری و عزم خود علیه توطئه تکفیری - آمریکایی به پیروزی دست یافت. راهی که او را به مقصد رساند ان شاء الله ما را نیز به مقصد خواهد رساند.

وی افزود: از سوی دیگر ما با صدور این بیانیه خواستیم بیان کنیم این جنایت پلید بین المللی به صورت اتفاقی در پایتخت عراق رخ نداده است. این حادثه آنگونه که برخی‌ها ترویج می‌دهند فقط نتیجه خصومت آمریکا با ایران نیست، بلکه این جنایت با برنامه ریزی دقیق و پس از اجرای علمیات بی امان برای تضعیف دولت عراق در طول ماه‌های گذشته و تلاش برای شکستن ابهت آن در داخل کشور و منطقه و پس از سلسله اقدامات خائنانه در سطح عالی در عراق انجام گرفت. بعد از همه این تحولات، آمریکا رسما تصمیم گرفت به وجود دولت عراق با حاکمیت مستقل پایان دهد.

وی گفت: این جنایت بین المللی، حاج قاسم سلیمانی فرمانده محور مقاومت و عموی دوست داشتنی من که در دنیا بی نظیر بود و پدر ما ابو مهدی المهندس فرمانده محور مقاومت در عراق را هدف قرار داد. پدر ما در طول زندگی خود برای متحد ساختن و تقویت دولت منتخب عراق مجدانه تلاش کرد. در حال حاضر هدف نخست دشمنان، محور مقاومت در منطقه است. هدف دوم، حاکمیت و کرامت عراق و هدف سوم الحشد الشعبی به عنوان ضامن ماندگاری و مقاومت عراق است. ابومهدی المنهدس تنها یک شخص نبود، بلکه یک مجاهد و یک مکتب بود. در این مکتب سکوت و بیطرفی جایز نیست و هر گونه سکوت در این مسیر به ویژه پس از این روزها، تداوم خیانتی است که ماه‌ها ادامه یافته است. انتقام، مسئله‌ای شخصی و خانوادگی و متعلق به یک کشور نیست. این مسئله به موجودیت کل امت باز می‌گردد. ما مطمئن هستیم فرزندان و برادران شهید این مسیر را ادامه خواهند داد.

وی در پاسخ به این پرسش که شما به عنوان خانواده شهید المهندس تا چه اندازه به این مسئله اعتقاد و ایمان دارید که محور مقاومت هدف اصلی و عالی خود را در اخراج نیرو‌های اشغالگر از منطقه و عراق محقق خواهد ساخت، گفت: ما صد در صد ایمان و اطمینان داریم که فرزندان و مکتبی که پدرم، برادرش و برادران مجاهدش تربیت کرده و بنیان گذاشته اند، به هیچ عنوان به پایان نخواهد رسید و ما هرگز سکوت نخواهیم کرد. ما اجازه نخواهیم داد هیچ کسی تصور کند اگر ابو مهدی المهندس در عراق ترور شد، صدای او و مقاومت ساکت خواهد شد. ما و همه مجاهدان نیکوکار و شریفی که از سرزنشِ سرزنش کنندگان هیچ ترسی ندارند، صدا و ابزار قدرت او در این راه خواهیم بود. ان شاء الله با وجود همه اقدامات خائنانه و نفاقی که در سطح عالی در عراق شاهد آن هستیم، ما به ملت عراق و مجاهدان نیکوکار ایمان استوار داریم که این راه و مسیر را ادامه خواهند داد. ما امت واحدی هستیم. ما فقط عراقی، ایرانی، سوری، لبنانی یا یمنی نیستیم بلکه یک امت واحد، باعزت و با کرامت هستیم و به این راه ادامه خواهیم داد.

وی در ادامه سخنان خود گفت: پیکر‌های مطهر شهدا که قطعه قطعه شدند پلی هستند که ما را به مقصد خواهند رساند. پیکر‌های مطهری که آتش گرفتند و برای مدت طولانی در یکی از خیابان‌های پایتخت عراق تکه تکه رها شدند. دشمنان خواستند با این اقدام بگویند که این مسیر و مقاومت در عراق به پایان رسید. تحقق این خواسته دشمنان محال است و شهدا اکنون دستانشان قویتر است. اگر دستاورد شهدا در زمان حیاتشان به این حجم و اندازه بوده است، پس از شهادت دستاوردشان بزرگتر خواهد بود چرا که آن‌ها یک مکتب هستند و ما ان شاء الله بخشی از این مکتب خواهیم بود.

دختر شهید المهندس در مورد خصوصیات و رفتار شخصی این شهید افزود: مأموریت ما پس از شهادت پدرمان، ادامه راه و مسیر اوست. پدر ما به معنای واقعی کلمه با ما مهربان بود. او به معنای واقعی کلمه پدر بود و ما را با مهربانی خود اشباع کرد و هر کسی حتی افراد غریبه نیز این مهربانی را احساس می‌کردند. او بسیار بسیار بسیار بزرگوار بود. پدرم بسیار عاطفی و در عین حال بسیار عقلانی بود. او خیلی با ما شوخی می‌کرد و همیشه فضا را تلطیف و امور را آسان می‌کرد. او احساسات ما و دیگران را مراعات می‌کرد. ما خیلی با او حرف می‌زدیم و در همه امور با او مشورت می‌کردیم. او در قبال ما بسیار دقیق و امانتدار بود. مدتی طولانی به حرف‌های ما گوش می‌داد و پس از شنیدن سخنان ما شروع به سخن گفتن یا نصیحت کردن می‌کرد. او بسیار متواضع و بسیار وفادار بود. شما میزان وفاداری او را در مورد حاج قاسم سلیمانی که در اصل برادرش بود، مشاهده کردید. او حاج قاسم را فرمانده خود می‌دانست. پدرم در مورد خانواده شهدا و مجروحان بسیار مهربان و وفادار بود و به امورات آن‌ها بسیار اهمیت می‌داد. او در طول ۴۰ سال فداکاری و مجاهدت هرگز خانواده شهدا و مجروحان را فراموش نکرد. پدرم بسیار صبور و با عزم و اراده قوی بود و به خدا توکل می‌کرد.

دختر شهید ابومهدی المهندس در پایان سخنان خود گفت: پدرم آمریکا را حقیقتا به ستوه آورده بود و به همین خاطر تصمیم گرفتند او را به شهادت برساند. ولی پدرم هرگز به پایان نمی‌رسد بلکه او از جدید آغاز شده است.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۴۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۵
0
0
تیتر خبر یه چیزی میزنید ولی متن خبر یه چیز دیگه است ???
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار