برخی از موتورسواران شهر را برای خودشان می‌دانند
کد خبر: 989821
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0049Ur
تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۷
گلایه عضو شورای شهر از قانون‌گریزی موتورسواران تهرانی
عضو کمیسیون اجتماعی و فرهنگی شورای شهر با اشاره به اینکه اکثر موتورسواران تهرانی قانون گریزند، گفت: به دنبال مسدود کردن راه امرار معاش شهروندان از طریق موتورسیکلت نیستیم، ولی فرهنگ‌سازی ضرورت دارد.
حجت نظری، عضو کمیسیون اجتماعی و فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران، درباره وضعیت موتور سواران در پایتخت اظهارداشت: اغلب زمان‌ها تردد از طریق موتورسیکلت صورت می‌گیرد و همگان اگر بتوانیم فرهنگ استفاده صحیح از این وسیله نقلیه را داشته باشیم، حتما شهر بهتری برای زندگی خواهیم داشت.

وی ضمن ابراز تاسف به سبب رفتار ناصحیح برخی از راکبان عنوان کرد: برخی از موتورسواران این وسیله نقلیه را به عنوان وسیله حمل و نقل نمی‌دانند و فکر می‌کنند موتورسیکلت مشمول هیچ قانونی نیست، در صورتی که تمام قواعدی که برخودرو‌ها می‌شود، بر موتورسیکلت هم جاری است.

عضو کمیسیون اجتماعی و فرهنگی شورای شهر افزود: به صورت مداوم شاهد استفاده موتورسواران از پیاده روها، عدم توجه آنان به چراغ قرمز، بی توجهی این عزیزان به تابلو‌های ورودممنوع بوده‌ایم و درصد قابل توجهی از راکبان موتورسیکلت‌ها تقریبا به هیچ قانون و مقرراتی برای تردد پایبند نیستند.

نظری عمده چالش تردد موتورسواران در سطح شهر را فرهنگسازی برای قانونمندی راکبان دانست و گفت: کمپین موتورسوار خوب می‌تواند این موضوع را تا حد قابل توجهی به سرانجام برساند.

وی با بیان اینکه اکثر موتورسوران تهرانی قانون‌مند نیستند، خاطرنشان کرد: شرط لازم اجرای این امر آن است کسانی را که از موتورسیکلت استفاده می‌کنند یا یکی از افراد نزدیک خانواده راکبان به عنوان جامعه هدف این طرح در نظر گرفته شود تا به صورت مستقیم روی اشخاصی که مشمول این موضوع می‌شوند، کار شود.

عضو کمیسیون اجتماعی و فرهنگی شورای شهر با تاکید بر اینکه به هیچ وجه به دنبال آن نیستیم که راه امکان امرار معاش برخی از شهروندان که از طریق موتورسیکلت ارتزاق می‌کنند را مسدود کنیم، گفت: حتما همه شهروندان باید به این موضوع واقف باشند که شهر فقط و فقط برای یک نفر ساخته نشده است و این شهر متعلق به همه ما است، اگر به این مهم توجه نکنیم که اجرای قانون می‌تواند شهر زیست پذیر را برای همگان فراهم کند، حتما خودمان نیز نمی‌توانیم در آن امرار معاش موفق عمل کنیم.

نظری با اشاره به اینکه اگر راکبان قوانین را رعایت کنند، با ایجاد نظم هزینه‌هایشان نیز کاهش می‌یابد، اظهار کرد: در صورت ایجاد نظم در رفتار موتورسواران دیگر شهروندان نیز در شهر با امنیت و آرامش تردد می‌کنند.

وی افزود: کاهش هزینه‌ها از این جهت است که بسیاری از تصادفات و خطرات ناشی از عدم رعایت قوانین و مقررات که توسط موتورسیکلت‌ها به وقوع می‌پیوندد، یا به صورت مستقیم به جان و مال راکب ضربه می‌زند، یا به صورت غیر مستقیم، یعنی خساراتی را به بار می‌آورد که براساس قانون راکبان باید آن خسارت را جبران کنند.

عضو کمیسیون اجتماعی و فرهنگی شورای شهر تهران ضمن حمایت از «کمپین موتورسوار خوب» گفت: اجرای درست این کمپین با دایره شمول دقیق و از پیش تعیین شده می‌تواند این امر را محقق کند.
منبع: فارس
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار