کاهش اختیارات نظامی ترامپ به تصویب کنگره آمریکا رسید
کد خبر: 988579
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0049Ap
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۱
با ۲۲۸ رأی موافق
مجلس نمایندگان آمریکا دو طرح مجزا را به‌منظور کاهش اختیارات نظامی رئیس‌جمهور این کشور را تصویب کرد.
سرویس بین الملل جوان آنلاین: مجلس نمایندگان آمریکا روز پنج‌شنبه به دو طرح جداگانه به‌منظور کاهش اختیارات دونالد ترامپ رئیس‌جمهور این کشور، رأی مثبت داد.

طرح اول که از سوی «رو کانا» نماینده دموکرات ایالت کالیفرنیا در مجلس نمایندگان آمریکا ارائه شده، «قانون نه به جنگ با ایران» نام دارد و نمایندگان آمریکایی با ۲۲۸ رأی موافق در برابر ۱۷۵ رأی مخالف، این طرح را به تصویب رسانده‌اند. بر اساس این طرح، تأمین منابع مالی مورد نیاز برای هرگونه اقدام نظامی احتمالی علیه ایران، بدون موافقت کنگره امکان‌پذیر نخواهد بود.

به موجب طرح دوم که از سوی «باربارا لی» یکی دیگر از نمایندگان دموکرات ایالت کالیفرینا در مجلس نمایندگان آمریکا پیشنهاد شده بود نیز نمایندگان آمریکایی با ۲۳۶ رأی موافق در برابر ۱۶۶ رأی مخالف، اختیارات نظامی ارائه‌شده به رئیس‌جمهور آمریکا در سال ۲۰۰۲ به منظور اقدام نظامی علیه عراق -که با گذشت سال‌ها همچنان پابرجا مانده بود- را لغو کردند.

دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا روز چهارشنبه در واکنش به طرح‌های ارائه‌شده به مجلس نمایندگان آمریکا برای محدود کردند اختیارات نظامی وی، مدعی شد که تعداد نیرو‌های نظامی آمریکا در عراق به ۵۰۰۰ نفر کاهش یافته و همچنان در حال کاهش است. وی تهدید کرده است که هرگونه مصوبه‌ای در راستای کاهش اختیارات نظامی خود را وتو خواهد کرد.

پیش از این نیز طرح‌هایی برای کاهش اختیارات نظامی دونالد ترامپ به تصویب کنگره آمریکا رسیده بود،، اما به دلیل برخوردار نبودن این مصوبات از آرای کافی برای شکستن وتو (حداقل دوسوم آرا)، ترامپ آن‌ها را وتو کرده بود.
منبع: تسنيم
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار