بقاع متبرکه باید مرکز نخبه‌پروری قرآنی و حفظ قرآن کریم شود
کد خبر: 987791
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0048y7
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۴
رئیس مرکز امورقرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه استان اصفهان :
مهدی قره‌شیخلو گفت :مسابقات بین‌المللی قرآن باید در استانهای دیگر نیز اجرا شود و توصیه می‌کنم برای آینده در خوزستان و سیستان و بلوچستان برگزار کنیم. بعضی از اتفاقات و رویدادها را باید در جغرافیاهای متفاوت برگزار کرد تا جغرافیای مختلف کشور دیده شود.

در نشست رؤسای ادارات امور قرآنی استان‌ها با بیان اینکه فعالیت قرآنی در بقاع متبرکه برای بنده اصل الف است تصریح کرد: باید بقاع متبرکه مرکز نخبه‌پروری قرآنی، مرکز حفظ قرآن کریم، مرکز رقابت های قرآنی شود.

 به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اصفهان ،به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان به نقل از واحد رسانه مرکز امور قرآنی، نشست رئیس مرکز امورقرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه جناب آقای مهدی قره‌شیخلو با رؤسای ادارات امور قرآنی استان‌ها در ساختمان مهر سازمان اوقاف و امور خیریه برگزار گردید.

در این نشست مدیران قرآنی استان‌ها به ارائه گزارش و عملکرد خود طی دوران مسئولیت پرداختند و همچنین پیشنهادات خود را در زمینه ارتقاء فعالیت های قرآنی ارائه دادند.

حجت‌الاسلام خاموشی ضمن تسلیت به مناسبت ایام شهادت حضرت زهرا(س) و شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی دقایقی به سخنرانی درباره اهمیت بقاع متبرکه، اجرای نیّات واقفین، افزایش بهره‌وری موقوفات پرداخت.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه فعالیت قرآنی در بقاع متبرکه برای بنده اصل الف است تصریح کرد: باید بقاع متبرکه را مرکز نخبه‌پروری قرآنی، مرکز حفظ قرآن کریم، مرکز رقابت های قرآنی، مرکز تفسیر و مفاهیم قرآنی و ... قرار دهیم.

این بقاع باید پاتوق قراء درجه یک شود و مجالس بزرگ استماع قرآن کریم تشکیل شود. همچنین مسابقات بین‌المللی قرآن کریم، باید در استانهای دیگر نیز اجرا شود و توصیه می‌کنم برای آینده در خوزستان و سیستان و بلوچستان برگزار کنیم. بعضی از اتفاقات و رویدادها را باید در جغرافیاهای متفاوت برگزار کرد تا جغرافیای مختلف کشور دیده شود.

همچنین در بخش دیگر این نشست، حجت‌الاسلام عادل، معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به اینکه طرحهای خیلی خوبی برای توسعه موقوفات قرآنی ارائه شده است گفت: توسعه موقوفات قرآنی در ترویج فرهنگ قرآنی نقش بسزایی دارد. موضوع قرآن، موضوعی است که دلهای مردم آمادگی دارد تا بیایند و وقف قرآنی ایجاد کنند و باید در ابتدا از خود قرآنی‎های هر استان شروع کرد.

حجت‌الاسلام عادل ادامه داد: همکاری ادارات فرهنگی و قرآنی باید تنگاتنگ باشد. فرهنگ ما قرآن است و قرآن ما فرهنگ ماست. تاسیس اداره قرآنی برای تقویت فعالیت های قرآنی، نباید موجب جدایی و تفرقه و جبهه‌گیری شود. کلیه ادارات فرهنگی جهت امور اجرایی آماده همکاری با ادارات قرآنی هستند تا شاهد فعالیت های قرآنی پرثمر باشیم.

در بخش دیگر این جلسه حجت‌الاسلام اخوان صباغ رئیس سازمان دارالقرآن‌الکریم، با بیان اینکه تشکیلات سازمان دارالقرآن الکریم تا شهرستانها توسعه پیدا کرده است و ظرفیت بسیار خوبی برای یک حرکت قرآنی بزرگ است گفت: الحمدلله طی سالهای گذشته در این سازمان، اتفاقات بزرگ آموزشی، اعطای مدرک و کرسی های تلاوت صورت گرفته است. اینکه ما بتوانیم با دستگاه های قرآنی مختلف تعامل کنیم و در اجرای برنامه های مختلف هم‌افزایی کنیم بسیار مطلوب است.

حجت‌الاسلام اخوان ادامه داد: ما باید یک میز همکاری ایجاد کنیم تا یک گام در تقویت فعالیت‌های قرآنی جلو برویم و به عمل و رفتار قرآنی نزدیک شویم. یکی از مواردی که می‌تواند بی‌سوادی قرآنی را از بین ببرد و عمل و رفتار قرآنی را تقویت کند جلسات قرآن خانگی است. ما طرح‌هایی را در دست اجرا داریم تا کرسی های تلاوت و تفسیر دائمی قرآن کریم را در مساجد ایجاد کنیم که در این راستا می‌توانیم با همکاری مرکزامور قرآنی سازمان اوقاف از ظرفیت بقاع بهره ببریم.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار