موتورسواران، بیشترین جان باختگان حوادث رانندگی
کد خبر: 987700
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0048we
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۶
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی فرماندهی انتظامی استان اصفهان :
45.6 درصد جان باختگان حوادث رانندگی در راه های درونشهری اصفهان مربوط به موتورسواران است.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اصفهان ،سرهنگ "محمدرضا محمدي" در گفت و گو با پایگاه خبری پليس اظهار داشت: بررسی های آماری نشان می دهد 45.6 درصد جان باختگان حوادث رانندگی در راه های درونشهری استان طی مدت 9 ماهه امسال مربوط به موتورسواران بوده و علی رغم اینکه در این حوزه نسبت به مدت مشابه سال قبل با کاهش قابل توجهی روبرو بودیم اما همچنان رقم جان باختن موتورسواران استان اصفهان نسبت به نُرم کشوری بالاست.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان اصفهان، بیشترین موتورسواران جان باخته در 9 ماهه امسال را افراد دارای سنین نوجوان و جوان عنوان کرد و گفت: متاسفانه بر اثر بی احتیاطی، اصرار بی دلیل بر عدم استفاده از کلاه ایمنی، سرعت زیاد و حرکات نمایشی و خطرناک تعداد زیادی از افراد مولد و آینده ساز کشور را به راحتی از دست می دهیم که بایستی اقدامات ویژه و گسترده ای هم از سوی مردم ، خانواده ها و هم از سوی دستگاه های دخیل در این امر انجام بگیرد.

این مقام انتظامی، 35.1 درصد جان باختگان حوادث رانندگی در راه های درونشهری استان را نیز مربوط به عابران پیاده عنوان کرد و گفت: بیشترین عابران جان باخته افراد سالمند و دارای کهولت سن هستند که نیاز به مراقبت بیشتری از سوی اعضای خانواده خود دارند.

سرهنگ محمدی، پر حادثه ترين روز در 9 ماهه سال جاری از نظر وقوع تصادفات راه های درونشهری را روز جمعه با 17.7 درصد از بین کل تصادفات عنوان کرد.

رئيس پليس راهنمایی و رانندگی استان اصفهان همچنین پرحادثه ترين ساعات شبانه روز را بین ساعات 20 تا 22 شب عنوان کرد و گفت: 38.7 درصدی از کل تصادفات درونشهری استان اصفهان در این ساعات رخ داده است.

این مقام انتظامی، تجزیه و تحلیل آمارهای به دست آمده را بسیار مؤثر و مفید عنوان کرد و گفت: با کمی دقت نظر بر روی آمارها و تحلیل های مربوط به حوادث رانندگی 9 ماهه امسال و برنامه ریزی مدون بر روی آن ها می توان از وقوع حوادث رانندگی در روز ها و ماه های آینده پیشگیری کرد و جلوی مرگ و میرهایی که بر اثر بی احتیاطی رخ می دهد را گرفت.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار