گوش شنوا به شکایات داریم، اما تحت فشار قرار نمی‌گیریم
کد خبر: 986580
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0048ea
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۵
دبیر شورای نگهبان:
هم اصل و هم برکات شهادت حاج قاسم سلیمانی از اهمیت زیادی برخوردار است. اصل این واقعه از این حیث مهم بود که یکی از عالی‌ترین مقام‌های نظامی ایران که به دعوت رسمی مقامات عراقی در این کشور حضور داشت به دستور مستقیم رئیس‌جمهور امریکا ترور شد
سرويس سياسی جوان آنلاين: دبیر شورای نگهبان با بیان اینکه با گوشی شنوا شکایات و اعتراضات را رسیدگی می‌کنیم و تحت فشار فرد یا جریانی در روند بررسی صلاحیت‌ها قرار نمی‌گیریم، گفت: نتایج اعلام شده درباره صلاحیت داوطلبان نهایی نیست و امکان بازبینی و بازنگری وجود دارد.
به گزارش فارس، آیت‌الله احمد جنتی دبیر شورای نگهبان روز گذشته در جلسه این شورا ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام شهادت حضرت صدیقه کبری (س) گفت: بالاخره مرحله اول بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی به پایان رسید، در این مرحله هیئت‌های نظارت استانی و مرکزی زحمات زیادی کشیدند و در فرصتی اندک و با دقتی زیاد کار اعلام نتایج بررسی‌ها را به پایان بردند.

وی با تأکید بر اینکه هیئت‌های نظارت بر اساس مدارک و مستندات متقن از مراجع قانونی اقدام به بررسی صلاحیت داوطلبان کردند، افزود: شورای نگهبان پاسدار حقوق مردم است و تمام تلاش خود را می‌کند که حق و حقوق احدی ضایع نشود، از همین رو اگر داوطلبی فاقد شرایط اعلام شده یا نسبت به عدم تأیید صلاحیت خود اعتراض دارد، می‌تواند به هیئت‌های نظارت استانی مراجعه کند و شکایات خود را به همکاران ما برساند. ما با گوشی شنوا شکایات و اعتراضات را رسیدگی می‌کنیم و البته تحت فشار فرد یا جریانی در روند بررسی صلاحیت‌ها قرار نمی‌گیریم.

در بررسی‌ها به حزب و جناح کاری نداریم
رئیس هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی با دعوت داوطلبان به صبر و خویشتنداری تصریح کرد: نتایج اعلام شده درباره صلاحیت داوطلبان نهایی نیست و همچنان امکان بازبینی و بازنگری در نظرات اولیه توسط اعضای شورای نگهبان وجود دارد.
دبیر شورای نگهبان اضافه کرد: همان‌طور که قبلاً نیز تأکید کرده بودیم در بررسی صلاحیت‌ها به حزب و جناح کاری نداریم و شرایط قانونی را با تمامی داوطلبان تطبیق می‌دهیم. در میان افراد تأیید یا ردصلاحیت شده افراد شاخصی از هر دو جناح سیاسی هستند که خود نشانگر این رویکرد بی‌طرفانه و مستقل شورای نگهبان است.

ترور حاج قاسم سلیمانی بزرگ‌ترین جنایت رسمی است که توسط امریکا انجام شد
آیت‌الله جنتی در ادامه به شهادت مظلومانه سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی به دست دولت امریکا اشاره کرد و اظهار داشت: هم اصل و هم برکات شهادت حاج قاسم سلیمانی از اهمیت زیادی برخوردار است. اصل این واقعه از این حیث مهم بود که یکی از عالی‌ترین مقام‌های نظامی ایران که به دعوت رسمی مقامات عراقی در این کشور حضور داشت به دستور مستقیم رئیس‌جمهور امریکا ترور شد، این نشان می‌دهد امریکا بزرگ‌ترین تروریسم دولتی است و ترور مذکور بزرگ‌ترین جنایت رسمی است که توسط یک کشور انجام می‌شود.
وی تصریح کرد: از جمله جلوه‌ها و تبعات شهادت حاج قاسم سلیمانی حضور میلیونی و بی‌سابقه مردم در سراسر ایران و حتی منطقه و جهان بود، این حضور بی‌سابقه بیانگر آن است که مردم از امریکای جنایتکار متنفر هستند و در عین حال به استمرار راه حاج قاسم سلیمانی که همان مقاومت و ایستادگی در مقابل دشمنان و مستکبران عالم است، ایمان دارند.

حضور میلیونی مردم در تشییع پیکر سردار سلیمانی قدرت معنوی ملت ایران را نشان داد
دبیر شورای نگهبان با یادآوری این مطلب که در طول تاریخ انقلاب اسلامی این حجم و کثرت از حضور مردم در تشییع پیکر تقریباً کم‌سابقه بوده است، خاطرنشان کرد: حضور میلیونی مردم در تشییع پیکر سردار سلیمانی قدرت معنوی ملت ایران و جمهوری اسلامی را به رخ جهانیان و دشمنان کشید. وی در عین حال از جان باختن تعدادی از تشییع‌کنندگان در مراسم حاج قاسم سلیمانی در کرمان ابراز تأسف کرد.
آیت‌الله جنتی با قدردانی از سپاه به دلیل پاسخ کوبنده آن‌ها به امریکایی‌ها در پی شهادت سردار سلیمانی تأکید کرد: خداوند به عزت و قدرت سپاه بیفزاید که با پاسخ موشکی خود هیمنه امریکا را در مقابل چشم جهانیان شکست و چنان سیلی‌ای به آن‌ها زد که حتی توان پاسخ متقابل را نداشتند.

سفیر انگلیس عنصر نامطلوب است
وی به حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی نیز اشاره کرد و گفت: از درگذشت هموطنان و نخبگان‌مان در این حادثه، متألم و متأثر شدیم، اما همان طور که فرماندهان نظامی گفتند در این مسئله، خطای انسانی رخ داد اگر چه فرضیه خرابکاری دشمن نیز مطرح است و باید منتظر ماند تا نتایج بررسی‌های مسئولان مشخص شود.
دبیر شورای نگهبان با اشاره به حضور سفیر انگلیس در تهران در جمع فرصت‌طلبانی که به بهانه عزاداری برای جانباختگان حادثه هواپیما دست به شعار‌ها و اقدامات ساختارشکنانه زدند، گفت: این اقدام سفیر انگلیس خلاف قواعد حقوقی و رفتار دیپلماتیک است و مسئولان محترم باید طبق قانون با او برخورد و به عنوان عنصر نامطلوب وی را معرفی کنند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار