اجرای طرح خود ارزیابی در نانوایی های اسلامشهر
کد خبر: 984019
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0047zH
تاریخ انتشار: ۱۰ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۶
فرماندارشهرستان اسلامشهر :
فرماندار اسلامشهر از اجرای طرح نظارت، کنترل و ارزیابی نانوایی‌ها بر عرضه نان برای اولین بار در کشور توسط نانوایان اسلامشهری خبر داد.
بهاره عشقی صابر

مسعود مرسلپور فرماندارشهرستان اسلامشهر در نشست هم اندیشی با اعضای اتحادیه نانوایان و قنادان این شهرستان با اشاره به اینکه نقش نانوایان در جامعه بسیارکارساز وسرنوشت‌ساز است ، اظهار داشت: نانوایان نقش نان دهنده خانواده را دارند ،که از نان آور خانواده  بودن بالاتر است و تهیه نان کار هرکسی نیست.

 فرماندار اسلامشهر گفت: قنادان نیز با پخت و تامین شیرینی در مناسبتها، مهمانی ها و ایام ملی، شادی و شادکامی را به مردم هدیه می دهند، نان دهی و ایجاد محفل شادی دو وجه ممیّزی خاص صنف نانوایان و قنادان است .

وی با بیان اینکه باید شرایطی فراهم سازیم تا رضایت‌مندی مردم در پخت نان مهیا شود ،تاکید کرد: نان اساسی‌ترین قوت مردم است و رعایت عدالت در پخت و توزیع نان رضایتمندی مردم و به تبع آن رضایت و خوشنودی پروردگار را به دنبال دارد.

 مرسلپور ادامه داد: از خودگذشتگی نانوایان و قرار گرفتن در کنار آتشی که بسیاری از مردم حاضر نیستند در سرمای طاقت‌فرسای زمستان هم کنار آن قرارگیرند، ایثارگری و تقرب شما نانوایان را برای خدمت به مردم می‌رساند.

 فرماندار اسلامشهر با تاکید بر اینکه هرکسی لیاقت نانوا بودن را ندارد ،اذعان داشت: یکی از مکان‌هایی که مردم خوب حرف گوش می‌دهند، صفهای نانوایی است ، شما میتوانید با عرضه و پخت یک نان خوب از یک قائله و آشوب جلوگیری کنید و هم با پخت نان نامرغوب آشوب به پا کنید، نقش نانوایان در اجتماع بسیار سرنوشت‌ساز است.

 وی با اشاره به اجرای طرح خود ارزیابی نانوایان اسلامشهر، تصریح کرد: با اجرای طرح خود ارزیابی نانوایان به صورت پایلوت به مدت یکماه نظارت، کنترل و ارزیابی نانوایی‌ها بر عهده خودشان خواهد بود و در صورت موفقیت این طرح قابل تمدید بوده و می‌توان این طرح را در تمام کشور اجرایی نمود.

مرسلپور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به شرایط فعلی کشور، بیان کرد: امروز شرایط اقتصادی کشور به لحاظ تحریم ها، مانند شعب ابیطالب در زمان پیامبر(ص) است ،که دشمنان اسلام یاران پیغمبر را در تنگنا قرار داده بودند .

فرماندار اسلامشهر افزود: محدودیت ها و مشکلات اقتصادی نیز به دلیل محاصره اقتصادی است، که دشمنان ترتیب داده‌اند و مسئولان و دولتمردان به معنای عام کلمه به فکر مردم هستند، ساماندهی ۱۰ هزار شغل در صنایع و تولیدی های اسلامشهر و برگرداندن ۵۷ کارخانه تعطیل به چرخه اشتغال و تولید در شهرستان اسلامشهر از جمله اقداماتی است که در جهت خدمت و رفاه مردم انجام شده است.

 مرسل پور با بیان اینکه تا به امروز به واسطه پایمردی مردم و استقامت دولتمردان اتفاق خاصی نیفتاده است ،خاطرنشان کرد: نانوایان باید خدمات مردم را متناسب با هزینه‌های مردم ارتقا دهند و قول می‌دهم مشکلات توزیع آرد را نیز مانند ساماندهی نرخ نان بررسی و برطرف سازم.

در ادامه وحید مهرپویان طارانی رئیس اتاق اصناف شهرستان اسلامشهر نیز به بیان دغدغه‌ها و مشکلات نانوایان و قنادان اسلامشهر پرداخت و گفت: طی یک ماه گذشته ۱۹۸ بازرسی از نانوایی های سطح شهرستان صورت گرفته و ۳۵ فقره جرایم به اداره تعزیرات حکومتی ارائه شده که شامل ۲۸ پرونده کم فروشی و2 پرونده گرانفروشی است .

وی تاکید کرد: به دلیل اینکه قیمت مصوب نان مناسب و همانند شهر تهران شده، هیچ نانوایی نباید کم‌فروشی کند و این تخلف زیبنده نانوایان اسلامشهری نیست.

 رئیس اتاق اصناف اسلامشهر با بیان اینکه پس از تصویب نرخ جدید نان هیچگونه اغماض و گذشتی در زمینه تخلف نانوایان نمی‌شود، تصریح کرد: عرضه خارج از شبکه آرد، عدم رعایت مسائل بهداشتی، فروش نان غیر از قیمت مصوب از جمله تخلفاتی است که پیگیری و برخورد می‌شود.

 طارانی خاطرنشان کرد: هیچ نانوایی حق ندارد جوهر قند را به منظور سفید شدن و آماده‌سازی سریع تر خمیر به آرد بیفزاید، این ماده سرطان زا است و ریشه به تیشه خانواده‌ها می‌زند.

گفتنی است در پایان این همایش از نانوایان و قنادان برتر شهرستان اسلامشهر قدردانی و تجلیل گردید.

برچسب ها: نانوایی ، اصناف ، اسلامشهر
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی