در دانشکده فیزیک شریف چه خبر است؟!
کد خبر: 980965
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0047C1
تاریخ انتشار: ۱۹ آذر ۱۳۹۸ - ۰۷:۳۷
دانشجویان دانشکده فیزیک دانشگاه شریف در هفته دانشجو خواستار مقابله با بی‌تدبیری شده‌اند
وقتی از معترضان به این وضعیت که خواستار فریادرسی شدند می‌پرسیم چرا وضعیت دانشکده فیزیک اینگونه است، در‌حالی‌که دانشکده‌های دیگر اینگونه نیستند؟ جواب این است که، چون بعضی از اساتید فیزیک، در دانشکده‌های دیگر نیستند. برخی به‌اصطلاح اساتید این دانشکده در کلاس‌هایشان نسبت به شئونات مذهبی کاملاً بی‌توجه هستند.
دلارام عبدزاده
سرويس دانشگاه جوان آنلاين: با شروع هفته دانشجو جمعی از دانشجویان با انتشار بیانیه‌ای نسبت به آنچه در دانشکده فیزیک دانشگاه شریف می‌گذرد و همچنین عملکرد برخی از مسئولان و اساتید این دانشکده انتقاد کردند.
دانشجویان این دانشکده گلایه دارند که مسئولان دانشگاه گوش شنوایی برای شکوه‌ها و گلایه‌های دانشجویان ندارند. این دانشجویان معتقدند که این دانشکده روزبه‌روز بهای بیشتری به برخی از این اساتید سکولار، غرب‌گرا می‌دهند!

از فرار تا خودکشی
به گزارش خبرگزاری دانشجو، متأسفانه در دانشکده فیزیک شریف شاهد اتفاقات ناگواری بوده‌ایم. از فراری دادن دانشجویان نخبه تا افسردگی و حتی خبر خودکشی! اتفاقاتی که دانشجویان مدعی‌اند وقتی هیچ نظارتی بر عملکرد مسئولان و اساتید دانشکده نیست و آن‌ها هرکاری بخواهند انجام می‌دهند و هیچ‌کسی نیست که جلوی رفتار‌های ناشایست آن‌ها را بگیرد، انتظارِ این اتفاقات را هم باید داشته باشیم.

وقتی از معترضان به این وضعیت که خواستار فریادرسی شدند می‌پرسیم چرا وضعیت دانشکده فیزیک اینگونه است، در‌حالی‌که دانشکده‌های دیگر اینگونه نیستند؟ جواب این است که، چون بعضی از اساتید فیزیک، در دانشکده‌های دیگر نیستند. برخی به‌اصطلاح اساتید این دانشکده در کلاس‌هایشان نسبت به شئونات مذهبی کاملاً بی‌توجه هستند. آیین‌های مذهبی را با ارزش نمی‌دانند و نسبت به بی‌حجابی بی‌توجه هستند.
جمعی از دانشجویان این دانشکده با انتشار بیانیه‌ای نسبت به آنچه در محل تحصیلشان می‌گذرد و همچنین عملکرد برخی از مسئولان و اساتید این دانشکده، انتقاد کردند.

تأثیر چشمگیر اساتید
در بخشی از این بیانیه تأکید شده است: وقتی اکثر دانشجویان از سطح علمی و شیوه تدریس یک استاد شکایت دارند، به عنوان برترین استاد آموزشی دانشکده تعیین می‌شود، چیزی جز دهن‌کجی به علم و آموزش نیست!
این دانشجویان در بیانیه خود ادامه داده‌اند: وقتی دانشجو زیر دست چنین استادانی رشد می‌کند، چه انتظاری می‌توان داشت؟ برنامه‌های فرهنگی داخل دانشکده مثل جشن‌ها و... که جای خود دارند.

پرونده‌های گمشده
در ادامه این بیانیه تأکید شده است: برخی می‌پرسند مگر اساتید متدینی همانند دکتر بهمن‌آبادی و دکتر گلشنی در دانشکده نیستند که جلوی آن‌ها را بگیرند؟ جواب این است که متأسفانه این اساتید تنها شده‌اند، برخی هم همانند دکتر امجدی را برخلاف عرف بازنشسته کرد‌ه‌اند؛ به قول دکتر گلشنی دارند دانشکده را اسلام‌زدایی می‌کنند. یکی از این اساتید می‌گفتند که پرونده شان مدت زیادی گم شده بود! پرونده علمی و وضعیت یکی دیگر از اساتید را مدت‌ها مسکوت نگه داشته‌اند! این وضعیت دانشکده فیزیک شریف است... مقام معظم رهبری یک بار فرمودند آن چیزی که غربی‌ها را به اینجا رسانده، علوم پایه است. شاید بتوان گفت که مهم‌ترین رشته، الان رشته فیزیک است و جزو مهم‌ترین دانشگاه‌های ما، دانشگاه شریف است. آیا نباید با وجود چنین شرایطی یک بررسی روی این دانشکده بشود؟ آیا نباید صلاحیت این اساتید مورد بررسی قرارگیرد؟

تبعیض از مصاحبه تا امتحان
در این بیانیه همچنین تأکید شده است: ما در دانشکده فیزیک شاهد هرگونه بی‌عدالتی آموزشی و تبعیضی به اسم شورا و تصمیم جمعی هستیم که جای هیچ گونه اعتراضی وجود ندارد و از لحاظ قانونی نیز هیچ‌کسی در دانشگاه پاسخگو نیست، هرکاری که خواسته‌اند در دانشکده کرده‌اند، هر عمل غیرقانونی را انجام داده‌اند و هر فردی را که انتصابی به دین و مذهب داشته است تا توانسته‌اند آزار و اذیت کرده‌اند! انواع تبعیض در مصاحبه‌ها، در قبولی در امتحان جامع، در حق کار کردن با اساتید متعهد و در سایر حقوق!

فاتحه و صلوات
در پایان این بیانیه هم آمده است: قبلاً وقتی می‌نوشتیم و اعتراضی می‌کردیم، اثری می‌دیدیم. اما الان ناامیدیم. مثل اینکه باید به این وضعیت عادت کنیم. مثل اینکه اصلاح، غیرممکن شده است. مثل اینکه فرهنگ و اخلاق در دانشکده فیزیک شریف سقوط کرده و امیدی به احیای آن نیست. یک صلوات بلند و فاتحه نثار کالبد بی‌جان دانشکده فیزیک شریف قرائت بفرمایید تا صدای آن به گوش مسئولانی که خود را به خواب زده‌اند برسد، باشد که بیدار شوند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار