از غیرتش سر ذوق می‌آمدم
کد خبر: 977970
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0046Pi
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۳۹۸ - ۰۳:۵۷
روایتی از سیره زندگی شهید مدافع امنیت شریف نوروزی
به بهانه مراسم دومین سالروز شهادت شهید مدافع وطن شریف نوروزی که در ۲۳ آبان ۹۸ بر مزار شهید در امامزاده باقر (ع) بیستون کرمانشاه برگزار شد خاطرات این شهید را در همکلامی با همسرش مرور می‌کنیم.
مبینا شانلو
سرویس ایثار و مقاومت جوان آنلاین: متولد ۵ اردیبهشت ماه سال ۱۳۶۶ در بیستون بود. از آن دست جوانانی که با علاقه و دلبستگی زیاد به خدمت در نیروی انتظامی در آمد تا در ایجاد امنیت و اقتدار نظام سهمی داشته باشد. شهید شریف نوروزی خود را خادم مردم می‌دانست و نهایتاً بعد از مدت‌ها خدمت خالصانه در تاریخ ۲۱ آبان ماه ۱۳۹۶ به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

به بهانه مراسم دومین سالروز شهادت شهید مدافع وطن شریف نوروزی که در ۲۳ آبان ۹۸ بر مزار شهید در امامزاده باقر (ع) بیستون کرمانشاه برگزار شد خاطرات این شهید را در همکلامی با همسرش مرور می‌کنیم. شهید نوروزی بیست‌ویکم آبان ۹۶ حین کنترل و پایش نوار مرزی در پاسگاه دارخور- کرمانشاه بر اثر ریزش برجک حاصل از زلزله به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

دخترمان یسما
وقت به دنیا آمدن دخترمان از یادم نمی‌رود. وقتی یسما را در بغل پدرش گذاشتند خیلی خوشحال شد. تمام دو روزی را که من در بیمارستان مانده بودم تا حالم بهتر شود او هم به خانه نرفته بود. می‌ماند بیمارستان. شب‌ها را در ماشین می‌خوابید. هرچه اصرار می‌کردم برود خانه و خیالش راحت باشد، قبول نمی‌کرد. می‌گفت: «تا شما اینجا هستید من هم اگر باشم خیالم راحت‌تر است. نمی‌توانم تنهایتان بگذارم.» بعد از مرخص شدن من، دخترمان زردی گرفت و مجبور شدیم در بیمارستان بستری‌اش کنیم. تمام آن سه روز را باز هم شریف به خانه نرفت. در ماشین خوابید و همانجا منتظرمان ماند. هم از این غیرت و عشقش سر ذوق می‌آمدم، هم دلم برایش می‌سوخت. می‌گفتم: «برو خونه کمی بخواب.» می‌گفت: «شما که خونه نیستید، من راحت نیستم. دلم می‌خواد با هم به خونه برگردیم.» عاشق خانواده‌اش بود.

صبور بود
این اخلاقش را خیلی دوست داشتم، صبر و حوصله‌اش در شرایط سخت! اگر ناراحت بود و مسئله‌ای فکرش را درگیر می‌کرد نمی‌گذاشت کسی باخبر شود. در جمع که بود هیچ چیز را به روی خودش نمی‌آورد. نمی‌گذاشت هیچ کس از مشکلات زندگی‌مان با خبر شود. می‌گفت: «هرچیزی که توی زندگی هر فرد وجود داره برای خود فرده و نباید کسی متوجه اون بشه.» این اخلاقش من را خیلی تحت تأثیر قرار می‌داد. درنهایت همسرم شهید شریف نوروزی در ۲۱ آبان ۹۶ حین کنترل و پایش نوار مرزی در پاسگاه دارخور- کرمانشاه بر اثر ریزش برجک حاصل از زلزله به درجه رفیع شهادت نائل آمد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار