زن و بازیابی هویت حقیقی
کد خبر: 977791
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0046Mp
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۲
«زن و بازیابی هویت حقیقی» کتابی است که همزمان با برگزاری نشست راهبردی «زن و خانواده» در چهار بخش و ۳۱۱ صفحه منتشر شد که به تبیین مسائل مختلف مربوط به حوزه زنان با موضوع بازیابی هویت حقیقی و با نگاهی به شرایط موجود در جوامع مختلف، خصوصاً جوامع اسلامی و جوامع غربی پرداخته است.

در بخشی از مقدمه این کتاب آمده است: «استکبار جهانی در کنار حمایت از جنبش‌های فمینیستی، القای جهانی‌سازی یعنی تبدیل همه عالم به دهکده‌ای کوچک و واحد را متمم فاعلیت خویش ساخت تا هرچه سریع‌تر بر طراحی ساختار هویتی مطلوب خویش و جهان‌شمولی تئوری‌ها و خواسته‌هایش نائل آید.»

دکتر طوبی کرمانی (عضو هیئت علمی دانشگاه تهران) در مقدمه این کتاب با برشماری برخی اقدامات امریکا و ناتو در کشتار مستقیم و غیرمستقیم و وارد آوردن آسیب‌های جانی بسیار به زنان و کودکان در کشور‌های مختلف، به مصادیق متعدد عدم رعایت حق زنان و آزار آن‌ها و نیز استفاده تحقیرآمیز از زن در تبلیغ کالا‌های اقتصادی اشاره کرده و می‌نویسد: «این‌ها از پیامد‌های ناگوار نهضت‌های فمینیستی است؛ حرکتی که بر پایه‌های متزلزل افکار سکولار «هوس‌مداری» و «آزادی مطلق» و عدم توجه به وحی و احکام دینی استوار است.»

این کتاب با توجه به اهمیت و جایگاه ویژه زن در حوزه‌های فردی، خانوادگی و اجتماعی در چهار بخش توسط جمعی از محققان و پژوهشگران، زیر نظر مؤسسه پژوهشی- فرهنگی انقلاب اسلامی تهیه شده است. بخش اول این کتاب به «کلیات مباحث زن و خانواده» در چهار فصل پرداخته است. در بخش دوم آن موضوع «سیمای زن در بعد فردی» در پنج فصل مورد بررسی قرار گرفته است. «سیمای زن در بعد خانوادگی» موضوع بخش سوم این کتاب است که در هفت فصل تهیه و تدوین شده است. «سیمای زن در بعد اجتماعی» موضوع بخش چهارم کتاب «زن و بازیابی هویت حقیقی» است.

در بخشی از این کتاب با استفاده از بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار گروهی از بانوان نخبه در آستانه سالروز میلاد حضرت زهرا (س) در تاریخ ۱۳تیر۱۳۸۶ آمده است: «.. این ما هستیم که (به دنیای غرب) می‌گوییم شما به بشریت عموماً و به زن خصوصاً خیانت کرده‌اید؛ با کشاندن زن و مرد به وادی ابتلائات جنسی و برافروختن و دامن زدن به آتش زیاده‌روی‌های جنسی بی‌قانون و بی‌نظم در جامعه، آوردن زن به شکل متبرج به وسط میدان.»
برچسب ها: جایگاه ویژه زن
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار