افزایش سه برابری بودجه عمرانی وکاهش 40 درصدی هزینه‌های جاری، شهر بویین زهرا را در مسیر توسعه قرار داده است
کد خبر: 977452
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0046HM
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۶
شهردار بویین زهرا خبرداد:
حسین غیاثوندگفت: شهرداری بویین زهرا توانست در طول دوسال علیرغم تمام ناملایمات اقتصادی، سیاسی، عدم همکاری برخی دستگاه ها، امورات جاری را انجام داده و چهل درصد هزینه‌های شهرداری را کاهش داده و بسیاری از پروژه‌های موجود را به مرحله اجرا و تکمیل برساند.
جوان آنلاین / دکترحسین غیاثوند شهردار بوئین زهرا در نشست خبری با خبرنگاران ضمن تبریک هفته وحدت و اعیاد این ماه بیان کرد: با توجه به اینکه پاسخگویی مدیران یکی از لازمه‌های یک مجموعه است، سال گذشته گزارش عملکرد یکساله و امروز گزارش عملکرد دوساله مدیریت شهری بویین زهرا، شهرداری و شورای اسلامی شهر تقدیم مردم می‌شود.

شهردار بوئین زهرا اظهار کرد: اصحاب رسانه، آگاهی و بصیرت ویژه‌ای دارند و می‌دانند که امروز با این شرایط اقتصادی حال شهر‌های کشور در حوزه مدیریت شهری حال خوبی نیست و تغییراتی که در مدیریت شهری حادث می‌شود، بلاتکلیفی بسیاری از شهر‌های کشور، وضعیت اسف بار مدیریتی شهری در کشور و دست و پاگیری بسیاری از قوانین که منسوخ شده به لحاظ زمانی مشکلات موجود است و برقراری بالانس مناسب بین درآمد‌ها و هزینه‌ها و رونداجرای پروژه‌ها برعهده مدیریت شهری است.

نگاه حزبی، جناحی و سیاسی در شهرداری نداریم
 
شعار بویین زهرا در مسیر توسعه به عمل تبدیل شده است

وی افزود: اگر مشارکت مردم و رسانه‌ها نبود موفقیت‌های موجود برای ما حاصل نمی‌شد. انسجام موجود بین شهرداری و شورای شهر بسیار خوب بوده و برخلاف برخی شهر‌های استان، ثبات کاری بین این دو وجود دارد و این ثبات توام با سازندگی بوده که بیانگر وجود خرد جمعی درمجموعه است.

شهردار بوئین زهرا تصریح کرد: علیرغم استفاده از نیرو‌های جوان، از تجربه نیرو‌های قدیمی استفاده کردیم و با اعتقاد به اینکه شهرداری فضایی برای کار اجرایی است، هیچ گونه نگاه حزبی، جناحی و سیاسی در این مجموعه نداشته ایم.

شهرداری بویین زهرا در ردیف سالم‌ترین وشفاف‌ترین شهرداریهاست
 
شعار بویین زهرا در مسیر توسعه به عمل تبدیل شده است

شهرداربوئین زهرا گفت: طبق اعلام سازمان بازرسی استان، خوشبختانه شهرداری بوئین زهرا درردیف سالم‌ترین و شفاف‌ترین شهرداری‌های استان است.

غیاثوند اضافه کرد: بنا به گواهی دستگاه قضا، امروز شکایات در حوزه شهرداری به حد صفر رسیده که این یک ابتکار است و شهرداری در ارائه خدمات بسیار فعال اقدام کرده است با توجه به اینکه در شهرداری بوئین زهرا بیش از هفتاد درصد اراضی شهر قولنامه‌ای است.

استفاده از بتن مسلح در پروژه ها برای اولین بار در کشور

وی ادامه داد: درحوزه عمرانی بیش از ۲۵۰۰ تن آسفالت جهت بهسازی خیابان شهر استفاده شده است. بعلت گستردگی ۵۰۰ هکتاری شهر بیش از چهل درصد خیابان‌های بوئین زهرا آسفالت ندارد که به دلیل عدم توسعه نامتوازن می‌باشد.

شهردار بوئین زهرا خاطرنشان کرد: امروز یکی از خواسته‌های مردم بوئین زهرا، آسفالت خیابان‌های شهر است که شهرداری در این امر بسیار فعال بوده است و در بلوار شهید بهشتی برای اولین بار در استان و کشور، از بتن مسلح استفاده کردیم.

شهردار بوئین زهرا بیان کرد: بازگشایی بلوار امام خمینی بعنوان یکی از محور‌های اصلی توسعه شهر که بیش از پنج هزار دانشجو از آن لاین استفاده می‌کنند از دیگر اقدامات ماست که در این امر زاهدی استاندار سابق استان و معاونت عمرانی بسیار ما را یاری رساندند.

ساماندهی آب‌های سطحی شهر و مهار سیل
 
غیاثوند اظهار کرد: پروژه ساماندهی آب‌های سطحی شهر که حتی در بارش‌های معمولی ما در شهر شاهد آب گرفتگی بودیم و پس از بررسی‌های علمی و مشاور گرفتن باهدایت آب از طریق کانال با وجود میزان بیشترین بارش‌ها در استان که به بوئین زهرا اختصاص داشت، توانستیم بدون هیچ آسیبی سیل را مهار کنیم.

اجرای پروژه‌های مشارکتی با سرمایه گذاران
 
شعار بویین زهرا در مسیر توسعه به عمل تبدیل شده است
شهردار بوئین زهرا اضافه کرد: پروژه‌های سرمایه گذاری شامل پمپ بنزین با اعتبار ۴ میلیارد تومان با پنجاه درصد پیشرفت کار، بهره برداری مجهزترین مرکز معاینه فنی خودرو، پروژه رفاهی مهر از دیگر اقدامات ماست و ما به دنبال ایجاد منابع مالی پایدار برای شهرداری هستیم و الویت ما با نیرو‌های بومی است که با اعتبار موجود شهرداری، این امر می‌تواند موجب رونق شهر شود.

 ایجاد ناوگان حمل و نقل شهری 

غیاثوند عنوان کرد: شهر بوئین زهرا در حوزه حمل و نقل هیچ گونه وسایل نقلیه عمومی مانند اتوبوس، مینی بوس و تاکسی نداشت و با وجود نبود تاکسی و سرویس‌های درون شهری، خرید سه دستگاه اتوبوس و ایجاد هفت ایستگاه و نیز احداث پارک آموزشی ترافیک از دیگر دستاورد‌های شهرداری بوئین زهرا می‌باشد.

افزایش سه برابری بودجه عمرانی وکاهش هزینه‌های جاری
 
شعار بویین زهرا در مسیر توسعه به عمل تبدیل شده است

وی ادامه داد: تفریق بودجه سالجاری یازده ممیز چهار میلیارد تومان در سال ۹۶ بوده که این میزان در سال ۹۷ به ۲۲ ممیز ۴ میلیارد تومان افزایش یافت و امروز شاهد افزایش سه برابری بودجه عمرانی و کاهش هزینه‌های جاری می‌باشیم. همچنین سال گذشته کلیه معوقات کارگری پرداخت شده و فقط مابه التفاوت حقوق آن‌ها در سالجاری پرداخت نشده که تا پایان این ماه انجام می‌شود و پرداخت حقوق کارکنان به روز می‌باشد.

بزرگترین پروژه چند منظوره شهرستان بوئین زهرا در مرحله مناقصه است

شهردار بوئین زهرا اضافه کرد: بزرگترین پروژه چند منظوره شهرستان بوئین زهرا را طراحی کردیم که در مرحله مناقصه می‌باشد. در بحث حوزه فرهنگی نیز برنامه‌های متنوعی طراحی کردیم و اولین پروژه ما طرح کتابخانه و نیز اولین خانه فرهنگ شهر بوئین زهرا بود.

غیاثوند افزود: در حوزه آتش نشانی و موتوری، هشت خودرو بلااستفاده داشتیم که امروز تجهیز شدند و ارائه خدمات دارند. ما در سیل اخیر نه تنها شهر را اداره کردیم بلکه با تلاش شبانه روزی، شهر‌های در معرض سیل را نیز به خوبی مدیریت کردیم.

باز پیرایی  فضای سبز

وی ادامه داد: در حوزه فضای سبز بیش از ۷۵ هکتار فضای سبز وجود دارد و بیش از نود درصد فضای سبز شهر بازپیرایی شده و یک میلیارد تومان اعتبار در حوزه روشنایی هزینه شده همچنین فعال شدن شهربازی پس از ده سال و تجهز بیش از نود درصد بوستان‌های شهر به آبیاری قطره‌ای با اعتقاد به توسعه پایدار و کاشت بیش از ده هزار هکتار درختان با مصرف کم آب از دیگر اقدامات شهرداری شهر بوئین زهرا می‌باشد.
شعار بویین زهرا در مسیر توسعه به عمل تبدیل شده است

شهردار بوئین زهرا گفت: مسلما کمبود‌هایی وجود دارد، اما با اعتقاد به توسعه پایدار، مصمم هستیم تا پایان مسوولیت محوله بتوانیم این روند شعار بویین زهرا در مسیر توسعه را که به عمل تبدیل شده ادامه داده و این امر با مشارکت مردمی و دستگاه‌ها امکان پذیر است.
 
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی