در مجلس چه خبر است که برخی‌ها اینقدر هزینه می‌کنند تا به آنجا بروند!
کد خبر: 975068
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0045eu
تاریخ انتشار: ۰۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۲
ضرورت شفافیت مالی مسوولان
امام جمعه موقت تبریزگفت: باید برای همه سوال ایجاد شود که مگر در مجلس چه خبر است که برخی‌ها اینقدر هزینه می‌کنند تا به آنجا بروند! همچنین باید به شفافیت مالی مسوولان اعم از مسوول کوچک تا بزرگ توجه شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین مهدی عالی  در خطبه‌های نماز عبادی و سیاسی جمعه و در جمع باشکوه نمازگزاران مصلای اعظم امام خمینی(ره) تبریز با اشاره به فرارسیدن روزهای انتخاباتی مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: قوه مقننه بسیار مهم است از این‌رو باید افراد مناسب را به آنجا فرستاد.

وی توضیح داد: موضوع مالی در مسوولان بسیار مهم است زیرا فردی که مسولیتی در نظام مقدس جمهوری اسلامی دارد باید مال و ثروت آنها مشخص شود. 

امام جمعه موقت تبریز متذکر شد: افرادی که با پول می‌خواهند وارد مجلس شوند قطعا بعدا با مشکل روبه رو خواهند کرد زیرا مسوولیت یک امانت در دست مسوولان است. 

وی توضیح داد: باید برای همه سوال ایجاد شود که مگر در مجلس چه خبر است که برخی‌ها اینقدر هزینه می‌کنند تا به آنجا بروند! همچنین باید به شفافیت مالی مسوولان اعم از مسوول کوچک تا بزرگ توجه شود. 

حجت‌الاسلام عالی تاکید کرد: ساده‌زیستی و معیشت مسوول مورد توجه است و آنها حق ندارند بگویند که خودم می‌دانم و به کسی ربطی ندارد.  

وی ادامه داد: شفافیت مالی و سوال اینکه این همه ثروت را از کجا آورده‌اید یک وظیفه و حق مردم است چراکه این اعتماد می‌آورد. 

وی ابراز کرد: نماینده‌ای که به مجلس می‌رود نباید به فکر اهداف و منافع شخصی خود باشد بلکه باید به معیشت و رفاه مردم خود باشد که او را به نمایندگی از خود به مجلس فرستاده‌اند. 

حجت‌الاسلام عالی خاطرنشان کرد: خدا را شاکریم که این رستاخیز حسینی با شکوه برگزار شد و زائران همنوا با زینب(س) پیاده‌روی کردند و باعث شدند تا حسینی جهانی شود. 

وی افزود: در فضای مجازی برخی‌ها به تبعیت از استکبار تلاش کردند تا اربعین را زیر سوال ببرند ولی خاصیتی که در عاشورا بود منجر شد تا حسین (ع) جهانی شود چراکه امام زمان(عج) جهانی است. 

خطیب موقت نماز جمعه تبریز ابراز کرد: این پیاده‌روی اربعین انسان‌ساز است و باعث جهانی شدن امام حسین خواهد شد و از همه تسهیل‌گران، موکب‌داران، نیروهای انتظامی، امدادی و اهل عراق تشکر ویژه داریم که نهایت توان خود را در طبق اخلاص گذاشتند. 

وی در بخش عبادی نماز جمعه با بیان اینکه تقوای الهی انسان‌ساز است و محور دستور اصلی پروردگار همان تقوای الهی می‌باشد، تصریح کرد: دایره تقوا واجبات الهی و محرمات الهی بوده و اگر انسان اهل تقوا باشد مورد محبت الهی قرار می‌گیرد. 

خطیب موقت نماز جمعه تبریز با اشاره بر اینکه یکی از لغزش‌های قرآنی غفلت است، گفت: غفلت یعنی انسان روی پرده بصیرت و فکری حائل بکشد و از هدف اصلی که کمالات انسان در آن جای گرفته، دور شود و به عبارتی غفلت یعنی عدم توجه به هدف و مقصود (قُرب الهی) است. 

وی با تاکید بر اینکه گاها انسان به صورت فردی دچار غفلت می‌شود که در این صورت ضرر و زیان به خود فرد می‌رسد، گفت: گاهی اینچنین نیست و غفلت شامل جامعه و یا حاکمین جامعه می‌شود. 

امام جمعه موقت تبریز تصریح کرد: وقتی جامعه و یا حاکمان و مسوولان جامعه غافل شود دیگر ضرر فردی و شخصی نیست بلکه جامعه را منحرف می‌کند. 

وی متذکر شد: یکی از عوامل و موجبات غفلت که قرآن کریم برای جامعه بیان کرده است همان تکاثر و زیاده‌طلبی و انباشت ثروت می‌باشد.

حجت‌الاسلام عالی افزود: دنیا طلبی و دنیاگرایی در قرآن کریم مذمت شده است و عامل آن همان ایجاد غفلت می‌باشد. 

وی با تاکید بر اینکه انسان ذاتا کمال‌گراست و میل او پایان‌ناپذیر است، افزود: اگر انسان به این آفت و تکاثر طلبی به صورت فردی و جمعی توجه نشود آن جامعه دچار غفلت خواهد شد. 

خطیب موقت نماز جمعه تبریز با بیان اینکه وقتی انسان هدف جنسی، تجملات دنیوی و غیره باشد، این انسان خدا را فراموش می‌کند، گفت: خداوند چنین انسان و جامعه‌ای را هلاک می‌کند. 

وی ادامه داد: اگر در جامعه‌ای مسوولان دچار ثروت‌زدگی شود، آن جامعه دچار انحطاط می‌شود و عذاب الهی بر آنها نازل می‌شود. 

امام جمعه موقت تبریز یادآور شد: در حادثه عاشورا عده‌ای به خاطر ترس از جان و مال امام حسین(ع) را تنها گذاشتند. 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار