ظرفیت جدید برای ثبت اشتغال روستایی وجود ندارد
کد خبر: 974683
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0045Yh
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۴
اطلاعیه جدید مشاغل روستایی
میزان منابع ذیل قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری ۱۸ هزار میلیارد تومان می‌باشد که به میزان ۱۸ هزار میلیارد تومان طرح تصویب و به بانک‌ها معرفی گردید.
سرویس اقتصادی جوان آنلاین: با توجه به اینکه حدود ۱۸ هزار میلیارد تومان طرح در سامانه کارا تصویب و به بانک‌ها معرفی شده است، ظرفیت جدیدی برای تصویب طرح وجود ندارد.

به گزارش تسنیم، دستورالعمل آیین‌نامه پرداخت وام اشتغال روستایی با هدف کاهش بیکاری و رونق اشتغال برای اجرا در مناطق روستایی، عشایر و شهر‌های کمتر از ۱۰ هزار نفر از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ۴ دی ماه ۹۶ تحت عنوان «دستورالعمل آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از توسعه ایجاد اشتغال پایدار مناطق روستایی و عشایری با استفاده از منابع صندوق توسعه ملی» به استانداران سراسر کشور ابلاغ شد.
بر اساس این طرح مقرر شد معادل ریالی ۵ /۱ میلیارد دلار (حدود ۶ هزار میلیارد تومان) از محل صندوق توسعه ملی نزد مؤسسات عامل (بانک‌های کشاورزی، پست بانک، توسعه تعاون، صندوق کارآفرینی امید و صندوق حمایت از توسعه سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی) سپرده‌گذاری شود و با تلفیق منابع هر مؤسسه برابر با سهم صندوق توسعه ملی به متقاضیان پرداخت شود.

طبق اظهارات رامین اسدی، مدیر پروژه سرمایه‌گذاری اشتغال فراگیر و روستایی وزارت کار درباره آخرین وضعیت تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری اظهار داشت: کل تسهیلاتی که برای این برنامه اختصاص پیدا کرده، حدود ۱۸ هزار میلیارد تومان با تلفیق منابع صندوق توسعه ملی و منابع داخلی بانک‌های عامل است که تقاضا برای دریافت این تسهیلات تکمیل است.

وی با بیان اینکه تاکنون حدود ۱۲ هزار میلیارد تومان از این منابع به بانک‌های عامل اختصاص یافته است، گفت: بر اساس آخرین آمار تاکنون بالغ بر ۹ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به طرح‌های اشتغال پرداخت شده است.
مدیر پروژه سرمایه‌گذاری اشتغال فراگیر و روستایی وزارت کار افزود: حدود ۸۰ درصد از منابعی که در اختیار بانک‌های عامل برای برنامه اشتغال روستایی اختصاص یافته، به طرح‌های اشتغالزایی دارای توجیه اقتصادی در مناطق روستایی، عشایری و مرزی پرداخت شده است.

اطلاعیه جدید مشاغل روستایی
طبق آخرین اطلاعات درج شده در سامانه کارا ظرفیت جدید برای تصویب طرح وجود ندارد و درصورتی‌که فرد ثبتی انجام داده باشد و در حین انجام مراحل اعتبار تسهیلات به اتمام برسد، هزینه‌های متقاضی هنگام اخذ مجوز بر عهده وزارت کار نیست.
به آگاهی می‌رساند میزان منابع ذیل قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری ۱۸ هزار میلیارد تومان می‌باشد که به میزان ۱۸ هزار میلیارد تومان طرح تصویب و به بانک‌ها معرفی گردید. بنابراین ظرفیت جدیدی برای تصویب طرح وجود ندارد.

ثبت‌نام در این سایت هیچ حقی را برای متقاضی ایجاد نمی‌کند. ثبت‌نام در این سامانه و بررسی طرح توسط سازمان‌های ذیربط به منزله پرداخت و تأیید تسهیلات نمی‌باشد و چنانچه در حین انجام مراحل بررسی طرح، اعتبار تسهیلات موصوف به اتمام برسد و متقاضی در این بین برای اخذ مجوز‌ها و مدارک مورد‌نیاز طرح هزینه‌ای را متحمل شود. وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی هیچگونه مسئولیت و تعهدی در این زمینه بر عهده نمی‌گیرد و تمامی مسئولیت متوجه خود متقاضی می‌باشد.
مطالعه دقیق قوانین و مقررات تسهیلات اشتغال فراگیر و اشتغال روستایی و عشایری از الزامات اصلی ثبت‌نام در سامانه می‌باشد و عدم آگاهی از قوانین، مقررات و بخشنامه‌ها و پیامد‌های احتمالی ناشی از عدم آگاهی بر عهده شخص متقاضی می‌باشد.
برچسب ها: ایجاد اشتغال
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار