شعار ملی مراسم ۱۳ آبان امسال اعلام شد
کد خبر: 973190
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0045Ac
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۲۲:۴۰
سرویس سیاسی جوان آنلاین: قائم‌مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور با تأکید بر ضرورت حضور همه قشر‌های جامعه در راهپیمایی یوم‌الله ۱۳‌آبان گفت: استکبارستیزی و مقاومت اسلامی، سرآغاز افول و فروپاشی امریکا، به‌عنوان شعار ملی مراسم ۱۳‌آبان سال جاری انتخاب شده است.
به گزارش ایسنا، نصرت‌الله لطفی در جلسه ستاد بزرگداشت روز ملی مبارزه با استکبار جهانی، مقوله مبارزه با استکبار را برگرفته از قرآن، احادیث و روایت‌های اسلامی دانست و یادآور شد: استکبارستیزی یکی از بارزترین ویژگی‌های انقلاب اسلامی است.
وی با بیان اینکه در ۱۳‌آبان اتفاق‌های مهی از جمله تبعید حضرت امام (ره)، شهادت دانش‌آموزان و تسخیر لانه جاسوسی شیطان بزرگ رخ داده است، گفت: طبق مصوبه مجلس شورای اسلامی که به تأیید شورای نگهبان نیز رسید، ۱۳‌آبان هر سال روز ملی مبارزه با استکبار جهانی و در رأس آن امریکای جهانخوار نامگذاری شده است. به علت ضعف عملکرد ما فقط یک وجه از این مناسبت که مربوط به دانش‌آموزان است، پررنگ و برجسته است. این فرهنگ‌سازی صورت گرفته که وقتی می‌گوییم ۱۳‌آبان یعنی روز دانش‌آموز و قشر‌های دیگر جامعه سهمی ندارند.
لطفی تصریح کرد: ما به دانش‌آموزان به‌عنوان آینده‌سازان کشور افتخار می‌کنیم و به طور حتم باید با نهایت احترام گرامی داشته شوند، اما ۱۳‌آبان متعلق به همه مردم است.
وی یادآور شد: برای ملت ایران در همه‌روز‌های سال استکبارستیزی مفهوم خاصی دارد، ولی ۱۳‌آبان تجلی استکبارستیزی آحاد جامعه است.
وی خاطرنشان کرد: سال گذشته که دشمن شروع تروریسم اقتصادی و فشار حداکثری را در روز ۱۳‌آبان قرار داد، در مقایسه با سال‌های قبل از آن، باشکوه‌ترین مراسم ضداستکباری را با مشارکت همه قشر‌ها در اقصی نقاط کشور شاهد بودیم. قائم‌مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور گفت: امسال نیز باید مقدمات لازم برای حضور همه مردم در این راهپیمایی فراهم شود و به همت حوزه‌های علمیه، نهاد‌ها و ارگان‌های فرهنگی تبلیغی مختلف چهره مردمی به خود بگیرد.
لطفی گفت: ۱۳‌آبان سال ۹۸ روز تسلیم‌ناپذیری، اقتدار، صلابت و مقاومت ملت ایران در پیشگاه جهانیان خواهد بود و آحاد مردم درس دیگری را به دشمنان کینه‌توز نظام اسلامی می‌دهند.
وی در پایان خاطرنشان کرد: اکنون امریکا از اقدام نظامی علیه کشور ما مأیوس شده و بسیار زخمی است، به‌رغم آنکه افول، زوال و فروپاشی آن را می‌بینیم نباید از اقدام‌های خرابکارانه آن برای جبران شکست‌هایش غافل شویم و این موضوع در اجتماعات به‌دقت رصد شود.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار