صادرات یک میلیارد دلار خدمات فنی و مهندسی
کد خبر: 972809
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/00454T
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۳
سرویس اقتصادی جوان آنلاین: نایب رئیس جامعه مهندسان مشاور ایران گفت: ایران سالانه یک میلیارد دلار خدمات فنی و مهندسی صادر می‌کند که نسبت به ظرفیت موجود در کشور بسیار ناچیز است.
به گزارش فارس، سهیل آل رسول داشت: در حال حاضر سالانه یک میلیارد دلار خدمات فنی و مهندسی از ایران صادر می‌شود که نسبت به ظرفیت موجود در کشور بسیار ناچیز است، در‌حالی‌که با کاهش ارزش پول ملی در مقابل سایر ارزها، اجرای پروژه از سوی شرکت‌های ایرانی بسیار ارزان‌تر از رقبای چین و هند است.
وی با بیان اینکه در شرایط کنونی ارزش پول ملی در مقابل سایر ارز‌ها کاهش یافته و اجرای پروژه از سوی شرکت‌های ایرانی در مقایسه با رقبای خارجی بسیار ارزان‌تر است، افزود: در واقع این موضوع ناشی از خلأ نادیده گرفتن ظرفیت‌های کشور از سوی دولت است.
وی با تأکید بر اینکه در حال حاضر میزان دستمزد مهندسان ایرانی در مقایسه با مهندسان هندی و چینی بسیار پایین‌تر است، اظهار کرد: بسیاری از شرکت‌های خارجی تمایل به همکاری با شرکت‌های ایرانی دارند، زیرا از یک سو توان فنی و مهندسی شرکت‌های ایرانی بالا رفته و از سوی دیگر از نظر دستمزد، قیمتی کاملاً رقابتی پیشنهاد می‌دهند. علاوه بر این، شرکت‌های ایرانی از نظر فنی رشد مناسبی داشته‌اند و در آسیا نسبت به بسیاری از کشور‌ها سطح بالاتری دارند. مسگر پور، عضو جامعه مهندسان مشاور ایران نیز در این مورد اظهار داشت: ایران در ۱۰ سال گذشته دورخیز مناسبی برای افزایش صادرات خدمات فنی و مهندسی داشته و بر مبنای سیاست‌های وضع شده، مشوق‌های صادراتی ۶ تا ۸ درصد تعیین شده بود.
برچسب ها: مهندسان مشاور
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار