۲۴۰ هزار نفر از ایثارگران و فرزندان آن‌ها متقاضی اشتغال هستند
کد خبر: 972794
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/00454E
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۸
معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران آخرین آمار ایثارگران جویای شغل و میزان اشتغال ایجاد شده برای جامعه ایثارگری را اعلام کرد.
به گزارش جوان‌آ‌نلاین به نقل از «ایثار»، محمود پاکدل در همایش معاونین، مدیران کل استان‌ها و مدیران ستادی بنیاد شهید و امور ایثارگران که روز چهارشنبه ۱۷ مهرماه در سالن جانباز شهید رسول زاده برگزار شد مزایا و معایب بهره‌مندی شاغلین غیر رسمی بخش دولتی و شاغلین بخش خصوصی را از سهمیه استخدامی ماده ۲۱ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران تشریح کرد و گفت: در این زمینه پیشنهاد می‌کنیم این ماده را به روش فعلی اجرا کرده و استفاده از سهمیه استخدامی برای شاغلین بخش خصوصی و شاغلین غیررسمی بخش دولتی مجاز شود البته این سهمیه صرفاً به شاغلین بخش خصوصی اعم از دارندگان کسب و کار‌ها و کارآفرینان و شاغلین شرکت‌ها و مؤسسات و شاغلین غیررسمی بخش دولتی شامل قراردادی، کار معین، پروژه‌ای، پیمانی و ... تعلق می‌گیرد.
معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد آمار متقاضیان اشتغال شاهد و ایثارگر تا پایان سال ۱۳۹۶ را ۶۰ هزار نفر و تا پایان سال ۱۳۹۷، ۹۰ هزار نفر اعلام کرد و اظهار داشت: تا ۴ ماهه اول سال ۱۳۹۸، ۱۳۰ هزار نفر درخواست اشتغال داشتند که این آمار بعد از اعلام رای هیئت عمومی دیوان در مورد دانشجویان شاهد و ایثارگر به ۲۴۰ هزار نفر رسیده است.
وی با اشاره به تلاش‌های بنیاد برای اشتغال جامعه ایثارگری تصریح کرد: از سال ۹۲ تاکنون موفق به ایجاد بیش از ۱۰۰ هزار شغل برای جامعه ایثارگری شده‌ایم، اما حتی با این میزان اشتغال‌زایی نیز همچنان با آمار بالای ایثارگران جویای شغل روبر هستیم و برای تسریع در رفع مشکل اشتغال از همه ظرفیت‌ها از جمله صندوق اشتغال و کارآفرینی استفاده می‌کنیم.
پاکدل در این نشست به چالش‌های ادارات کل اشتغال و کارآفرینی بنیاد، مددکاری اجتماعی و مشاوره، تسهیلات رفاهی، تأمین مسکن و ساماندهی گلزار شهدا، پذیرش و امور اداری ایثارگران اشاره کرد و اهم برنامه‌های اداره کل تسهیلات رفاهی بنیاد را تشریح کرد.
معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد همچنین برنامه‌ها و اقدامات بنیاد درباره مناسب سازی محیط شهری، مطالبات پاداش پایان خدمت و ذخیره مرخصی شهدا از سال ۱۳۹۲ تا ۱۳۹۷ و برآورد سال ۱۳۹۸ را اعلام کرد و خاطرنشان ساخت: تاکنون ۱۵ هزار و ۲۷۶ گلزار مطهر شهدا مشتمل بر ۱۵۸ هزار و ۱۳۷ هزار مزار مطهر شهید ساماندهی و بهسازی شده است و بنیاد با جدیت رهنمود مقام مقام معظم رهبری در مورد ساماندهی گلزار‌های مطهر شهدا را در کارگروه مربوطه در استان‌ها پیگیری می‌کند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار