تولید نفت اوپک پس از حمله به آرامکو بیشترین کاهش ۱۷ سال گذشته را تجربه کرد
کد خبر: 972626
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/00451W
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۹
سرویس اقتصادی جوان آنلاین: پس از حملات پهپادی به شرکت نفتی آرامکوی عربستان، کشور‌های صادرکننده نفت بیشترین کاهش تولید را در ۱۷ سال گذشته تجربه کردند.
به گزارش فارس بررسی‌های ماهانه گلوبال‌پلاتز نشان می‌دهد میزان تولید نفت اوپک پس از حملات پهپادی به شرکت نفت آرامکوی عربستان بیشترین کاهش را در ۱۷ سال گذشته تجربه کرد. تولید نفت عربستان پس از این حمله ۷/ ۵ میلیون بشکه کاهش یافت.
بر اساس این بررسی‌ها کشور‌ها صادرکننده نفت اوپک میزان ۴۵ /۲۸ میلیون بشکه در روز در ماه گذشته نفت صادر کردند که نسبت به ماه آگوست ۴۸ /۱ میلیون بشکه در روز کاهش داشته که بیشترین کاهش در ۱۷ سال گذشته محسوب می‌شود.
تولید ماه سپتامبر روی هم رفته کمترین تولید ماهانه از ماه می‌۲۰۰۹ تاکنون محسوب می‌شود. در حمله ۱۴ سپتامبر به شرکت نفت آرامکوی عربستان، تولید نفت این کشور ۵۰ درصد معادل ۷ /۵ میلیون بشکه در روز کاهش یافت و باعث شد متوسط تولید نفت عربستان در ماه سپتامبر نسبت به آگوست ۳۲ /۱ میلیون بشکه در روز کاهش یابد و به رقم ۴۵ /۸ میلیون بشکه در روز برسد.
تولید نفت ونزوئلا هم با کاهش ۱۰۰ هزار بشکه در روز به ۶۰۰ هزار بشکه در ماه سپتامبر رسید و تولید نفت ایران هم با ۷۰ هزار بشکه در روز کاهش، به ۲۳/ ۲ میلیون بشکه در روز رسید. دو کشور نیجریه و عراق به عنوان اعضای اوپک که به تعهدات طرح کاهش تولید نفت در ماه‌های اخیر پایبند نبوده‌اند، تعهد داده‌اند که این روند را اصلاح کنند و به تعهدات طرح کاهش تولید نفت پایبند باشند.
تولید این دو کشور نیز کاهش داشت، اما همچنان بیش از میزان تعریف شده در طرح کاهش تولید، نفت عرضه می‌کنند. عراق همچنان ۳۰۰ هزار بشکه در روز بالاتر از توافق عرضه می‌کند و نیجریه هم ۱۷۰ هزار بشکه در روز بیشتر از سقف تعیین‌شده نفت می‌فروشد.
برچسب ها: نفت اوپک
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار