شورای عالی انقلاب فرهنگی دنبال تعویق انداختن دوره سربازی
کد خبر: 972381
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0044xZ
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۸
حجت الاسلام عاملی خبر داد
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: دانش آموز زمانی که ۱۸ ساله می‌شود به او می‌گویند یا کنکور یا سربازی؛ که این باعث می‌شود برخی از این دانش آموزان در رشته‌هایی که علاقه ندارند در دانشگاه‌ها پذیرش شوند تا به سربازی نروند.
سرویس جامعه جوان آنلاین: حجت الاسلام سید سعید عاملی در نشست کنکور، چالش‌ها و راهکار‌ها گفت: کار غیرعلمی و غیر تخصصی در کنکور نخواهیم داشت. رویکرد ما این است که به ذینفعان کنکور توجه کنیم. من خود در ۴ کشور خارجی تحصیل کرده و با نظام پذیرش برخی از کشور‌ها آشنا هستم. برای کنکور راه حل وجود دارد و نباید از آن غول بی شاخ و دمی درست کنیم.

وی با بیان اینکه نباید فشار بر روی دانش آموزان را فشرده کنیم، خاطرنشان کرد: دانش آموز زمانی که ۱۸ ساله می‌شود به او می‌گویند یا کنکور یا سربازی؛ که این باعث می‌شود برخی از این دانش آموزان در رشته‌هایی که علاقه ندارند در دانشگاه‌ها پذیرش شوند تا به سربازی نروند. می‌توانیم صحبت کنیم دوره سربازی را عقب بندازیم تا در این دو سال اضطراب از روی دانشجو برداشته شود.

عاملی با اشاره به مداخله دستگاه ها، تصریح کرد: شورای انقلاب اسلامی با انقلاب متولد شد و دو وظیفه مهم دارد یک وظیفه آن سیاستگذاری برای علم و فناوری و وظیفه دیگر فعالیت در حوزه فرهنگی بوده است که باید به این نظام اعتماد لازم شود. این در حالی است که اکنون ۳۲ شورای عالی دستگاهی وجود دارد که نباید در این مسائل ورود پیدا کنند.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: فعلاً در حال مطالعه بحث کنکور هستیم و به نظرم بهتر است مدلی را طراحی کنیم و می‌توانیم اجرای آن را تدریجی انجام بدهیم، ولی باید یک مدلی داشته باشیم تا مسیر ما را مشخص کند. ما کار عجله‌ای و غیر تخصصی بدون در نظر گرفتن دانشگاه‌ها نخواهیم داشت و نباید همه دانشگاه‌ها را با یک رویکرد جلو ببریم.
منبع: مهـــر
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار