وزارت بهداشت: راه‌های انتقال ایدز در لردگان مشخص است
کد خبر: 972184
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0044uO
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۷
معاون بهداشت وزیر بهداشت طی یک بیانیه‌ای اعلام کرده است که راه‌های انتقال ایدز در روستای لردگان مشخص است.
سرویس جامعه جوان آنلاین: علیرضا رییسی معاون بهداشت وزیر بهداشت در واکنش به حوادث اخیر در روستای لردگان بیانیه‌ای صادر کرد که متن آن به شرح زیر است:

«اچ آی وی یک بیماری عفونی قابل کنترل است و در صورت تشخیص به موقع و شروع درمان، نه تنها فرد می‌تواند طول عمر طبیعی داشته باشد، بلکه قابلیت انتقال بیماری به دیگران نیز می‌تواند نزدیک به صفر شود.

به همین دلیل رسالت اصلی نظام بهداشتی دادن آگاهی به مردم، برطرف کردن باور‌های غلط در این خصوص، فراهم آوردن امکان تشخیص بیماری و ارائه درمان به موقع و کارآمد است. همه اقدامات تشخیصی و درمانی با حفظ اصل رازداری کامل صورت می‌گیرد.

در یکی از روستا‌های شهرستان لردگان نیز بعد از تشخیص چند مورد ابتلا به عفونت اچ آی وی، ضمن ارائه آموزش به مردم، دسترسی به اقدامات تشخیصی فراهم شد. موارد جدید شناسایی شده، سریعأ تحت مراقبت و درمان قرار گرفته‌اند. راه‌های انتقال همه موارد کامل مشخص است و به اطلاع بیماران رسیده است و از آنجا که جزو حریم خصوصی بیماران است، به هیچ وجه قابل انتشار نیست.

این روند با هوشیاری کامل و اقدام به موقع و کاملا علمی پرسنل بهداشتی درمانی بیماران شناسایی و در روند درمان قرار گرفته‌اند.»

متأسفانه عده‌ای از افراد نا آگاه و یا سودجو اقدام به انتشار اخبار کذب و نگران کننده نموده‌اند و در این بین رسانه‌های بیگانه نیز با ارائه اطلاعات غلط به این نگرانی دامن می‌زنند.

بدینوسیله اعلام می‌شود در خصوص راه‌های انتقال بیماری در آن منطقه هیچ ابهامی وجود ندارد و صراحتا تاکید می‌شود که هیچ اقدام تشخیصی و بهداشتی، واکسیناسیون و .. مطلقا عامل انتقال بیماری در منطقه نبوده است.

در حال حاضر تیم‌های تخصصی برای ادامه مشاوره و مراقبت و درمان از طرف وزارت بهداشت در منطقه مستقر هستند و درمان موارد شناسایی شده زیر نظر یک فوق تخصص در حال انجام است.

اقدام به هنگام نیرو‌های خادم و دلسوز در آن منطقه جای تقدیر و تشکر دارد».
منبع: فارس
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۲
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۴
0
1
راه‌های انتقال همه موارد کامل مشخص است و به اطلاع بیماران رسیده است و... حریم خصوصی ...به هیچ وجه قابل انتشار نیست.
در گفته قبلی جناب وزیر که صریحا" تاکید کرده بود از راههای جنسی مبتلا شده اند
چرا ضدو نقیض؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۴
0
1
""" اچ آی وی یک بیماری عفونی قابل کنترل است و در صورت تشخیص به موقع و شروع درمان، نه تنها فرد می‌تواند طول عمر طبیعی داشته باشد، بلکه قابلیت انتقال بیماری به دیگران نیز می‌تواند نزدیک به صفر شود."""

آره ایشون دکتره حتما" از سیضد جهارضد سال آینده خبر دارد و الا علم روز که میگه درمان ایدز که نه نزدیک به صفر بلکه دقیقا صفر است و قابلیت انتقال به دیگران در صورت فوت نزدیک به صفر است
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار