جنگ تجاری با چین برای ترامپ گران تمام خواهد شد
کد خبر: 971407
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0044hr
تاریخ انتشار: ۰۸ مهر ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۵
استاد دانشگاه شیکاگو:
سرویس اقتصادی جوان آنلاین:‌ حزب جمهوری‌خواه به شدت متکی بر حمایت ایالت‌هایی است که منبع اصلی درآمدی آن‌ها تولیدات کشاورزی یا سایر تولیدات هستند و مشکلات اقتصادی در هر کدام این بخش‌ها فرصت طلایی را برای دموکرات‌ها به عنوان رقبای جمهوری‌خواهان ایجاد خواهد کرد.
به گزارش فارس، پروفسور «رابرت بیانچی» استاد دانشگاه شیکاگو می‌گوید: تولید امریکایی متکی به زنجیره‌ای از مواد‌اولیه جهانی است که چین در تأمین این کالا‌ها نقش اصلی را برعهده دارد. اگر تولیدکننده امریکایی نتواند برای کالای اولیه خود روی چین حساب کند، یا کالا تولید نخواهد شد یا تولیدات در قیمتی که در توان مصرف‌کننده باشد، تولید نمی‌شود.
محقق میهمان در دانشگاه ملی سنگاپور می‌افزاید: حزب جمهوری‌خواه به شدت متکی بر حمایت ایالت‌هایی است که منبع اصلی درآمدی آن‌ها تولیدات کشاورزی یا سایر تولیدات هستند؛ لذا مشکلات اقتصادی در هر کدام این بخش‌ها فرصت طلایی را برای دموکرات‌ها به‌عنوان رقبای جمهوری خواهان ایجاد خواهد کرد. وی تأکید می‌کند‌: معمولاً این اقتصاد است که احساسات رأی‌دهندگان را بر‌می‌انگیزد. رأی‌دهندگان معمولاً اگر احساس کنند که از نظر اقتصادی دارای منافعی هستند، از اشتباهات سیاسی و خطا‌های فردی سیاستمداران چشم‌پوشی می‌کنند. به هر حال برای رأی‌دهندگان امریکایی مباحث در ارتباط با استیضاح ترامپ یا ریشه کن کردن فساد سیاسی از جمله فاکتور‌های بسیار تعیین‌کننده و مهم به شمار می‌روند. در تاریخ امریکا، جنبش‌های اصلاحات معمولاً پیش از موفقیت نهایی به شکست انجامیده‌اند، اما حال رقابت‌های انتخاباتی ۲۰۲۰ می‌تواند یک استثنا به شمار رود.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار