نتیجه تجاوز به ایران انهدام و اسارت دشمن خواهد بود
کد خبر: 970554
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0044U6
تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۳۹۸ - ۲۲:۲۶
رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح:
ایران طی قرن‌های گذشته به عنوان کشوری ضعیف و عقب‌مانده مورد شناخت دیگر کشور‌های جهان بوده و در قرن بیستم به عنوان حلقه زنجیره استکبار غربی مسئولیت‌های غیربومی از ناحیه امریکا و ناتو را برعهده داشته است.
سرویس سیاسی جوان آنلاین:‌ نتیجه تجاوز به کشورمان، انهدام و اسارت خواهد بود، اما به کشور‌های منطقه نیز اعلام می‌کنیم با هیچ کدام از شما دشمنی نداریم. امارات و عربستان که در رأس کشور‌هایی هستند که علیه ما توطئه می‌کنند راه را گم کرده‌اند و باید به دامان اسلام بازگردند.

سرلشکر محمدحسین باقری، رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح به مناسبت هفته دفاع مقدس دیروز در صحن علنی مجلس حاضر شد و در آغاز جلسه علنی خانه ملت به ایراد سخنرانی پرداخت. وی در این جلسه اظهار داشت: ایران طی قرن‌های گذشته به عنوان کشوری ضعیف و عقب‌مانده مورد شناخت دیگر کشور‌های جهان بوده و در قرن بیستم به عنوان حلقه زنجیره استکبار غربی مسئولیت‌های غیربومی از ناحیه امریکا و ناتو را برعهده داشته است.
رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح بیان کرد: در ۴۰ سال اخیر ایران با شاخص‌های دیگری مانند انقلاب اسلامی، رهبری بی‌نظیر امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری و شاخصی با عنوان افتخار هشت سال دفاع مقدس در بین کشور‌های جهان شناخته شده است.

در ۴۰ سال اخیر پاسخ ایران به تجاوز نظامی نسبت به قبل تغییر کرد

وی افزود: ایران همان کشوری است که با وجود بی‌طرفی و با وجود عدم‌تجاوز به کشور‌های دیگر در خلال جنگ‌های روسیه مورد تجاوز قرار گرفت و بخش‌هایی از آن جدا شد. همچنین در جنگ‌های جهانی مورد تجاوز و قحطی قرار گرفت و نیمی از جمعیت خود را از دست داد، اما حتی ریالی خسارت دریافت نکرد و هیچ کشوری هم از ایران عذرخواهی نکرد. سرلشکر باقری ادامه داد: در ۴۰ سال اخیر هرگاه ایران مورد تجاوز قرار گرفت، به نحو دیگری عمل کرد و کارنامه دیگری را از خود نشان داد، این در حالی بود که استکبار جهانی از کشوری حمایت کرد که برای شروع جنگ هشت ساله خود را آماده کرده بود.

حمله عراق به ایران با هدف تجزیه ایران ظرف ۲ ماه طراحی شده بود

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح گفت: دشمن ما از ۵ /۱ سال بعد از انقلاب اسلامی، ارتش خود را مجهز کرد و برای تجاوز به ایران طرح‌ریزی داشت و از سایر کشور‌ها نیز حمایت گرفت. این حمله آنچنان طراحی شده بود که اگر برابر روال عادی جنگ‌ها پیش می‌رفت حداکثر ظرف دو ماه باید ایران سقوط می‌کرد یا مورد تجزیه قرار می‌گرفت.

وی افزود: کشور متجاوز به ایران، از پول کشور‌های عرب منطقه برخوردار بود و در روزی که مرحوم آیت‌الله هاشمی به پادشاه عربستان اعتراض کرد که شما ۳۵ هزارمیلیارد دلار به عراق کمک کرده‌اید، پادشاه عربستان گفت خیر، ما ۵۰ هزار میلیارد دلار به عراق کمک کرده‌ایم. این در حالی بود که زمین، هوا و دریای کشور‌های عربی نیز در اختیار کشور متجاوز به ایران قرار می‌گرفت. راه‌آهن و بنادر کویت و عربستان نیز در اختیار صدام بود و سلاح‌های به‌روز را در اختیار عراق قرار می‌دادند.
سرلشکر باقری اظهار داشت: با قاطعیت می‌توان گفت در طول دفاع دوران مقدس ۵ هزار تانک و نفربر عراق و ۴۵۰ فروند هواپیمای عراق نابود شد، اما رژیم بعثی در پایان جنگ ۷ هزار تانک و نفربر و ۶۰۰ هواپیمای روزآمد جهان را در اختیار داشت.
رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح گفت: همین کشور‌های اروپایی مانند فرانسه و انگلیس سلاح و پشتیبانی سیاسی در اختیار صدام قرار می‌دادند و آلمان سلاح شیمیایی به رژیم بعثی می‌داد و اکنون نیز همین کشور‌ها به تعهدات برجامی خود عمل نمی‌کنند و بیانیه صادر می‌کنند.

ملت ایران با مقاومت خود دفاع مقدس را با سربلندی خاتمه داد

سرلشکر باقری در ادامه با بیان اینکه ملت سختکوش با وحدت کامل و رهبری امام (ره) و به پشتوانه نصرت الهی توانست توسط نیرو‌های مسلح خود، صحنه را کاملاً تغییر دهد، گفت: ملت ایران با مقاومت، دشمن را متوقف و از کشور بیرون کرد و در نهایت با سربلندی دفاع مقدس را خاتمه داد.
وی افزود: هرچند ۲۰۰ هزار شهید و هزاران جانباز و آزاده در راه دفاع از میهن دادیم، اما این دفاع، برکات زیادی برای ملت ایران داشت و اگر هزینه دادیم این هزینه‌ها با تسلیم و پذیرش تجزیه در برابر حمله دشمن قابل مقایسه نیست.
رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح ادامه داد: مردم عراق این جنگ را دوران خسران و خفت و خواری خود می‌دانند که این تفکر قابل قیاس با تفکر ملت ایران درباره دفاع مقدس نیست که رهبری معظم نیز در این باره فرمودند دفاع مقدس گنجینه بی‌نظیری است که باید اکتشاف شده و برای فرهنگ‌سازی از آن استفاده شود.

هم‌افزایی اقوام ایرانی در دفاع مقدس تبلور یافت

سردار سرلشکر باقری با اشاره به قوانین مجلس به خصوص ماده ۸۶ قانون برنامه ششم، اظهار داشت: این قوانین می‌تواند زمینه‌ساز تداوم برکات دفاع مقدس قرار گیرد و در ابعاد مختلف نتایج گوناگونی به ارمغان آورد که از مهم‌ترین آن‌ها ارزش‌هایی همچون شجاعت، ایثار و خودباوری است که به سادگی فراهم نمی‌شود، ضمن اینکه هم‌افزایی اقوام ایرانی در دفاع مقدس، تبلور یافت و خوداتکایی، استقلال و آرمان‌گرایی در اداره کشور و مقابله با مشکلات مشهود بود.

مشکلات دوران دفاع مقدس با هیچ دوره‌ای قابل قیاس نیست، اما برکت هم داشت

وی در ادامه با بیان اینکه مشکلات کشور در دوران دفاع مقدس با هیچ دوره‌ای قابل قیاس نیست، اذعان داشت: با این حال دولتمردان ما توانستند با وحدت از مشکلات عبور کنند و برکات دفاع مقدس نیز همچنان پابرجاست که مهم‌ترین آن بازدارندگی دفاعی است که ریشه در آن دوران دارد و اگر تهاجمی به کشور صورت نمی‌گیرد به خاطر تجربه تاریخی دشمنان ما از دفاع جانانه ملت ایران است و اگر وضعیت متفاوتی در منطقه نسبت به گذشته داریم و محور مقاومت فعال شده نیز به خاطر دفاع مقدس است.

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح اضافه کرد: هشت سال مقاومت ملت سوریه در برابر تروریست‌ها و همچنین ثبات و آرامش لبنان به برکت محور مقاومت بود که الگویی از دفاع مقدس به حساب می‌آید و آن‌ها را به بازدارندگی رسانده است و اگر یمنی‌ها توانسته‌اند ۵/۴ سال در برابر تجاوز‌های عربستان و امارات ایستادگی کنند و بتوانند یکی از مهم‌ترین تاسیسات نفتی عربستانی‌ها را مورد حمله قرار دهند به خاطر الگوبرداری از دفاع مقدس بوده است.

نتیجه تجاوز به جمهوری اسلامی، انهدام و اسارت خواهد بود

وی در ادامه با یادآوری این مطلب که دشمنان کشورمان از تجاوز مستقیم ناامید و ترسان هستند که باید آن را از برکات دفاع مقدس دانست، عنوان کرد: اکنون نیز باید با یکدلی و دوری از جناح‌گرایی و حزب‌گرایی در مسیر آرمان‌ها دست در دست یکدیگر دهیم و اگر اراده و اقدامی نسبت به تجاوز به کشور صورت گیرد با قاطعیت در برابر آن بایستیم و همان رفتاری که با پهپاد متجاوز و کشتی متخلف انگلیسی صورت گرفت، داشته باشیم.

سردار سرلشکر باقری ادامه داد: نتیجه تجاوز به کشورمان، انهدام و اسارت خواهد بود، اما به کشور‌های منطقه نیز اعلام می‌کنیم با هیچ کدام از شما دشمنی نداریم. امارات و عربستان که در رأس کشور‌هایی هستند که علیه ما توطئه می‌کنند راه را گم کرده‌اند و باید به دامان اسلام بازگردند و با ایران همکاری کنند.

تجربه ایران از خودکفایی در صنایع دفاعی متعلق به همه جهان اسلام است

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح کشورمان در پایان خاطرنشان کرد: اگر تجربه‌ای از دفاع مقدس و جنگ‌های بعدی داریم و اگر صنایع دفاعی خودکفا داریم و شجاع و ایثارگر هستیم، همه متعلق به جهان اسلام است و می‌خواهیم همه آن‌ها از این برکات بهره‌مند شوند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار