جزایر سه‌گانه و بهانه جنگ با ایران امیر جعفر حسنلو
کد خبر: 970522
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0044Ta
تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۳۹۸ - ۰۴:۰۵
استکبار جهانی نیز برای خاموش کردن انقلاب اسلامی با ترفند‌های مختلفی به دنبال مقابله با ایران بود. آخرین حربه دشمنان تهاجم سراسری و شروع جنگ بود. صدام برای اینکه بتواند در مقابل انقلاب اسلامی بایستد جنگ نیابتی استکبار جهانی را برعهده گرفت.
سرویس ایثار و مقاومت جوان آنلاین: صدام با یاری گرفتن از کشور‌های غربی و با کمک کشور‌های عربی منطقه به دنبال ضربه زدن به انقلاب اسلامی بود. جبهه استکبار با تمام قوا به جنگ با جمهوری اسلامی آمد. صدام در تهاجم با ایران تنها نبود و کشور‌های بسیاری او را همراهی می‌کردند. دشمنان حربه‌های مختلفی را برای نابودی انقلاب اسلامی در پیش گرفتند ولی با رشادت رزمندگان تمام توطئه‌ها و نقشه‌هایشان خنثی شد. جنگ، از عمق کینه و نفرت صدام از ایرانی‌ها و نقشه کشور‌های عربی منطقه برای اشغال خاک ایران نشأت می‌گرفت.

استکبار جهانی نیز برای خاموش کردن انقلاب اسلامی با ترفند‌های مختلفی به دنبال مقابله با ایران بود. آخرین حربه دشمنان تهاجم سراسری و شروع جنگ بود. صدام برای اینکه بتواند در مقابل انقلاب اسلامی بایستد جنگ نیابتی استکبار جهانی را برعهده گرفت. در مناطق عملیاتی وقتی از دشمن اسیر می‌گرفتیم می‌دیدیم بیش از ۱۷ کشور به صدام سرباز داده‌اند و به طور مستقیم در جنگ دخیل بودند. صدام در اوایل ریاست جمهوری‌اش در یک سخنرانی می‌گوید من این خرابکاری‌ها را به خاطر امضای قرارداد ۱۹۷۵ انجام می‌دهم. صدام حقارتی که از امضای این قرارداد به او دست داده بود را می‌خواست جبران کند و به همین خاطر دست به خرابکاری در ایران می‌زد. می‌خواست امنیت و انسجام عمومی ما را زیر سؤال ببرد. صدام برای اینکه بتواند در جنگ به اهدافش برسد ایران را به سه قسمت تقسیم کرده بود؛ قسمت اول شامل شمال غرب ایران می‌شود که در جریان جنگ به استان‌های کردستان و آذربایجان حمله می‌کند. در قسمت غرب به کرمانشاه و ایلام و در جنوب به خوزستان حمله‌ور می‌شود.

یکی از کشور‌هایی که اوایل انقلاب در منطقه علیه ایران کار می‌کرد امارات بود. این کشور مدعی سه جزیره تنب بزرگ، تنب کوچک و ابوموسی بود و برای گرفتن جزایر نقشه می‌کشید. همراه با کشور‌های متخاصم علیه انقلاب دست به توطئه می‌زد، ضد انقلاب را تهییج می‌کرد و به آن‌ها پول و امکانات می‌داد تا علیه ایران فعالیت کنند. کشور‌های عربی بر سر جزایر ایرانی اجماع کرده بودند و ادعا داشتند جزایر سه‌گانه برای آنهاست. یکی از یگان‌هایی که امنیت منطقه جزایر را به عهده داشت تیپ تفنگداران ارتش بود. یکی از بهانه‌های شروع جنگ سه جزیره ایرانی بودند. آن روز‌های بحرانی ما آمادگی جنگ را نداشتیم ولی این تیپ با همه وجود از جزایر سه‌گانه حفاظت کرد. این نیرو‌ها چشم دشمن را از رسیدن به منطقه دور کردند. اقدام آن‌ها حرکتی بسیار بزرگ برای کشورمان بود.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار